آفتاب

نکات طلایی در خرید یخچال، ماشین لباسشویی و آبسردکنیخچال مهم‌ترین وسیله هر آشپزخانه است، از همین رو تقاضا برای خرید آن همواره وجود دارد. لباسشویی نیز دست کمی از یخچال ندارد. با گسترش زندگی آپارتمان نشینی لباسشویی یکی از واجبات هر خانه است.

خرید یخچال، خرید لباسشویی و خرید آبسردکن اداری امروزه بالاترین تقاضا را برای پیدا کرده‌اند. علت آن نیز کاملاً مشخص است.
یخچال مهم‌ترین وسیله هر آشپزخانه است، از همین رو تقاضا برای خرید آن همواره وجود دارد. لباسشویی نیز دست کمی از یخچال ندارد. با گسترش زندگی آپارتمان نشینی لباسشویی یکی از واجبات هر خانه است.
درمورد آبسردکن های اداری هم که نیازی به توضیح نیست. حتی می‌توان این وسیله را یکی از مهم‌ترین لوازم مورد نیاز برای یک اداره در نظر گرفت.
باتوجه به زیاد بودن برندهای تولیدکننده این لوازم و روی کار آمدن برندهای ایرانی و رقابت آن‌ها با برندهای خارجی همواره ابهامات و سؤالاتی در مورد خرید آن‌ها وجود دارد؟
برای مثال بهترین یخچال برای یک خانواده 4 نفره کدام است؟ آبسردکن متصل به آب شهری برای اداره ما بهتر است یا مخزن دار؟ لباسشویی از کدام برند و با چه ظرفیتی برای خانواده ما بهتر است؟ بهترین یخچال، لباسشویی و ... برای جهیزیه کدام است. بهتر است این لوازم را به‌صورت اینترنتی تهیه کنیم یا حضوری؟
برای پاسخ به این سؤالات در این راهنمای خرید، کلیاتی را در رابطه با این سه وسیله بررسی خواهیم کرد. این کلیات می‌تواند دیدکلی را در رابطه با خرید این سه کالا در اختیار شما قرار دهد. به‌عبارتی کمک کند تا در هنگام خرید آن‌ها مهم‌ترین ویژگی هر یک را در نظر بگیرید.

نکات مهم در خرید یخچال فریزر


یخچال فریزر پرتقاضاترین محصول برای خرید است. زیرا هر فرد برای شروع زندگی متأهلی و حتی مجردی به این وسیله نیاز دارد. کلیاتی هستند که خرید یخچال را برای هر فرد ساده‌تر می‌کنند.

 بیژی شاپ 
 اغلب وقتی برای خرید یخچال مراجعه می‌کنیم با انبوهی از ویژگی‌ها مواجه می‌شویم. این ویژگی‌ها اغلب گیج کننده هستند و ما را در خرید این وسیله سردرگم می‌کنند. از همین رو بهتر است قبل از خرید چک لیستی از انتظارات خود از یک یخچال بنویسید، سپس بر اساس نیاز خود خرید نمایید.

1.    بودجه

برای خرید یخچال فریزر، ساید بای ساید، مینی یخچال و ... ابتدا باید بودجه را در نظر بگیرید. در نظر گرفتن پولی که در اختیار دارید، محدوده انتخاب شما را مشخص می‌کند. از همین رو انتخاب برای شما ساده‌تر می‌شود.
2.    تعداد اعضای خانواده
ظرفیت یخچال‌ها با فوت مشخص می‌شود. هر چقدر تعداد اعضای خانواده شما بیشتر باشد به یخچال بزرگتری احتیاج دارید. به یاد داشته باشید که میزان فوت فضای خالی را که یخچال در اختیار شما قرار می‌دهد نشان نخواهد داد. از همین رو بهتر است حتی اگر قصد خرید اینترنتی یخچال فریزر را دارید، ظرفیت آن را به دقت بررسی نمایید.

