آفتاب

لاتاری گرین کارت چیست به زبان ساده برترمهاجرلاتاری در لغت به معنای قرعه کشی است و لاتاری گرین کارت آمریکا یا green card lottery در واقع قرعه کشی است که افراد برنده یا انتخاب شده در این قرعه کشی میتوانند گرین کارت آمریکا دریافت کنند.

لاتاری گرین کارت آمریکا یا برنامه ویزای مهاجرتی برنامه ای است که هرساله توسط اداره مهاجرت آمریکا برگزار شده و طبق این برنامه افراد مختلف از سراسر دنیا موفق به اخذ گرین کارت آمریکا می شوند. لاتاری در لغت به معنای قرعه کشی است و لاتاری گرین کارت آمریکا یا green card lottery در واقع قرعه کشی است که افراد برنده یا انتخاب شده در این قرعه کشی میتوانند گرین کارت آمریکا دریافت کنند.

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

کجا میتونم ثبت نام کنم؟


برای ثبت نام باید وارد صفحه ثبت نام ما بشوید و اونجا اطلاعات خودتان را وارد کنید تا کارشناس های ما بررسی کنند و در صورت داشتن نقص از طریق تلگرام یا واتزاپ اطلاعات خودتان را بفرستید

آدرس صفحه ثبت نام => https://bartarmohajer.com/dv-lottery-register

راجع به گرین کارت بیشتر توضیح بدید؟


گرین کارت آمریکا که به کارت سبز نیز شناخته می شود کارتی است که به شما مجوز اقامت دائم، کار، تحصیل و زندگی و مسافرت در آمریکا را میدهد.

گرین کارت آمریکا چیست؟


برای ورود به خاک آمریکا شما نیازمند داشتن ویزا یا گرین کارت آمریکا هستید تفاوت بین ویزا و گرین کارت این است که شما با داشتن گرین کارت آمریکا قادر خواهید بود در این کشور اقامت دائم داشته باشید و به کار یا زندگی در این کشور بپردازید اما با داشتن ویزا بسته به نوع ویزا محدودیت هایی وجود دارد . با داشتن گرین کارت آمریکا در صورتی که 5 سال به طور مستمر در آمریکا زندگی کنید به شهروند آمریکایی تبدیل می شوید و citizenship یا حق شهروندی خواهید داشت. در حالی که با داشتن ویزا شما نمیتوانید سیتیزن شیپ دریافت کنید.

شرایط شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا

لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

برای شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا نیازی نیست شما مهارت خاصی داشته باشید اما این برنامه ویزای مهاجرتی مانند بسیاری از راه های مهاجرت قوانین و شرایط خاص خود را دارد به طور کلی برای ثبت نام در لاتاری تا سال های گذشته هیچ محدودیت خاصی وجود نداشت اما در حال حاضر داشتن پاسپورت برای متقاضی اصلی ضروری است. البته با توجه به اینکه در وب سایت برتر مهاجر شما پیش ثبت نام انجام میدهید نیازی به داشتن پاسپورت در هنگام ثبت نام نیست اما به منظور تکمیل ثبت نام شما موظف هستید اطلاعات پاسپورت خود را تا تاریخ 10 مهر در پروفایل کاربری خود وارد کنید .در صورت وارد نکردن ثبت نام شما به سال بعد موکول میگردد. علاوه بر این دو شرط کلی برای ثبت نام در لاتاری وجود دارد که شامل: 1- شرایط سنی شرکت در لاتاری 2 -شرایط مدرک تحصیلی

شرایط سنی شرکت در لاتاری


تمام افراد با هر سنی میتوانند در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنند فقط برای ثبت نام به عنوان متقاضی اصلی شما باید بیش از 18 سال سن داشته باشید و اگر کمتر از 18 سال سن دارید می توانید به عنوان زیر مجموعه پدر یا مادر ثبت نام خود را انجام دهید به این صورت که پدر یا مادر شما ثبت نام کرده و شما را به عنوان فرزند خود ثبت نام میکند در این حالت با برنده شدن پدر یا مادر شما هم می توانید همراه با ایشان گرین کارت آمریکا دریافت کنید.

حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا


در هنگام ثبت نام لاتاری بالا بودن مدرک تحصیلی هیچ تاثیری در روند قرعه کشی نداشته و باعث بالا رفتن شانس شما برای پذیرفته شدن در لاتاری نمیشود.اما داشتن مدرک تحصیلی بالا در مراحل بعدی همچون دریافت ویزا و مصاحبه لاتاری کمک بزرگی به شما میکند. حداقل مدرک تحصیلی برای ثبت نام در لاتاری دیپلم معادل 12 سال سابقه تحصیل است . با این حال نگران نباشید خوشبختانه در صورت نداشتن دیپلم با داشتن 2 سال سابقه کار تخصصی طی 5 سال اخیر میتونید در لاتاری شرکت کنید. علاوه بر این کسانی که دیپلم نداشته یا سابقه کار ندارند میتوانند به عنوان زیر مجموعه ثبت نام نمایند.

چطور میتونم در لاتاری شرکت کنم


برای شرکت در لاتاری کافیست از طریق صفحه ثبت نام لاتاری اطلاعات خود را در فرم ثبت نام وارد نمایید بعد از وارد کردن اطلاعات در فرم ثبت نام به مرحله بعد یعنی پرداخت مبلغ ثبت نام هدایت میشوید. بعد از پرداخت هزینه ثبت نام در سایت برتر مهاجر انجام شده و کارشناسان مهاجرتی پرونده شما رو به طور دقیق مورد بررسی قرار میدهند و چنانچه مشکلی در فایل ثبت نامی شما نباشد ثبت نام شما تکمیل میگردد و فایل ثبت نام برای شما ارسال میگردد.

مراحل شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا


برای شرکت در لاتاری ابتدا باید مطابق آموزش ثبت نام لاتاری فرم ثبت نام را پر کرده و فایل ثبت نام را نزد خود نگه دارید، بین 6 تا 12 ماه بعد از ثبت نام نتایج لاتاری اعلام میشود و شما با داشتن اطلاعات فایل ثبت نام میتوانید با وارد کردن کد conformation number و سایر اطلاعات ثبت نامی در صفحه نتایج لاتاری از برنده شدن خود مطلع شوید. برندگان لاتاری بعد از اطمینان از برنده شدن برای دریافت ویزا و مصاحبه و گرفتن وقت برای سفارت انجام دهید

 

مزیت های ثبت نام لاتاری توسط برتر مهاجر


1- افزایش شانس برنده شدن سالانه حدود 20 میلیون نفر در لاتاری شرکت میکنند و از این تعداد چیزی حدود 55,000 نفر برنده گرین کارت آمریکا میشوند بسیاری از افراد به دلیل اشتباه و خطا در ثبت نام یاعدم ارسال عکسم خصوص لاتاری در مرحله ثبت نام حذف شده و در قرعه کشی شرکت داده نمیشوند به همین خاطر انجام فرآیند ثبت نام به صورت تخصصی و زیر نظر کارشناس های مهاجرتی شانس شما را برای شرکت داده شدن و برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا بالا میبرد . 2-کارگزاری رایگان پس از ثبت نام لاتاری فایل ثبت نام شما برای شما ارسال شده نتایج لاتاری حداقل 6 ماه پس از ثبت نام برای شما ارسال میگردد در صورتی که جزو برندگان خوش شانس لاتاری باشید کلیه امور ضروری پس از برنده شدن همچون پر کردن فرم ds-260 توسط برتر مهاجر به صورت رایگان انجام میگیرد. 3- اطلاع رسانی به موقع برای دریافت ویزا یکی از مشکلاتی که بسیاری از افراد ثبت نام کننده در لاتاری با آن مواجه می شوند فراموش کردن زمان پیگیری نتایج و اخذ ویزاست خوشبختانه مجموعه ما با پیگری و اطلاع رسانی به موقع مانع از بروز چنین مشکلاتی میگردد. 4- راهنمایی و مشاوره افرادی که امور مربوط به ثبت نام لاتاری و انجام آن را به مجموعه برتر مهاجر می سپارند نه تنها ثبت نام آنها اصولی و درست انجام میگیرد بلکه یک مشاور و راهنمای متخصص همواره برای انجام کارهای مهاجرتی همراه آنهاست. . و میتوانند در صورت داشتن هرگونه سوال با مجموعه برتر مهاجر تماس حاصل نمایند

 تفاوت گرین کارت آمریکا با ویزا

تفاوت گرین کارت آمریکا با ویزا؟


ویزا تنها اجازه ورود به ایالات متحده آمریکا را می دهد، در حالیکه گرین کارت مجوز اقامت دائم در کشور آمریکا است. ویزا کشور آمریکا در انواع مختلفی و برای هدف های گوناگون از قبیل ویزای کارB1، ویزای نامزدی K1 و … صادر می شود. ویزا به فرد این اجازه را می دهد که در مدت زمان مشخصی در کشور آمریکا اقامت داشته باشد. اما گرین کارت آمریکا یکی از مسلتزمات زندگی و کار در این کشور به حساب می آید. به عبارت دیگر ویزا یک وضعیت موقت و گرین کارت یک وضعیت دائم محسوب می شوند. اقامت دائم ایالات متحده آمریکا توسط گرین کارت ده سال می باشد، اما اقامت توسط ویزا به مدت چند ماه است. افرادی که تاریخ اعتبار گرین کارت آن ها تمام می شود باید نسبت به تمدید فوری آن اقدام کنند.

