آفتاب

10 نکته ای که قبل از خرید ویلا باید توجه کنیم!اگر به دنبال آن هستید که اقدام به خرید ویلا کردان یا دیگر مناطق ایران نمایید، باید در مورد نکات مهم خریدن ویلا اطلاعات لازم را داشته باشید.

خرید ویلا در هر منطقه ای از ایران، فاکتورها و شرایط خاص خود را دارد. لازم است حتما به تمامی این شرایط و نکات با دقت توجه کرد، تا بتوان بهترین ویلا را در منطقه مورد نظر خریداری نمود. دفاتر مشاور املاک بسیاری در کشور وجود دارد که در زمینه خرید و فروش ویلا فعالیت می کنند. برخی از این ویلاها ساخته شده با بهترین معماری هستند، برخی دیگر در دست ساخت هستند اما برای فروش قرار گرفته اند.

اگر به دنبال آن هستید که اقدام به خرید ویلا کردان یا دیگر مناطق ایران نمایید، باید در مورد نکات مهم خریدن ویلا اطلاعات لازم را داشته باشید. تمامی این نکات را مورد بررسی و رعایت قرار دهید و از کوچکترین مسئله به سادگی نگذرید. تا بتوانید یک خرید موفق و سرمایه گذاری عالی را تجربه کنید. در صورتی که نمی دانید باید چه نکاتی را مورد بررسی قرار دهید، بهتر است با مشاور املاک متخصص در زمینه خرید و فروش ویلا مشورت نمایید. 

مشتری ها زمانی که اقدام به خرید ویلا تهراندشت یا دیگر نقاط تهران می نمایند، ممکن است نسبت به نکات پیش از خرید اطلاعاتی نداشته باشند. این مسئله بعد از خرید می تواند برای آنها مشکلاتی را به وجود آورد. پس بهتر آن است که پیش از اقدام به خرید تمامی فاکتورهای مهم را در مورد ویلا و محیط اطراف آن مورد بررسی قرار دهید. این فاکتورها به شما کمک می کنند تا بهترین انتخاب ویلا را برای خرید داشته باشید و بتوانید انتخابی هوشمندانه نمایید. 

با بررسی این نکات شما می آموزید که چگونه برای خریدن ویلای مورد نظر، بودجه مالی خود را مدیریت نمایید. از سوی دیگر شما با دقت و تلاش زیادی در هر منطقه ای، بهترین ویلا را انتخاب نموده و آن را خریداری خواهید کرد. 

خرید ویلا

10 نکته مهم برای خرید ویلا در تهراندشت و کردان 

 1. انجام تحقیقات پیش از انتخاب ویلا

اگر خریدن ویلا در یک منطقه خاص مهمترین هدف شما به شمار می رود، لازم است پیش از اقدام به خرید حتما تحقیقات اولیه خود را در مورد آن منطقه آغاز کنید. می توانید از طریق وب سایت ها، روزنامه ها، آگهی نامه ها، مجلات و … فهرست کاملی از ویلاها و املاک را در منطقه مورد نظر خود تهیه کرده و اقدام به مطالعه آن نمایید. 

 1. تعیین کردن بودجه مالی خود

نکته دوم که باید پیش از خرید ویلا کردان یا دیگر نقاط اطراف تهران مورد بررسی قرار دهید، تعیین میزان بودجه مالی خود برای خریدن ویلا است. لازم است بودجه مالی خود را ارزیابی کنید و قیمتی که تمایل دارید برای خرید یک ویلا بپردازید را تعیین نمایید. شما با این کار می توانید دقیقا مشخص کنید که تا چه میزان هزینه برای خریدن ویلا در نظر گرفته اید و باید به سراغ چه ویلاهایی روید. 

 1. در صورت لزوم از وام مسکن استفاده کنید

 افراد بسیاری وجود دارند که برای خرید ویلا تهراندشت به سراغ دریافت وام مسکن می روند. این افراد کسانی هستند که بودجه مالی خود را تعیین کرده اند، اما نیاز به یک کمک هزینه برای خریدن ویلای مورد علاقه خود دارند. از این رو به سراغ دریافت وام از طریق روش های قانونی می روند و کمک هزینه ای که برای خریدن ویلا نیاز دارند را مهیا می کنند. 

