آفتاب

آیا وکیل تضمینی دیوان عدالت اداری وجود دارد؟برای بسیاری از مردم این سوال پیش می آید که آیا وکیل تضمینی دیوان عدالت اداری وجود دارد؟

برای پیدا کردن چنین وکیلی علاوه بر بررسی میزان دانش و آگاهی وی، می بایست در مورد تجریبات و آراء موفقی که کسب کرده نیز مظمئن شد. در بسیاری از دعاوی که بین افراد و ادارات پیش می آید، مراجعه به یک وکیل متخصص و تضمینی بسیار حائز اهمیت خواهد بود؛ چرا که می تواند تمامی موانع، شانس موفقیت و ابعاد پرونده را به شما نشان دهد و پرونده را به خوبی پیش ببرد.
مسلما دفاع از حقوق موکل و به سرانجام رساندن پرونده او در برابر ارگان ها و سازمان ها دستاورد بسیار بزرگی است که یک وکیل تضمینی و متخصص دیوان عدالت اداری می تواند به دست بیاورد. با این وجود، ممکن است این موفقیت بدون حضور یک وکیل متخصص میسر نباشد که به همین خاطر، بهتر است فردی که آگاهی کافی نسبت به مسائل حقوقی ندارد، از یک وکیل کاربلد کمک بگیرد.

وکیل تعزیرات حکومتی

وکیل تعزیرات حکومتی همانگونه که از نامش پیداست، پرونده های مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی را بر عهده می گیرد که نسبت به دادگاه انقلاب کاملا متفاوت خواهد بود. همچنین با وکالت داگستری نیز تا حدودی تفاوت دارد. معمولا افرادی که با سازمان تعزیرات وارد دعوا می شوند، اطلاعات کافی در این زمینه را ندارند که به همین دلیل کمک گرفتن از یک وکیل تضمینی دیوان عدالت اداری به آنها کمک شایانی می کند.


وکیل تعزیرات حکومتی


این نکته را نیز به خاطر داشته باشید که در برخی پرونده های این چنینی ممکن است مشکلات و گره های زیادی وجود داشته باشد که به دست افراد معمولی قابل حل نخواهد بود. در چنین شرایطی حضور وکیل بسیار مهم و حائز اهمیت است. اگر می خواهید در این زمینه به یک وکیل مراجعه کنید، در نظر داشته باشید که بر مواردی چون قاچاق، قانون تعزیرات حکومتی و قوانین گمرکی تسلط کافی داشته باشد. علاوه بر اینها، داشتن آگاهی کافی در رابطه با قوانین تشدید مجازات محتکران و قوانین مربوط به مجازات خوردنی و آشامیدنی نیز ضروری خواهد بود.

سازمان تعزیرات حکومتی

حال می خواهیم بررسی کنیم که سازمان تعزیرات حکومتی چیست و چه اقداماتی را انجام می  دهد؟ این سازمان دارای شعب متعددی بوده و به جرایم پیرامون مواردی چون احتکار کالا، قاچاق کالا و ارز، فروش احتکاری و... رسیدگی می کند. جرایم دیگری چون نداشتن پروانه بهره برداری، کم فروشی و گران فروشی، درج نکردن قیمت و تخلفات مربوط به مواد دارویی، آرایشی و بهداشتی نیز در دسته مواردی قرار می گیرند که رسیدگی به آنها بر عهده سازمان تعزیرات حکومتی خواهد بود.
در دعاوی مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی شاکی یا متهم این اجازه را دارد که یک وکیل اختیار کند و خوشبختانه در این زمینه وکلای مجرب زیادی در حال خدمت رسانی هستند. در پاسخ به این سوال که آیا وکیل تضمینی دیوان عدالت اداری وجود دارد یا خیر، این نکته را یادآور می شویم که چنین شخصی علاوه بر تسلط بر آیین نامه ها و بخش نامه های مربوطه، بهتر است سابقه درخشانی در دعاوی این چنینی داشته باشد.


وکیل تعزیرات حکومتی


وکیل مجرب و تضمینی سازمان تعزیرات حکومتی می تواند از ایجاد مشکل و سردرگمی در پرونده ها جلوگیری کرده و روند رسیدگی به آنها را تسریع کند. فراموش نکنید که این دعاوی قوانین خاص خود را داشته و عدم آگاهی وکیل نسبت به این قوانین نشانه ضعف اوست.

