آفتاب

تلویزیون بانه را اینترنتی بخریم یا از فروشگاه؟امروزه، با توجه به گسترش اینترنت و رواج یافتن خریدهای اینترنتی، به سختی می‌توان آسایش خرید آنلاین را نادیده گرفت. حالا تنها با چند لمس روی تبلت از روی مبل خود، می‌توانید در عرض چند روز یک تلویزیون جدید و درخشان درب منزل خود تحویل بگیرید.

اما همچنان مزایایی در رابطه با خرید حضوری از فروشگاه نیز وجود دارد و همواره، مشتریان با این شک روبرو هستند که آیا تلویزیون بانه را اینترنتی بخریم یا نه؟ بنابراین میان این دو گزینه و انتخاب بهترین روش خرید می‌مانند. بیایید در ادامه این دو روش را با هم مقایسه کنیم.

مزایای خرید اینترنتی تلویزیون بانه

1.    قیمت‌گذاری بهتر

قیمت یک محصول، مهم‌ترین عامل در تصمیم‌گیری افراد است. خرید آنلاین می‌تواند ارزان‌تر باشد. اگرچه، اکثر برندها دارای سیاست‌های قیمت‌گذاری یک طرفه هستند. بدان معنا که اگر مدلی نظر شما را به خود جلب کرد، در فروشگاه مجازی به همان قیمت عرضه خواهد شد. اما در این رابطه باید این موضوع را نیز در نظر داشت، که هزینه‌هایی مثل گمرک نیز به قیمت بسیاری از کالاها تعلق می‌گیرد و به همین خاطر ممکن است مغایرت قیمت مشاهده کنید. در این رابطه باید مد نظر داشت که تلوزیون‌های بانه ، با پرداخت گمرک کمتری وارد ایران می‌شوند و به همین علت قیمت‌های کمتری نسبت به سایر خرده فروش‌ها دارند. بنابراین خرید تلویزیون بانه به صورت آنلاین کار عاقلانه‌ای به نظر می‌رسد، اما تنها به این شرط که از وبسایت‌های معتبر خریداری کنید و پیش از آن سری هم به فروشگاه‌های حضوری زده باشید.

2.    انتخاب آسان‌تر

خرید آنلاین بدون محدودیت است و فروشگاه‌های آنلاین بزرگ بانه، تعداد زیادی از محصولات یک برند، بعلاوه‌ی محبوب‌ترین‌های آن‌ها را عرضه می‌‌کنند. مگر آنکه به دنبال یک برند کم‌تر معروف یا یک اندازه‌ی عجیب و غریب باشید که نتوانید آنچه نیاز دارید را در فروشگاه‌های آنلاین پیدا کنید. در بسیاری از این فروشگاه‌ها شما همچنین می‌توانید یک محصول را سفارش دهید و آن‌ها نیز محصول مورد نظر شما را تهیه خواهند کرد. که این موضوع در مورد برخی فروشگاه‌های حضوری نیز صدق می‌کند.

3.    ارزیابی بهتر

اگر دقیقا مطمئن نیستید که چه تلویزیونی را انتخاب کنید و قصد دارید تنها با نگاه کردن به محصولات به تصمیم نهایی برسید، باید بگوییم که میان خرید آنلاین و خرید حضوری تفاوت چندانی وجود ندارد. اما اگر فکر می‌کنید با خرید حضوری می‌توانید دقیقا تماشای تلویزیون را در فروشگاه تجربه کنید، متاسفانه در اشتباهید.
تلویزیونی که شما در فروشگاه‌های حضوری  مشاهده می‌کنید، دقیقا همان عملکرد را در خانه‌ی شما نخواهند داشت. چراکه برای مثال، نور فروشگاه با نور خانه‌ی شما تفوت دارد. همچنین شما احتمالا در فروشگاه، از یک فاصله‌ی استاندارد به صفحه نمایش نگاه نمی‌کنید. در فروشگاه‌ها برخی از تلویزیون‌ها در ارتفاع نصب شده‌اند و برخی دیگر اصلا روی زمین هستند و همه‌ی این‌ها بر تصمیم‌گیری شما تاثیرگذار خواهند بود.
برای نمونه، ممکن است یک تلوزیون را در وبسایت‌ها بررسی کنید و به نظرتان محصول مناسبی برای شما باشد. اما بعد با مراجعه به فروشگاه‌های حضوری، آن تلویزیون را روی یک میز در سطح زانو بیابید که در شرایط نوری مناسبی هم قرار ندارد و متوجه شوید که تصاویر تلویزیون نویز زیادی دارند. در اینجا به احتمال زیاد شما از خرید محصول پشیمان خواهید شد، درحالیکه تصمیم‌گیری شما بر اساس اطلاعات اشتباهی شکل گرفته‌است.
در نتیجه، پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از خرید یک تلویزیون آن را در خانه‌ی خود امتحان کنید. اما از آنجا که این امکان در بسیاری از مواقع وجود ندارد، خوب است همراه با بررسی مشخصات یک تلویزیون، نگاهی هم به نظرات کاربرانی که از آن استفاده کرده‌اند بیاندازید و به نتیجه‌ی بهتری دست یابید. البته خرید تلویزیون بانه از فروشگاه های معتبر مانند بانه سیتی (banehcity.com) این امکان را به شما می دهد تا پس از تست کامل محصول در خانه، هزینه آن را پرداخت کنید.