فردی که دارای گرین کارت است می تواند از تمامی مزایای شهروندی از قبیل تامین اجتماعی، بیمه سلامت، تخفیف در هزینه تحصیل برخوردار شود. بهتر است بدانید که فرد می تواند همزمان شهروند کشور محل تولد خود و صاحب گرین کارت آمریکا باشد. افراد دارندگان گرین کارت بعد از مدت زمان مشخص می توانند نسبت به درخواست شهروندی آمریکا اقدام نمایند. افرادی که دارای ویزا هستند پس از اتمام تاریخ مهلت ویزا باید کشور آمریکا را ترک کنند. البته ویزای کشور آمریکا به دو دسته مهاجرتی و غیرمهاجرتی تقسیم می شود. افرادی که ویزای مهاجرتی دارند می توانند برای دریافت گرین کارت آمریکا اقدام کنند. اما دارندگان ویزای غیر مهاجرتی باید برای اقامت خود دلیل آورند و پس از پایان زمان اعتبار ویزا کشور را ترک کنند.

شرایط دریافت گرین کارت آمریکا


اخذ گرین کارت آمریکا از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است. بنابراین افراد براساس شرایطی که دارند می توانند نسبت به دریافت گرین کارت اقدام کنند. قبل از هر چیزی باید مشخص کنید که در کدام دسته بندی گرین کارت قرار دارید. اخذ گرین کارت از طریق خانواده، کار، پناهندگی، برای مهاجران خاص، افراد قربانی سوء استفاده و سایر دسته ها امکان پذیر است.

یکی از روش های محبوب و پرطرفدار گرفتن گرین کارت آمریکا از طریق خانواده می باشد. زیرا از این طریق می توان بسیار سریع و آسان اقامت دائم آمریکا را بدست آورد. اگر یکی از بستگان نزدیک شما شهروند آمریکا باشد می توانید از این طریق نسبت به اخذ گرین کارت اقدام نمایید.
این مطلب را هم بخوانید  تعداد برنده لاتاری گرین کارت آمریکا از ایران چه تعداد است؟


شرایط دریافت گرین کارت آمریکا
 
شهروندان آمریکا می توانند برای والدین، همسر و فرزندان کمتر از 21 سال که مجرد هستند درخواست بدهند. البته شهروندان آمریکایی می توانند برای خواهر، برادر و فرزندان بیشتر از 21 سال که متاهل هستند درخواست دهند. فرآیند این درخواست به دلیل اینکه جزء بستگان درجه یک نیستند پیچیده تر و طولانی تر خواهد بود.

گرفتن گرین کارت آمریکا از طریق کار گستردگی های خاص خود را دارد. زیرا این روش علاوه بر کارفرما شامل اخذ گرین کارت از طریق سرمایه گذاری و مهارت خاص است. کارفرما باید مجوز کار را دریافت کند. همچنین با داشتن مهارت و تخصص خاص می توانید درخواست گرین کارت بدهید. دریافت گرین کارت از طریق کار مشکل است. افراد با جوایز نوبل، اسکار و مدال المپیک می توانند به راحتی نسبت به دریافت گرین کارت آمریکا اقدام کنند.

افرادی که به عنوان پناهنده یا پناهنده سیاسی وارد ایالات متحده آمریکا می شوند می توانند پس از گذشت یکسال نسبت به دریافت گرین کارت اقدام کنند. البته برای پناهندگان سیاسی نیازی به گذر زمان یک سال نیست.

چگونه گرین کارت بگیریم؟


فرآیند درخواست عمومی گرین کارت آمریکا به این صورت است که یک پرونده ی مهاجرت جهت اقامت دائم آمریکا باید ارسال شود. پس از تصویب و موافقت USCIS باید جهت اخذ گرین کارت درخواست ارسال شود. سپس برای مشخصات بیومتریک مانند اثر انگشت، عکس، امضا و مصاحبه باید به نزدیک ترین کنسولگری آمریکا مراجعه کرد. مدت زمان دریافت گرین کارت آمریکا با توجه به شرایط فرد از چند هفته تا چند سال متغیر است.