3.    فریزر بالا یا پایین

یکی از اصلی‌ترین مسائلی که در مورد خرید یخچال فریزر های معمولی باید در نظر گرفته شود فریزر بالا یا پایین است. این انتخاب بسته به نوع نگهداری ما از مواد غذایی، مصرف خانواده و بسیاری از موارد دیگر دارد.
اگر عادت دارید موادغذایی را برای مدت طولانی فریز شده نگه دارید، فریز بالاها انتخاب خوبی نیستند. زیرا این یخچال‌ها فضای کمتری را به فریزر اختصاص می‌دهند و در عوض کابین یخچال بزرگتر است. اما اگر قصد شما نگهداری از موادغذایی بیشتر برای زمان کمتر است فریزر بالاها انتخاب خوبی هستند.

4.    ساید بای ساید یا فریزر پایین به سبک فرانسوی

فریزر پایین به سبک فرانسوی معمولاً یخچال‌های دو درب هستند. فریزر این یخچال‌ها به‌صورت کشو در پایین قرار دارد و فضای خوبی را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. اگر طرفدار یخچال‌های ساید هستید یخچال با طراحی فرانسوی می‌تواند برای شما جالب باشد.
بطورکلی در یخچال‌های ساید بای ساید تلاش شده است تا فضای مساوی به‌عنوان یخچال و فریزر در اختیار کاربر قرار داده شود. اما بطورکلی طراحی ساید بای ساید، اضافه کردن قفسه‌ها و ... به آن سبب شده است تا این یخچال‌ها کم جا به نظر برسند.

5.    بدنه

امروزه یخچال با بدنه استیل یا اصطلاحاً سیلور زیاد شده است. اما هر برند از ورقه‌های فلز باکیفیت‌های متفاوتی در یخچال استفاده کرده است. برای خرید یخچال فریزر با جنس بدنه مناسب بهتر است در رابطه با برند و مواداولیه‌ای که برای ساخت بدنه محصول خود به کاربرده است تحقیق کنید.

6.    ابعاد

ابعاد و انداره یخچال باید به‌گونه‌ای باشد که در فضایی که برای آن در نظر گرفته‌اید جا شود یا از درب منزل یا آشپزخانه شما عبور کند. اگر یخچالی که انتخاب کرده‌اید، این شرایط را ندارد. از خرید آن صرف نظر کنید.

7.    موتور

موتور یخچال یکی از خصایص مهم آن است. اگر موتور یخچال شما خوب باشد مصرف انرژی و سروصدای کمتری خواهد داشت. از همین رو ماندگاری بیشتری نیز خواهد داشت.
موتورهای اینورتر موتورهای جدید هستند که در برخی یخچال و لباسشویی‌ها کار گذاشته شده‌اند. این موتورها نه‌تنها مصرف انرژی کمتری دارند، بلکه محافظ خوبی در برابر اضافه بار و آسیب رسیدن به دستگاه نیز هستند.
 

اگر قصد خرید ماشین لباسشویی دارید حتما نکات زیر را بخوانید.


خرید ماشین لباسشویی نیز مانند خرید یخچال بسیار مورد توجه است. خرید اینترنتی ماشین لباسشویی نیز مانند خرید اینترنتی یخچال فریزر میسر است و امروزه نیز بسیار مورد توجه قرار گرفته است. رفته رفته ماشین لباسشویی نیز به یکی از لوازم مهم هر خانه تبدیل شده است.

 بیژی شاپ 
ماشین های لباسشویی به سه دسته تقسیم می‌شوند. ماشین لباسشویی درب از بالا یا پرتابل، ماشین لباسشویی دوقلو و ماشین لباسشویی تمام اتوماتیک یا درب از جلو.