مزایای  گرفتن وکیل امور ساختمانی

وکیل امور ساختمانی و ملکی در خصوص تمامی دعاوی ملکی و مراحل دریافت مجوز ساختمان و سایر امورات مربوط به امور ساختمان و ساخت وساز مهارت کافی و لازم را دارد .یک وکیل خوب ملکی و امور ساختمانی باید به قوانین و مقررات ساختمانی آگاهی و اشراف کامل داشته و با انتخاب درست و به موقع این قوانین از رسیدن هرگونه خسارت و زیان و ضرری به موکل خود جلوگیری نماید.

وکیل تضمینی دیوان عدالت اداری

چنانچه می خواهید یک وکیل تضمینی دیوان عدالت اداری پیدا کنید، باید تمامی ابعاد پرونده مورد بررسی قرار گیرد. همچنین شانس پیروزی یا شکست شما ارزیابی شود. اما شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که یک وکیل تضمینی دیوان عالت اداری چه خدماتی می تواند انجام دهد؟ وی قادر خواهد بود به تصمیماتی که از سوی شهرداری اخذ شده و غیرقانونی است، اعتراض نماید و همچنین اجازه اعتراض با آراء دادگاه را نیز خواهد داشت.
از دیگر توانایی های او می توان حق اعتراض به روند گزینش در نهادها و ادارات دولتی را نام برد و می تواند آیین نامه ها و مصوبات غیرقانونی را نیز مورد اعتراض قرار دهد. وکیل دیوان عدالت اداری حق اعتراض به هیات های اداره کار، هیات های انضباطی نیروهای مسلح و عملکرد مراجع مالیاتی را نیز خواهد داشت.


 وکیل تعزیرات حکومتی


به یاد داشته باشید که وکیل دیوان عدالت اداری فقط در صورتی می تواند به موکل خود تضمین موفقیت بدهد که مستندات و مدارک لازم برای پیروزی وی وجود داشته باشد. بنابراین، قبل از انجام هر کاری باید این مدارک توسط او مورد بررسی قرار گیرد. علاوه بر این، قبل از انکه پرونده شاکی یا متهم به دادسرا یا مراجع قضایی برود، امکان ارزیابی آن سخت تر خواهد بود.

آیا تضمینی بر موفقیت وکیل دیوان عدالت اداری در پرونده وجود دارد؟

یک وکیل متبحر و کاربلد در صورتی که امکان موفقیت موکلش در پرونده وجود داشته باشد، قطعا این موضوع را به اطلاع او می رساند. همانگونه که می دانید، معمولا پرونده های مربوط به دیوان عدالت اداری نسبت به سایر مراجع قضایی مانند دادسرا و دادگاه ها پیچیدگی بیشتری دارند و به همین دلیل دادن تضمین از سوی وکیل دیوان عدالت اداری مشکل خواهد بود؛ مگر اینکه مستندات و مدارک کافی برای موکلش را در اختیار داشته باشد.
در رابطه با مدت زمان لازم برای رسیدگی به پرونده های دیوان عدالت اداری نیز باید بگوییم که با توجه به ابعاد پرونده و حساسیت آن، متفاوت خواهد بود و نمی توان یک مدت زمان معین را برای خاتمه پرونده اعلام کرد. اما در صورت کامل بودن مدارک شما (و هر مستندی که وجود آن لازم است) شاید بتوان زمان تقریبی خاتمه پرونده را اعلام کرد.  

قاضی بازنشسته دیوان عدالت اداری

یک قاضی بازنشسته دیوان عدالت اداری می تواند در مواقع لزوم بهترین مشاور برای پیشبرد پرونده های مربوط به دیوان عدالت اداری باشد. چراکه با توجه به تجربیاتی که در طول سالیان خدمت به دست آورده، می تواند رای احتمالی دیوان عدالت را پیش بینی کند. از همین رو، بسیاری از افراد که با مشکلاتی از این دست مواجه می شوند، برای آگاهی بیشتر به سراغ قاضی بازنشسته دیوان عدالت اداری می روند.


 وکیل تعزیرات حکومتی


با توجه به تعاربف فوق، شما می توانید به عنوان شاکی یا متهم در چنین پرونده هایی علاوه بر اختیار کردن یک وکیل تضمینی دیوان عدالت اداری، از قاضی بازنشسته در این زمینه نیز مشاوره بگیرید. بنابراین، بهترین کار مشورت با وکیل یا قاضی بازنشسته است و در صورت لزوم می توانید یک وکیل نیز برای انجام دادن کارهایتان اختیار کنید.