به طورکلی از سه طریق محل کار، پیوند خانوادگی و بردن در قرعه کشی گرین کارت (لاتاری) می توان گرین کارت گرفت. ساده ترین، سریع ترین و ارزان ترین روش دریافت گرین کارت برنده شدن در قرعه کشی لاتاری است. بنابراین دریافت گرین کارت آمریکا به این روش به شانس بستگی دارد.

بعد از اینکه دسته مناسب خود را مشخص کردید باید نسبت به ارائه درخواست اقدام کنید. بنابراین خانواده یا کارفرمای شما درخوست خود را ارائه دهند. در موارد اندکی خود شخص می تواند برای درخواست اقدام کند.

برای پر کردن فرم درخواست باید به یکسری نکات توجه کنید. افرادی که از طریق خانواده اقدام کرده اند باید فرم مهاجرت I-130 را پر کنند. افرادی که از طریق مهاجرت اقدام کرده اند باید فرم I-140 را پر کنند. برای اخذ گرین کارت از طریق سرمایه گذاری فرم I-526 باید پر شود. افراد گروه خاص نظیر بیوه یک شهروند آمریکایی باید فرم مهاجرت I-360 را پر کنند. لازم به ذکر است که پناهندگان نیازی به پر کردن فرم ندارند.

(گرین کارت آمریکا)

بعد از پر کردن فرم ها باید وضعیت موجودی در دسترس بودن ویزا را مورد بررسی قرار داد. تعداد ویزاهای در دسترس با توجه به دسته مهاجرتی و کشور مبدا متفاوت می باشد. تعداد ویزای متقاضیان اخذ گرین کارت از طریق خانواده نامحدود است. بنابراین افرادی که به این طریق اقدام کرده اند مدت زمان کوتاهی در انتظار نخواهند بود. برای افرادی که جزء بستگان درجه یک نیستند و افرادی که از طریق کار نسبت به اخذ گرین کارت اقدام می کنند تعداد محدودی ویزا وجود دارد. بنابراین این افراد باید در لیست انتظار بمانند. افراد صف انتظار باید موقعیت خود را از طریق بولتن ویزا پیگیری کنند.

پس از اتمام مراحل مربوط به درخواست گرین کارت آمریکا اطلاعیه ای به شما داده می شود که زمان و مکان انگشت نگاری به اطلاع شما رسانده خواهد شد. در این مرحله اثر انگشت، عکس و امضا از متقاضیان گرفته می شود.

در بعضی موارد ممکن است مصاحبه ای از متقاضی گرفته شود. سوالاتی در مورد درخواست شخص در مصاحبه پرسیده خواهد شد. در آخر اداره مهاجرت آمریکا مدارک و مصاحبه متقاضی را بررسی خواهد کرد. در صورت موافقت متقاضی باید سایر دستورالعمل ها را در رابطه با اخذ گرین کارت آمریکا در نظر داشته باشد.
زمان ثبت نام لاتاری 2022

زمان ثبت نام لاتاری 2022


لاتاری هر سال از ماه اکتبر شروع شده و در  ماه نوامبر به پایان میرسد و از آنجایی که مدت ثبت نام لاتاری بسیار محدود است و از طرفی هجوم افراد مختلف از سراسر دنیا باعث اختلال در فرایند ثبت نام میگردد به همین خاطر برترمهاجر هر ساله از انتهای ماه نوامبر شروع به پیش ثبت نام یا رزرو لاتاری گرین کارت دوره بعدی کرده تا تمامی افراد متقاضی برای شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا فرصت لازم برای ثبت نام را داشته باشند.

به این شکل که برای شرکت در لاتاری در بیشتر ایام سال شما میتوانید از طریق سایت برترمهاجر اطلاعات خود را ثبت نمایید و در بازه مشخص برتر مهاجر اقدام به ثبت نام شما در لاتاری کرده و پس از ثبت نام فایل پی دی اف ثبت نام را برای شما ارسال مینمایید .