1.    ماشین لباسشویی معمولی یا درب از بالا

آب در این ماشین‌های لباسشویی باید به‌صورت دستی ریخته شود. این ماشین لباسشویی تنها قابلیت شستشو دارد و عمل آبکشی و خشک کردن را انجام نمی‌دهد.
پر سروصدا است. مصرف آب آن زیاد است. نمی‌توان در فضاهای آپارتمانی از آن استفاده کرد. تنها مزیتی که این وسیله دارد، قیمت مناسب آن است. استفاده از این نوع ماشین لباسشویی تقریباً منسوخ شده است.

2.    لباسشویی‌های دو قلو

لباسشویی‌های دوقلو نیز شرایطی مشابه لباسشویی درب از بالا دارند. با این تفاوت که خشک کن به آن‌ها امکان خشک کردن لباس را می‌دهد. این نوع لباسشویی‌ها به دلیل سرعت بالایی که در چرخاندن لباس دارند، ممکن است سبب چروک شدن آن‌ها شوند.

3.    لباسشویی تمام اتوماتیک درب از جلو

اکثر لباسشویی‌هایی که امروزه در خانه و آپارتمان‌های ما مورد استفاده قرار می‌گیرد از این نوع هستند. همواره قابلیت‌های متعددی به این نوع لباسشویی‌ها اضافه می‌شوند. اما بطورکلی باید در خرید آن‌ها به چند نکته کلی توجه کرد.

1.    موتور لباسشویی

امروزه اغلب لباسشویی‌های درب از جلو دارای موتور اینورتر هستند. این موتور سبب صرفه‌جویی در مصرف انرژی، سروصدای کمتر و عمر و ماندگاری بیشتر موتور خواهد شد.

2.    حجم لباسشویی

حجم لباسشویی باید باتوجه به تعداد اعضای خانواده و دوره‌های لباس شستن انتخاب شود. به یاد داشته باشید که در تعیین ظرفیت یک لباسشویی 7 کیلویی وزن خیس لباس در نظر گرفته شده است. از همین رو توجه داشته باشید که هرگز بیش از ظرفیت در آن لباس نریزید.

3.    سنسور وزنی

سنسور وزنی قابلیتی است که به تازگی به ماشین‌های لباسشویی تمام اتوماتیک افزوده شده است. با خرید ماشین لباسشویی مجهز به سنسور وزنی در میزان آب و انرژی مصرفی صرفه‌جویی خواهید کرد.

4.    سیستم ضد رسوب

از آنجایی که آب شهری حاوی رسوب زیادی است، بهتر است ماشین لباسشویی را خریداری کنید که دارای قابلیت ضد رسوب باشد.
5.    جنس بدنه
جنس بدنه یکی دیگر از فاکتورهای مهمی است که در خرید ماشین لباسشویی باید به آن توجه شود.
سایر فاکتورها نظیر برنامه‌های شستشو، دیگ الماسه و ... فاکتورهای جانبی هستند که پس از در نظر گرفتن ویژگی‌های اصلی ماشین لباسشویی می‌توان به آن‌ها پرداخت.

راهنمای خرید آبسردکن اداری


خرید آبسردکن اداری نیز در چند سال اخیر متقاضیان زیادی پیدا کرده است. علت آن نیز کاربردی بودن این وسیله به‌ویژه در ادارات، هتل‌ها بیمارستان‌ها و بطورکلی مکان‌های عمومی دارای ارباب رجوع است.
 البته استفاده از این نوع آبسردکن به دلیل وجود فیلتر تصفیه آب در آن جای خود را در خانه‌ها نیز باز کرده است. برای خرید آبسرد کن اداری نیز کلیاتی وجود دارد که با در نظر گرفتن آن‌ها می‌توانید بهترین آبسردکن را خریداری نمایید.