تهراندشت

 1. یافتن یک نماینده مستقل و معتبر در محل مورد نظر

برای این که بتوانید یک معامله قانونی و معتبر انجام دهید، لازم است یک نماینده معتبر و مستقل در منطقه ای که قصد خرید ویلا دارید بیابید. می توانید با ایشان صحبت کرده و اطلاعات مفیدی در مورد محله ها، مسیرها، خانه ها و ویلاها به دست آورید. پس از آن با کسب اطلاعات مناسب و مذاکره با ایشان، بهترین محله را برای خریدن ویلا انتخاب کنید.  

 1. قیمت گذاری و بازدید از ویلا

بهتر است پیش از اقدام به خرید ویلا حتما با نمایندگی املاک مشورت نموده و پس از بازدید از ویلا، اقدام به قیمت گذاری آن نمایید. شما باید تمامی جزئیات ویلا و محوطه اطراف آن را مورد بررسی قرار دهید. جزئیاتی همچون:

 • خیابان یا محله
 • منبع انرژی ویلا 
 • درب ها و پنجره ها
 • امن بودن محیط 
 • منبع انرژی 
 • فاصله تا مرکز خرید 
 • پارک
 • و ….
 1. بازرسی فنی ویلا

پس از آنکه ویلای مورد نظر را بررسی نمودید و مورد پسند شما واقع شد، بهتر است قبل از خرید ویلا کردان حتما یک کارشناس فنی برای بازدید از ویلا انتخاب کنید. یک کارشناس فنی ساختمان می تواند به خوبی تمام آسیب های ساختاری، مسیر لوله کشی ویلا، تعمیرات در خانه و … را مورد بررسی قرار دهد و با جزئیات کامل به خریدار بیان کند. البته ممکن است فروشنده خود تمامی این موارد را بیان نموده باشد، اما با این حال بازدید یک کارشناس فنی از ویلا خالی از لطف نخواهد بود. 

 1. دریافت خدمات از وام دهنده معتبر برای خریدن ویلا

در صورتی که موفق نشده اید برای خریدن ویلا اقدام به دریافت وام نمایید و با کمبود بودجه مالی مواجه هستید، بهتر است از یم وام دهنده معتبر خدمات دریافت کنید. اصولا این نوع وام ها بازپرداخت قوی تری دارند و شما باید برای پرداخت اقساط آن برنامه ریزی دقیق انجام دهید. اما می توانید ویلای مورد نظر خود را خریداری کنید. 

 1. ارزش گذاری ویلا و ارزیابی آن

ارزیابی ویلا پیش از خرید باید هم برای مشتری و هم برای شخص وام دهنده انجام شود؛ تا بتوان بسته به ارزش ویلا پیش از خرید ویلا تهراندشت اقدام به دریافت وام نمود. بهتر آن است که ویلایی را انتخاب کنید که با قیمت و ارزش گذاری صورت گرفته مطابق باشد. در غیر این صورت ممکن است در آینده با مشکلات دیگری مواجه شوید. 

 1. انجام مراحل ثبت خرید

تمام کارهای اداری که باید برای خریدن ویلا انجام شود را انجام دهید و تمام مدارک و اسناد لازم را دریافت کنید. باید تمامی مراحل خریدن ویلا به صورت قانونی طی شود تا در آینده مشکلاتی را برای شما به بار نیاورد. می توانید برای این کار از یک مشاور املاک باتجربه و متخصص کمک بگیرید. 

 1. اتمام فرایند خریدن ویلا

آخرین نکته ارائه تمامی اسناد و مدارک به نماینده املاک و دریافت سند ملک خریداری شده است. البته این فرایند ممکن است چند روزی به طول انجامد اما در نهایت شما سند ملک خریداری نموده را دریافت می کنید و مالک ویلا خواهید شد. 

خرید ویلا کردان

 

منبع خبر: ویلارو