به طور معمول انتظار میرود زمان ثبت نام لاتاری 2022 همانند سال های پیش از مهر ماه 99 آغاز شده و در اواسط آبان ماه به اتمام برسد اما با توجه به اینکه نتایج لاتاری 2021 به دلیل شیوع بیماری کرونا با تاخیر اعلام شد امکان تاخیر در زمان دقیق ثبت نام لاتاری نیز موجود میباشد با این وجود با توجه به اینکه وب سایت برتر مهاجر در تمام طول سال رزور ثبت نام لاتاری را فعال نموده است به همین خاطر میتوانید در هر تاریخی اطلاعات خود را به صورت دقیق در وب سایت برتر مهاجر وارد کرده تا همکاران ما به محض شروع لاتاری ثبت نام شما را تکمیل و برگه اتمام ثبت نام را برای شما ارسال نمایند.

 نتایج لاتاری 2021

لازم به ذکر است نتایج لاتاری 2022 آمریکا در اوایل ماه مه 2021 یعنی اواسط اردیبهشت 1400 اعلام خواهد شد.
 

آموزش ثبت نام لاتاری


برای ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا میتوانید از طریق لینک زیر اطلاعات خود را برای ما ارسال کنید.

بعد از ورود به صفحه ثبت نام لاتاری در بخش مشخصات فردی خود را وارد کنید.

1- مشخصات فردی:


1-نام و نام خانوادگی را به صورت انگلیسی مطابق پاسپورت

2-آخرین مدرک تحصیلی خود را از باکس مدارک تحصیلی انتخاب کنید.

3-تاریخ تولد را به صورت روز، ماه و سال وارد نماید .

4-اطلاعات محل تولد شامل شهر و کشور را در فرم ثبت نام لاتاری وارد نمایید.

5- بعد از انتخاب جنسیت یک عکس مناسب لاتاری را در باکس مشخص شده آپلود نمایید.

2- مشخصات خانواده :

این مطلب را هم بخوانید  بعد از دریافت پیامک تایید انجام ثبت نام لاتاری چطوری متوجه بشویم که ثبت نام انجام شده است؟

1-وضعیت تاهل خود را از بین مجرد، متاهل، طلاق گرفته و همسر فوت شده انتخاب کنید.

2-در صورتی که متاهل هستید تعداد فرزند زیر 21 سال خود را وارد کنید.

3- اطلاعات محل سکونت:


1-در بخش بعدی اطلاعات محل سکونت خودتان شامل کشور، استان و شهرو ادرس دقیق  را وارد کنید

2-سپس یک شماره موبایل معتبر در بخش ورود شماره موبایل وارد نمایید.

4- مشخصات پاسپورت


در بخش بعدی شماره پاسپورت و تاریخ انقضای پاسپورت را وارد نمایید.
 
سپس به روی دکمه بعدی کلیک کنید.

(آموزش ثبت نام به زودی تکمیل میگردد.)

 

شرایط ثبت نام لاتاری | چه کسانی میتوانند در لاتاری شرکت کنند؟


تا پیش از لاتاری گرین کارت 2021 (سال 2019) برای شرکت در لاتاری شرایط خاصی مطرح نبود و افراد با داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و در هر سنی می توانستند در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنند اما از سال 2019 داشتن پاسپورت معتبر از ضرورات شرکت در لاتاری شد و افراد متقاضی شرکت در لاتاری حتما باید پاسپورت معتبر داشته باشند مگر اینکه به عنوان همراه یا زیر مجموعه در لاتاری شرکت کنند و فرد متقاضی اصلی شرکت در لاتاری حتما باید پاسپورت معتبر داشته باشد.

در واقع تنها افراد زیر 21 سال که زیر مجموعه پدر یا مادر یا هردو در لاتاری ثبت نام می کنند و یا افراد متاهل که زیر مجموعه همسر ثبت نام خود را انجام میدهند نیازی به داشتن پاسپورت برای شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا ندارند.

 

آیا افغان ها می توانند در لاتاری شرکت کنند؟


یکی از سوالات پرتکرار افراد متقاضی برای شرکت در لاتاری گرین کارت آمریکا امکان حضور افغان ها و شرکت مردم کشور افغانستان مقیم در کشورهای دیگر و به خصوص ایران هست.همان طور که میدانید لاتاری به صورت جهانی برگزار شده و متقضیان شرکت در لاتاری هرساله از سراسر دنیا در این قرعه کشی بزرگ شرکت میکنند. افراد از تمامی کشورهای دنیا امکان ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا را دارند مگر اینکه جز کشورهای ممنوع اعلام شده باشند و یا شرایط شرکت در لاتاری را نداشته باشند.

