آفتاب

ویزای انگلیسسفر به یک شهر را در ذهن خود مجسم کنید، سفر به شهری‌که گذر زمان را از فراز برج ساعت آن می‌توان رویت نمود! شهر المان‌های قرمز، شهری‌ که سرخی کیوسک تلفن و اتوبوس‌های دو طبقه‌اش توجه هر‌گردشگری را به خود جلب می‌کند!

قدرت نمادها و سمبلهای یک سرزمین آنچنان تاثیر گذارند، که به سرعت می‌توانند سفری مجازی در ذهن ترتیب دهند. آن هم  سفری که فقط با یک تصویر در ذهن آغاز می‌شود؛ سفر به یک شهر را در ذهن خود مجسم کنید، سفر به شهری‌که گذر زمان را از فراز برج ساعت آن می‌توان رویت نمود! شهر المان‌های قرمز، شهری‌ که سرخی کیوسک تلفن و اتوبوس‌های دو طبقه‌اش توجه هر‌گردشگری را به خود جلب می‌کند! شهری که در آن رانندگی با فرمان سمت راست، گردشگران را دچار سردرگمی می‌کند! شهری که در آن «مستر بین»  سوار بر مینی ماینرش در عین اینکه لبخند را‌ بر لب می‌نشاند، درس‌هایی از زندگی را هم  به ما می‌آموزد! بله شهر مذکور« لندن»، پایتخت بارانی اروپا و  قلب تپنده کشور انگلستان، و همچنین جزیره پهناور بریتانیاست. بریتانیا سرزمینی که در آن هملت، مکبث، شاه لیر، رومئو و ژولیت، و اتللو توسط «ویلیام شکسپیر» خلق شدند. به علاوه این سرزمین پهناور زادگاه «آگاتا کریستی»، خالق نخستین داستان‌های جنایی و معمایی جهان، است. داستان‌هایی که در آن شخصیت‌هایی همچون«خانم مارپل» و «هرکول پوآرو» مخاطب را تا پایان داستان میخکوب می‌کنند. درکنار نام آگاتاکریستی، نمی‌توان نام «سرآرتور کانن دویل» که خالق «شرلوک هلمز»، معروف‌ترین کارآگاه تخیلی جهان است، را از یاد برد. اگر اندکی از هنر فاصله بگیریم، نمادهای دیگر انگلستان را برای ایرانیان، در ورزش و به ویژه فوتبال می‌توان جستجو کرد؛ از تیم ملی فوتبال انگلیس که در جهان با لقب «سه شیرها» شناخته می‌شوند، تا مسابقات لیگ برتر فوتبال انگلیس، معروف به «لیگ فوتبال جزیره»، که شنبه‌ها و یکشنبه‌ها علاقه‌مندان بسیاری را خانه‌نشین می‌کند.


ویزای انگلیس                             


همانطور که گفته شد، برج ساعت «بیگ بن»، بزرگ‌ترین برج ساعت جهان، در مجاورت ساختمان پارلمان بریتانیا به همراه اتوبوس‌های دوطبقه و کیوسک‌های تلفن قرمز رنگ از نمادهای معروف انگلستان و شهر لندن در دنیا می باشند. البته با اعلام دولت انگلستان در سال 2006، یک فنجان چای نیز به نماد ملی این کشور تبدیل شد. به علاوه دانشگاه‌های «کمبریج» و «آکسفورد» نیز از نمادهای بسیار معروف این کشورند، که به جرأت می‌توان گفت نامشان با کشور ا‌نگلستان برابری می‌کند.
با این مقدمه قصد داریم شما را با چگونگی سفر به انگلستان و  اخذ ویزای انگلستان آشنا کنیم، پس با ما همراه شوید. در همین ابتدا لازم است تفاوت انگلستان و بریتانیا را مورد بررسی قرار دهیم. چرا که بسیاری این دو مفهوم را یکسان می‌دانند. ولی واقعیت این نیست؛ در واقع انگلستان، کشوری در بریتانیای کبیر است، و خود زیر مجموعه بریتانیا به شمار می‌رود. بریتانیای کبیر نیز زیرمجموعه‌ای از پادشاهی متحد است و پادشاهی متحد خود زیرمجموعه‌ای از مجمع الجزایر بریتانیا می‌باشد. بریتانیای کبیر شامل کشورهای انگلستان، ولز و اسکاتلند است. در سال 1801 میلادی، با پیوستن ایرلند به بریتانیا، نام این پادشاهی به پادشاهی‌کبیر تبدیل شد. پس از تغییر و تحولات جنگ جهانی اول، ایرلند به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شد، و ایرلند جنوبی با نام جمهوری ایرلند استقلال یافت. در نتیجه از پادشاهی متحد جدا شد. با دانستن سه مفهوم مذکور به سراغ موضوع اصلی یعنی کشور انگلستان و اخذ ویزای انگلستان می‌رویم.