4.    تحویل درب منزل

اگر یک تلویزیون خیلی بزرگ نخواهید، با مراجعه به یک فروشگاه حضوری می‌توانید سریعا آن محصول را با خود به خانه ببرید. این یکی از بزرگ‌ترین مزایای خرید حضوری است؛ کسب رضایت فوری. آما در رابطه با فروشگاه‌های آنلاین، این موضوع به وبسایت فروشنده بستگی دارد. بسیاری از فروشگاه‌های اینترنتی بانه، محصولات شما را تنها با دریافت هزینه حمل و نقل ارسال می‌کنند و شما می‌توانید پس از دریافت و حتی تست محصول، مابقی مبلغ کالا را پرداخت کنید. یک خرید مطمئن و آسان.

5.    امکان بازگشت کالا

بسیاری از فروشندگان حضوری و اینترنتی کالا، دارای ضمانت بازگشت کالا بدون هیچ علتی هستند که مدت این بازه زمانی بسته به فروشنده متغیر است و این موضوعی است که باید حتما پیش از خرید مورد بررسی قرار بگیرد. این شرایط به خصوص در رابطه با فروشگاه‌های آنلاین حائز اهمیت است که خوشبختانه، طبق سیاست‌های فروش بسیاری از این وبسایت‌ها به شما فرصت تست کالا داده می‌شود و برخی تا چند روز امکان مرجوعی کامل را به شما می‌دهد.
 

6.    پشتیبانی و خدمات پس از فروش

خب در این رابطه باید بگوییم که هر دو فروشندگان حضوری و آنلاین، عمدتا خدمات پس از فروش از قبیل نصب ارائه نمی‌کنند، اما شما می‌توانید پیش از خرید از وبسایت‌های فروشنده در رابطه با این نیاز خود صحبت کنید. برخی از فروشگاه‌ها و فروشندگان آنلاین، با دریافت مبلغ اضافه، این کار را برای شما انجام می‌دهند، اما حتما پیش از پرداخت هزینه باید از تخصص افراد نصب کننده اطمینان حاصل کنید.
نتیجه‌گیری
با تفاوتی اندک، خرید آنلاین تلویزیون بانه به نظر تصمیم بهتری خواهد بود. مادامی که از یک فروشگاه معتبر خریداری کنید، فرقی نمی‌کند که به یک فروشگاه آنلاین مراجه می‌کنید یا حضوری. اما همواره باید این موضوع را مد نظر داشته باشید که وبسایت‌های فروشنده‌ی تلویزیون‌های بانه، محصولات را با قیمت بسیار کمتری نسبت به فروشندگان حضوری در سطح شهرها عرضه می‌کند. و این تنها به این خاطر است این وبسایت‌ها هزینه‌های جانبی کمتری دارند. اما همواره باید به موضوع گارانتی توجه داشت. تلویزیون بانه را چه از فروشگاه حضوری خرید می‌کنید چه از یک فروشگاه اینترنتی، حتما نحوه پرداخت و روش تست محصول را بررسی کنید. همچنین به نظرات ارائه شده توسط سایر کاربران در وبسایت‌ها توجه نمایید. برای آگاهی بیشتر از نحوه خرید تلویزیون می توانید راهنمای خرید تلویزیون فروشگاه بانه سیتی را مطالعه کنید.

وبگردی