خوشبختانه تا به امروز کشور افغانستان جزو کشورهای ممنوعه نبوده و مردم افغانستان نیز می توانند در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنند. اما با توجه به اینکه از ثبت نام  لاتاری گرین کارت 2021 داشتن پاسپورت برای شرکت کنندگان ضروری گردید تنها افغان هایی میتوانند در لاتاری ثبت نام کنند که پاسپورت معتبر و تاریخ دار داشته باشند چه این پاسپورت ، پاسپورت ایرانی باشد و چه پاسپورت کشور افغانستان در هر صورت داشتن پاسپورت برای ثبت نام لاتاری ضروری است.
بدون پاسپورت می توانم در لاتاری شرکت کنم

بدون پاسپورت می توانم در لاتاری شرکت کنم؟


همان طور که پیشتر گفتیم داشتن پاسپورت برای شرکت در لاتاری ضروری است مگر افراد متاهلی که زیر مجموعه همسر خود ثبت نام می شوند و متقاضیان زیر 21 سال که به عنوان همراه در لاتاری شرکت میکنند. اما با توجه به اینکه در سایت برتر مهاجر شما پیش ثبت نام انجام می دهید و در واقع  برای دوره بعد لاتاری رزور می شوید برای ثبت نام در لاتاری نیازی به پاسپورت معتبر ندارید اما ضروری است تا تاریخ 1 مهر حتما اطلاعات پاسپورت به روز خود را برای برتر مهاجر ارسال کنید.

پس اگرچه برای پیش ثبت نام به عنوان متقاضی اصلی نیازی به پاسپورت نیست اما باید در اسرع وقت اطلاعات پاسپورت معتبر خود را برای مجموعه برتر مهاجر ارسال نمایید.

 

شرایط سنی شرکت در لاتاری


برای شرکت در لاتاری هی محدودیت سنی وجود ندارد  از کودک روزه تا فرد بالای 150 سال میتواند در لاتاری شرکت کند. تنها موضوع حائز اهمیت در خصوص سن افرادنحوه شرکت در لاتاری است. به طور کلی افراد برای شرکت درلاتاری از نظر سنی به زیر گروه های زیر تقسیم میشوند.

برای ثبت نام لاتاری از نظر سنی دو دسته کلی وجود دارد.
1- سن 0-18 :
کودکان و نوجوانان زیر 18 سال (حتی با داشتن پاسپورت) فقط و فقط میتوانند زیر مجوموعه مادر، پدر یا پدر و مادر ثبت نام انجام دهند و امکان ثبت نام به صورت فردی و تکی را ندارند. برای نوجوانان و کودکان زیر 18 سال نیازی به داشتن پاسپورت جداگانه نیست  و این دسته از افراد  تنها در صورتی میتوانند در لاتاری شرکت کنند که پدر یا مادر دارای پاسپورت آنها به عنوان متقاضی اصلی در لاتاری شرکت کند. افراد زیر 18 سال متقاضیانی است که تاریخ تولد آنها بعد از ۱۶ آبان ماه 1381 است.
2- سن 18 تا 21 سال :
افراد بین 18 تا 21 سال نسبت به سایر افراد متقاضی شرکت کننده در لاتاری شانس بالاتری دارند. چرا که این افراد به دو صورت جداگانه میتوانند در لاتاری شرکت کنند. بار اول با داشتن پاسپورت جداگانه و به عنوان متقاضی اصلی و بار دوم به عنوان متقاضی همراه و زیر مجموعه پدر و مادر و با اطلاعات پاسپورت پدر یا مادر. چنان چه متقاضیان این گروه سنی با پاسپورت خودشان و به عنوان شرکت کننده اصلی ثبت نام انجام دهند.

پس از قبولی و برنده شدن در لاتاری قادر هستند به تنهایی اقدام به اخذ گرین کارت آمریکا کنند و اگر به عنوان همراه زیر مجموعه مادر ثبت نام شوند به همراه مادرشان قادر به اخذ گرین کارت هستند و اگر همراه با پدر ثبت نام خود را انجام دهند در صورت برنده شدن پدر قادر هستند همراه با پدرشان اقدام به اخذ گرین کارت  آمریکا کنند با توجه به اینکه متقاضیان این گروه در صورت ثبت نام با مادر،پدر و جداگانه سه بار فرصت ثبت نام دارند بالاتارین شانس برای برنده شدن در لاتاری به این گروه از افراد تعلق میگیرد.

افراد متاهل بین سن 18 تا 21 سال هم میتوانند با پاسپورت همسر و پاسپورت خودشان به صورت جداگانه در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کنند.