    ویزای انگلیس               

  
انگلستان آمیخته‌ای از تبار نورمن‌ها و ساکسون‌هاست، که از دیرباز با پیوندهای سلطنتی پی‌در‌پی، با فرهنگ کشور فرانسه ترکیبی ظریف پیدا کرده است. این کشور در واقع میراث به جا مانده از پادشاهی ساکسون و فرمانروایانی چون «آرتور» است. انگلستان کشوری است جزیره مانند در حوالی اقیانوس اطلس شمالی، که دور تا دور آن را آب احاطه کرده است. این کشور که  با ایرلند، اسکاتلند و ولز در همسایگی است، فاصله چندانی با فرانسه ندارد. به عبارتی نزدیک ترین کشور اروپایی به انگلستان، فرانسه می‌باشد. مسافت 35 کیلومتری انگلیس با فرانسه یکی از تاثیرگذارترین عوامل شکل‌گیری زبان و فرهنگ انگلیس، و ارتباطات نزدیک این دو کشور است. انگلستان در جنوبی‌ترین بخش بریتانیا واقع شده است. اسناد تاریخی روایت از آن دارد که «بیکت ها» نخستین ساکنان این کشور در حدود 10هزار سال پیش بوده‌اند. بیکت‌ها در قرن هشتم با ورود «سلت ها» انگلستان را ترک کرده‌اند، و به مناطق شمالی‌تر بریتانیا در اسکاتلند می‌روند. جالب است بدانید که انگلستان در سال 43 میلادی با حمله رومی‌ها به تصرف این ارتش در می‌آیند، و تا حدود 400 سال بخشی از مستعمرات امپراطوری روم بوده‌اند. بالاخره انگلستان در سال 927 میلادی به عنوان کشوری مستقل در دنیا به رسمیت شناخته شد، و از آن پس تا به امروز از انگلستان و پادشاهی بریتانیا به عنوان تاثیرگذارترین کشور جهان و قاره اروپا در همه عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، صنعتی، علمی، فرهنگی، تاریخی، ورزشی و... یاد می‌شود. بسیاری از صاحب‌نظران بر این باورند که آبهای اطراف این کشور از مستعمره شدن انگلستان در 1000 سال گذشته جلوگیری به عمل آورده است. از قرن هفدهم تا کنون کشورهای بسیاری تحت استعمار انگلستان بوده‌اند، که امروزه جزو برترین کشورهای جهان جهت مهاجرت با مقاصد مختلف به شمار می‌روند. از آن جمله می‌توان به آمریکا، کانادا و استرالیا اشاره نمود. البته آمریکا امروزه به کشوری کاملا مستقل تبدیل شده و ملقب به سرزمین رویاهاست. البته کشورهای کانادا و استرالیا در عین استقلال کامل همچنان زیر نظر انگلستان هستند. به گونه‌ای که بالاترین مقام اجرایی این دو کشور که نخست وزیر است، با تایید ملکه انگلستان بر کشور خویش حاکمیت دارد.
در سفر به انگلستان اگر به دنبال شهری زیبا، تاریخی و درعین حال پر رمز و راز هستید، طبیعتا بهترین گزینه لندن است. باید گفت سفر به شهرهای دیگر انگلستان از جمله منچستر، بیرمنگام و لیورپول که پس از لندن از مهمترین شهرهای این کشور به شمار می‌روند، علاوه بر زیبایی دارای قدمت تاریخی و جذابیت‌های مختلفی می‌باشند. البته ما در اینجا به واسطه اهمیت لندن درباره این شهر بیشتر صحبت می‌کنیم. لندن یکی از بزرگترین شهرهای اروپاست که قدمتی بیش از 2000 سال دارد. پیرو آنچه در مورد استعمار رومی‌ها گفته شد، اسناد تاریخی گواه برآن‌اند که این شهر به دست رومی‌ها بنا شده است. شهری که تا به حال سه المپیک را در سال های 1908، 1948 و 2012 میزبانی نموده، و جمعیتی در حدود 9 میلیون نفر را در خود جای داده است. در لندن اقوام مهاجر بسیاری با فرهنگ و زبان‌های متفاوت ساکن هستند. لندن با آب و هوای معتدل و مرطوب لقب پایتخت بارانی را به خود اختصاص داده است. چرا که در بیشتر اوقات شاهد بارش باران در این شهر هستیم. فرودگاه‌های هیترو، استانستد،گاتویک، لوتن و لندن‌سیتی از جمله فرودگاه‌های بین‌المللی این شهر هستند، که در ماه حدود یک میلیون نفر مسافر در آن جابه‌جا می‌شوند.. البته برای آنکه با ازدحام جمعیت در سفر به لندن مواجه نشوید، بهترین زمان فصل زمستان است. اگر سرمای هوا را در نظر نگیریم، زمستان در عین خلوت بودن، به لحاظ هزینه ها به ویژه هزینه اقامت در هتل بسیار مناسب است. از مهمترین جاذبه‌های گردشگری شهر لندن می‌توان به «بیگ‌بن»، «بنای پارلمان»، «برج لندن»، «تاور بریج»، «چشم لندن»، «رصدخانه رویال گرینویچ»، «کلیسای وست مینستر» و «کلیسای سنت پاول» اشاره نمود.