 بیژی شاپ 

1.    آبسردکن متصل به آب شهری یا مخزن دار

بطورکلی تغذیه آب آبسردکن ها از دو منبع است. می‌توان از مخزن برای تغذیه آب آبسردکن استفاده کرد یا آبسردکن متصل به آب شهری خرید.
اگر در اداره یا منزل خود فضایی را در اختیار دارید که می‌توانید آبسرد کن را به آب شهری متصل نماید، بهتر است بجای خرید آبسرد کن مخزن دار آبسردکن متصل به آب شهری بخرید.
به این ترتیب در هزینه‌های خرید مخزن نیز صرفه‌جویی خواهید کرد. البته با اتصال آبسردکن به آب شهری نیز هزینه تعویض فیلتر سه لایه آن بیشتر خواهد شد. اما همچنان هزینه آن کمتر از خرید مکرر مخزن است. به‌علاوه دردسر خریداری و حمل مخزن آب را نیز نخواهید داشت.

2.    آبریز آبسردکن

برخی آبسردکن ها تک منظوره هستند. به‌عبارتی تنها قابلیت تهیه آب سرد را دارند. اما برخی دیگر دارای قابلیت تهیه آب گرم و سرد هستند. به این ترتیب دو آبریز در آبسردکن تعبیه می‌شود. یکی از آن‌ها به‌منظور تهیه آب گرم و دیگری به‌منظور تهیه آب سرد است. به یاد داشته باشید که آبسردکن تنها می‌تواند آب را تا دمای 70 الی 80 درجه سانتیگراد گرم نماید.

3.    جنس بدنه

جنس بدنه آبسردکن نیز بسیار مهم است. اغلب این آبسردکن ها در ادارات و فضای عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند. از همین رو باید جنس بدنه آن‌ها به‌گونه‌ای باشد که خیلی دیر خراب شوند.

4.    یخچال دار بودن

برای خرید آبسردکن ادارای می‌توان نوع یخچال دار آن را خریداری کرد. این نوع آبسردکن امکان خنک نگه داشتن چند نوع نوشیدنی را در دفتر کار یا اتاق خوابتان فراهم می‌کند.
ویژگی‌های فوق ویژگی‌های کلی است که باید در خرید آبسردکن اداری به آن دقت شود. سایر ویژگی‌ها مانند قابلیت تنظیم دمای آبسردکن و ... ویژگی‌های جانبی است که می‌توان در هنگام خرید در کنار این ویژگی‌ها اصلی به آن‌ها نیز توجه نمود.

نتیجه‌گیری:

بیژی شاپ 
برای خرید یخچال، خرید لباسشویی و خرید آبسرد کن ادارای باید چند اصل مهم را در نظر گرفت. یکی از این اصول بودجه‌ای است که برای این کار در نظر می‌گیرید. اصل بعدی نیز نیاز شما و توقعتان از آن وسیله است.
اگر نیاز خود را به‌خوبی بشناسید می‌توانید بهترین وسیله را خریداری کنید. در این صورت حتی برند لوازم یا ایرانی و خارجی بودن آن نیز در خرید آن‌ها تأثیر چندانی ندارد.
چه بسا که برندهای ایرانی بسیاری نظیر الکترواستیل و امرسان در زمینه یخچال فریز، ایستکول، سام و مجیک در زمینه آبسرد کن اداری و سایر برندها نیز در زمینه تولید ماشین لباسشویی و ... بسیار خوب عمل کرده‌اند.
خرید جنس ایرانی از نمایندگی فروش محصولات ایرانی بسیار به‌صرفه است. فروشگاه اینترنتی بیژی شاپ یک فروشگاه معتبر است که نمایندگی اغلب برندهای ایرانی نظیر الکترواستیل، ایستکول و ... را به عهده دارد.
 
برای خرید ماشین لباسشویی، خرید یخچال و خرید آبسرد کن ایرانی کافیست به سایت فروشگاه اینترنتی بیژی شاپ سر بزنید و اطلاعات مربوط به محصول مورد نظر خود را با دقت مطالعه کنید. سپس هر یک از لوازم مورد نظر خود را از نمایندگی معتبر آن و با کمترین قیمت ممکن خریداری کرده و درب منزل تحویل بگیرید.
وبگردی