و بهترین سن برای ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا شناخته میشوند.

این دسته افراد تاریخ تولد آنها قبل از 16 آبان 1381 و بعد از 16 آبان 1378 است یعنی افرادی که بین آبان ماه 1378 تا 1381 متولد شده اند.
3- سن بالا 21 سال :
عموم افراد شرکت کننده در لاتاری به گروه افراد بالای 21 سال تعلق میگیرد. افراد بالای 21 در صورت مجرد بودن ضروری است که پاسپورت معتبر برای ثبت نام لاتاری داشته باشند و تنها یک شانس برای برنده شدن در لاتاری دارند در حالی که افراد بالای 21 سال متاهل میتوانند با پاسپورت و بدون پاسپورت در لاتاری شرکت کنند. در صورتی که متقاضی متاهل بالای 21 سال پاسپورت جداگانه داشته باشد میتواند به دو صورت دوشانسه و یک بار با اطلاعات پاسپورت خود و بار دیگر با اطلاعات پاسپورت همسر ثبتنام خود را انجام دهد. توجه داشته باشید برای ثبت نام دو شانسه در برتر مهاجر نیازی به 2 بار پرکردن فرم ندارید و کافی است در هنگام ثبت نام اطلاعات پاسپورت همسرتان را نیز در فرم پر کنید.
این مطلب را هم بخوانید  لاتاری گرین کارت آمریکا چیست؟

چنانچه در این خصوص سوالی داشتید با کارشناسان برتر مهاجر تماس حاصل فرمایید.021-77500359
 

آیا امکان بالابردن شانس برای شرکت در لاتاری وجود دارد؟


همون طور که میدونید بسیاری از افراد به دلیل ثبت نام نادرست در مرحله قرعه کشی یا لاتاری و پس از اون در مرحله مصاحبه ریجکت می شوند و ثبت نام درست و اصولی شانس شما رو در شرکت داده شدن در قرعه کشی بالاتر میبره به همین خاطر مجموعه برتر مهاجر با داشتن کادر متخصص و وکلای مهاجرتی انتخابی درست، برای انجام امور مربوط به ثبت نام لاتاری شماست.  انجام کلیه امور ثبت نام لاتاری به وسیله مجموعه برتر مهاجر شانس شمارا برای برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا افزایش میدهد.

کسانی که قبلا در لاتاری شرکت کرده اند میتواینند مجدد در لاتاری 2022 ثبت نام کنند؟


بله تمامی کسانی که در دوره های قبلی لاتاری شرکت کرده اند و حتی کلیه برندگان دوره های قبلی لاتاری که اقدام به دریافت گرین کارت آمریکا نکرده اند میتوانند در دوره جدید یعنی لاتاری 2022 ثبت نام انجام دهند.

آیا برای شرکت در لاتاری باید زبان انگلیسی قوی داشته باشیم؟


از زمان شرکت شما در لاتاری گرین کارت تا زمان مهاجرت حداقل 2 سال فاصله زمانی وجود دارد به همین خاطر فرصت کافی برای یادگیری و تقویت زبان انگلیسی وجود دارد .

 

تاریخ شروع ثبت نام لاتاری 2022


13 مهر 1399 تاریخ شروع ثبت نام لاتاری گرین کارت 2022 است. ۱۶ آبان ماه 1399
 
در این روش مهاجرت به راحتی

چرا برترمهاجر

لاتاری

چند نوع لاتاری داریم؟

با برگه اربعین میتوان در لاتاری  شرکت کرد؟

آیا ایران هم می تواند در لاتاری گرین کارت آمریکا شرکت کند؟؟

کشورهای ممنوع برای شرکت در لاتاری

شرایط ثبت نام لاتاری (عمومی)

داشتن مدرک ۱۲ سال تحصيل کامل (معادل دیپلم) يــا دو سـال سابقه کار در طی ۵ سال گذشته که این شغل نیاز به حداقل دو سال آموزش داشته باشد
شرایط سنی لاتاری
کسانی که زیر ۱۸ سالگی موفق به اخذ دیپلم متوسطه شده اند می توانند در قرعه کشی به تنهایی شرکت کنند.
در زمان ثبت نام داشتن پاسپورت الزامی می باشد.
ثبت نام لاتاری
شرایط تاهل در لاتاری