ویزای انگلیس              


سفر به انگلستان و اقامت در لندن تا حدودی پر هزینه است. البته شما هموطنان عزیز می‌توانید تور انگلیس شامل وقت سفارت انگلیس، اخذ ویزای انگلستان، بلیط پرواز رفت و برگشت، رزرو هتل را با مناسب‌ترین قیمت از مجموعه سفرهالیدی دریافت نمایید.

چگونگی دریافت ویزای انگلیس

جالب است بدانید که عصر یخبندان بسیاری از تصمیمات سیاسی، مرزبندی‌های جفرافیایی و قوانین سفر را در عصر حاضر رقم می‌زند. تحقیقات علمی و تاریخی به عمل آمده از یک پل زمینی یا به عبارتی یک راه خشکی بین سرزمین بریتانیا و قاره اروپا در حدود 12هزار سال پیش خبر می‌دهد. پلی که در آخرین عصر یخبندان در اثر تغییرات اقلیمی جای خویش را به آب های دریای شمال ما بین قاره اروپا و سرزمین بریتانیا داد. پلی که اگر امروزه وجود داشت شاید پدیده «برگزیت»، موسوم به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا در سال 2020 رقم نمی‌خورد، و شاید کشور انگلستان و دیگر کشورهای سرزمین بریتانیا شامل اسکاتلند، ولز و ایرلند شمالی علاوه بر اینکه یکی از اعضای اتحادیه اروپا بودند، از هم پیمانان شینگن نیز به شمار می‌رفتند، و در نتیجه آن گردشگران، تجار، دانشجویان و  به طور کلی متقاضیان سفر به بریتانیا، به جای اخذ ویزای انگلیس، متقاضی اخذ ویزای شینگن بودند. حقیقت این است که، اما و اگر کردن در برنامه‌ریزی سفر جایگاهی ندارند. در واقع لازمه یک سفر لذت‌بخش و خاطره انگیز، هدف‌گذاری و مهیا نمودن ملزومات آن سفر است. این در حالی است که اگر مقصد سفر شما کشور انگلستان باشد و قصد اخذ ویزای انگلستان را داشته باشید، برنامه‌ریزی برای سفر از اهمیت بیشتری برخوردار می‌شود، چرا که اخذ ویزای انگلیس نیازمند مشاوره و پیگیری‌های خاصی است که تیمی مجرب و کارشناسانی خبره را می طلبد. از این رو به شما توصیه می‌کنیم که با کارشناسان ما در مجموعه سفرهالیدی مشورت نمایید، تا با خاطری آسوده به انگلستان سفر کنید.