چرا به وکیل شهرداری تهران نیاز داریم؟

وکیل شهرداری تهران وظیفه رسیدگی به تمامی امور مربوط به شهرداری تهران را داشته و همچنین شخصی ست که  از مهارت و تسلط بالایی در زمینه تمامی قوانین و قواعد حاکم بر شهرداری برخوردار است  و می‌تواند به افرادی که از این سازمان شکایت دارند کمک نموده  تا با قدرت و تسلط فراوان، تمامی مراحل طرح شکایت و رسیدگی به آن در دیوان عدالت اداری را طی نموده  و به موفقیت‌های فراوانی در این زمینه برسند. پیشنهاد ما به شما این است که  قبل از انجام هر نوع شکایتی نسبت به شهرداری، ابتدا با یک مشاور حقوقی مشورت نموده و از کمک یک وکیل ماهر و با تجربه در این زمینه بهره ببرید.

مهم ترین پرونده هایی که توسط قاضی بازنشسته دیوان عدالت اداری بررسی شده اند

پرونده هایی اعم از شکایت از ارگان های دولتی و هیات انضباطی نیروهای مسلح از جمله مواردی هستند که معمولا توسط قاضی بازنشسته مورد بررسی قرار گرفته اند. البته موارد مهم دیگری مانند شکایت از سازمان امور مالیاتی و بررسی اعتراضاتی که به احکام قطعی دادگاه ارائه شده اند نیز بر عهده قاضی دیوان عدالت اداری می باشد. علاوه بر این ها، می توان پرونده های دیگری از قبیل گزینش در ادارات دولتی و تخلف های اداری را نام برد که در دیوان عدالت اداری مورد بررسی قرار گرفته اند. بنابراین، یک قاضی بازنشسته دیوان عدالت اداری معمولا با پرونده هایی از این دست مواجه شده و به خوبی در مورد نحوه رسیدگی به آنها و آراء احتمالی اطلاعات کافی را دارد.
با وجود اینکه نهادهای دولتی در سراسر کشور در حال خدمت رسانی و رفع مشکلات مردم هستند، اما متاسفانه گاهی اوقات ممکن است تصمیمات یا فعالیت های آنها به مردم خساراتی وارد کند که در این صورت، باید پرونده توسط دیوان عدالت اداری بررسی شود. همانگونه که گفته شد، در چنین شرایطی مشاوره گرفتن از قاضی بازنشسته دیوان عدالت اداری و یک وکیل تضمینی بسیار کمک کننده است و می توان برای برقراری عدالت اداری در جامعه امیدوار بود.
گاهی اوقات نیز دعوای بین نهادها یا سازمان ها با افراد، به دلیل نحوه گزینش در ادارات دولتی خواهد بود که در صورت اعتراض به آن، پرونده توسط دیوان عدالت اداری بررسی می شود و با مشورت گرفتن از قاضی بازنشسته، می توان درصد موفقیت در پرونده را ارزیابی کرد.
نتیجه گیری:
برای پیش بردن پرونده های دیوان عدالت اداری با توجه به پیچیدگی و حساسیتی که دارند، بهتر است از وکیل تضمینی دیوان عدالت اداری بهره گرفت. اما در این میان، مشورت گرفتن از یک قاضی بازنشسته دیوان عدالت اداری نیز بسیار کمک کننده خواهد بود؛ زیرا در مدت زمانی که مشغول خدمت رسانی بوده است، با پرونده های زیادی از این دست مواجه شده و نسبت به رای احتمالی که برای آن ها صادر می شود، اطلاعات و آگاهی کافی را دارد.
در دعاوی مربوط به سازمان تعزیرات حکومتی که در بالا مفصل به آن پرداختیم، شاکی یا متهم حق اختیار کردن وکیل را خواهد داشت و مدت زمان رسیدگی به هر پرونده نیز با توجه به حساسیت و ابعاد آن متفاوت می باشد. فراموش نکنید که به دلیل عدم آگاهی افراد غیر متخصص نسبت به پرونده های دیوان عدالت اداری، کمک گرفتن از یک وکیل تضمینی کمک شایانی خواهد کرد؛ چراکه او با توجه به سطح دانش و تجربیاتی که در اختیار دارد، به خوبی شما را برای رسیدن به هدفتان راهنمایی می کند. با توجه به توضیحات عنوان شده و اهمیت تبحر و تجربه وکیل، مراجعه به گروه وکلای پایتخت  می تواند نقش مهمی در موفقیت شما در مسائل حقوقی داشته باشد. از این رو پیشنهاد می کنیم با بهرمندی از تجربه بهترین وکلای پایه یک این مجموعه آشنایی بیشتری با دادخواست های حقوقی کسب نمایید.