برای ثبت نام در لاتاری میتوانید متاهل یا مجرد باشید وهیچ تفاوتی در نوع ثبت نام شما وجود ندارد اما افراد متاهلی که همسر آنها نیز پاسپورت معتبر داشته باشد با وارد کردن اطلاعات پاسپورت همسرشان در مرحله ثبت نان شانس بیشتری برای برنده شدن دارند. در واقع با
شرایط ثبت نام لاتاری گرین کارت
شرایط تحصیلی لاتاری
شرایط شغلی لاتاری
جهت ثبت نام لاتاری گرین کارت، شرط شغلی وجود ندارد

 

چه کسانی میتوانند در لاتاری شرکت کنند؟


هیچ محدودیت خاصی برای شرکت در لاتاری وجود نداشته و تمام افراد بالای 18 سال با داشتن پاسپورت معتبر قادر به ثبت نام در لاتاری هستند و افراد زیر 18 سال تنها به عنوان زیر مجموعه مادر یا پدر میتوانند در لاتاری شرکت کنند.
حداقل مدرک تحصیلی برای شرکت در لاتاری

برای ثبت نام لاتاری شما نیازمند داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم یا 2 سال سابقه کار تخصصی در طی 5 سال گذشته هستید البته این شرایط برای متقاضی اصلی ثبت نام است و اگر شما به عنوان زیر مجموعه (همسر یا فرزند ) ثبت نام شوید نیازی به داشتن پاسپورت برای شما نیست.

 

سهم ایران از لاتاری


طبق قانون هر کشورکه در 5 سال گذشته کمتر از 50 هزار مهاجر به آمریکا ارسال کند میتواند در لاتاری شرکت کند
و شهروندان ایران ، افغانستان ، پاکستان و عراق نیز شامل این میشود و میتوانند در لاتاری شرکت کنند
در لاتاری سال گذشته شش هزار ایرانی برنده شدند که سهم ایران از کل کشور های اسیا بیشترین بود
برنده لاتاری میتواند سیتزن یا شهروندی آمریکا شود

بله به شرطی که حداقل 5 سال در آمریکا سکونت داشته باشد و بتواند در آزمون شهروندی قبول شود
اگر پول اضافه تر پرداخت کنیم ، تضمین قبول در لاتاری را می دهید؟

هیچ مجموعه ای نمیتواند در خصوص قبولی در لاتاری ضمانت دهد و یا ضمانت اخذ گرین کارت به برندگان لاتاری دهد

امور مربوط به مهاجرت معمولا با توجه به شرایط متقاضی ممکن است شانس را افزایش و یا کاهش دهد ولی در خصوص برنده شدن در لاتاری ، ثبت نام اصولی کافیست
و خیلی ها به دلیل انجام ثبت نام به صورت اشتباه رد میشوند

 

شرایط عکس لاتاری


یکی از مهم ترین دلایل ریجکت شدن در مرحله قرعه کشی و یا به عبارتی شرکت داده نشدن در لاتاری گرین کارت آمریکا ارسال عکس نامناسب برای لاتاری است به همین خاطر و  با توجه به اهمیت عکس مخصوص لاتاری در ثبت نام  لاتاری گرین کارت آمریکا مجموعه برتر مهاجر به صورت کامل شرایط عکس مخصوص لاتاری را بیان کرده است. با این وجود به طور کلی عکس مخصوص لاتاری باید این ویژگی را داشته باشد:

1- پشت زمینه عکس سفید باشد.

2-عکس پرسنلی و 3*4 یا عکس پاسپورت مورد قبول نیست.

3- عکس افراد شرکت کننده باید همگی جدید بوده و از تاریخ عکسبرداری حداکثر 6 ماه گذشته باشد.

4- استفاده از عینک، کلاه، زیورآلات در عکس ممنوع میباشد.

5- آرایش غلیظ که موجب تغییر در چهره شود و استفاده از لنز ممنوع است.

6-رنگ لباس شما باید سفید یا همرنگ با پس زمینه عکستان نباشد.ترجیحا لباس های تیره بپوشید.

7- عکس از روبه رو گرفته شود و تصویر فرد تمام رخ باشد.نگاه رو به بالا، سر رو به پایین و یا چهره نیم رخ مورد قبول نیست.سر رو صاف بگیرید و مستقیم به دوبین نگاه کنید.

8-عکسهای دسته جمعی و یا خانوادگی مورد قبول نیستند.

خدمات لاتاری برتر مهاجر

انجام ثبت نام اصولی

    عکاسی مخصوص لاتاری
    مشاوره برندگان لاتاری
    انجام امور برندگان لاتاری
    ویزای تحصیلی برندگان لاتاری
    پر کردن DS-260