طبیعتا نخستین اقدام برای سفر ایرانیان به انگلیس اخذ ویزای انگلستان است. هدف از سفر به انگلستان تعیین‌کننده نوع ویزای انگلیس می‌باشد. ویزای انگلیس در انواع مختلف شامل توریستی، تجاری، تحصیلی و... صادر می‌شود. البته در این بحث ویزای توریستی مد نظر ماست. برای دریافت ویزای توریستی انگلیس می‌توانید با مراجعه به سایت سفر هالیدی، بخش اخذ ویزای انگلستان، با آپلود اسکن پاسپورت که دارای حداقل 6 ماه اعتبار باشد، درخواست خود را ثبت نمایید. پس از ثبت درخواست، کارشناسان سفرهالیدی در اسرع وقت پیگیر اقدامات رزرو وقت سفارت جهت مصاحبه و انگشت‌نگاری خواهند بود. درحال حاضر دفاتر سفارت انگلستان در امارات، ترکیه و ایران پذیرای هموطنان عزیز هستند. به عبارتی هموطنان عزیز جهت اخذ ویزای انگلستان و انجام مصاحبه و انگشت نگاری باید به یکی از دفاتر کنسولگری انگلستان در تهران، استانبول، آنکارا، آنتالیا، دبی یا ابوظبی مراجعه نمایند. صدور ویزای انگلستان 15 الی 20 روز کاری به طول می‌انجامد. آنچه در زمان مصاحبه و انگشت‌نگاری می‌تواند در روند اخذ ویزای انگلستان موثر باشد، شاغل بودن و داشتن حرفه شفاف در کشور مبدا یعنی ایران است. به علاوه سابقه سفرهای متعدد، ویزای شینگن، سند ملکی، تمکن مالی و گردش حساب قابل ملاحظه از دیگر مواردی است که آفیسر سفارت انگلستان را برای صدور ویزای انگلستان قانع می‌کند. با وجود این، اخذ ویزای انگلستان به سبب اینکه از معتبرترین ویزاهای دنیا می‌باشد، می‌تواند بسیار با ارزش تلقی شود. تا جایی که این ویزا  می‌تواند بسترساز اخذ ویزاهای معتبر دیگری از جمله ویزای آمریکا، ویزای کانادا، ویزای استرالیا، ویزای دیگر کشورهای اروپایی و ویزای ژاپن شود.
انواع ویزاهای توریستی انگلستان، عبارت است از:
1-  ویزای توریستی 6 ماهه
2- ویزای توریستی 2 ساله
3- ویزای توریستی 5 ساله
4- ویزای توریستی 10 ساله
هموطنان عزیز جهت ثبت درخواست برای وقت سفارت انگلیس، می‌توانند به سایت سفرهالیدی مراجعه نموده و با پرداخت امن آنلاین به صورت غیر حضوری، شهر مد نظر خود جهت مصاحبه و انگشت نگاری را مشخص نمایند. به علاوه برای پیگیری‌های بیشتر، کسب اطلاع از قیمت ها و تغییرات احتمالی با کارشناسان سفر هالیدی تماس حاصل نمایید.