آفتاب

بکرترین مناطق ایران برای طبیعت گردیایران جز معدود کشورهای جهان می باشد که اقلیم چهار فصل دارد. این تنوع اقلیم باعث شده تا تنوع بی نظیری از مناطق بکر برای طبیعت گردی و ماجراجویی در کشورمان وجود داشته باشد.

در شمال ایران شهرهایی مانند ماسال، رامسر، خلخال، فومن و در جنوب ایران شهرهایی مانند کیش، قشم و چابهار گزینه اصلی طبیعتگردان ایرانی هستند. پیشنهاد می کنیم در این سفر مجازی با وبسایت فاینداتور همراه باشید تا چند گزینه عالی برای طبیعتگردی به شما عزیزان معرفی کنیم.

ماسال

وقتی صحبت از طبیعت‌گردی می شود امکان دارد به ماسال فکر نکنیم. ماسال بهشت گیلان است و یکی از زیباترین مناطق توریستی و تفریحی شمال ایران محسوب می‌شود. بسیاری از تورهای طبیعتگردی به منطقه ماسال، شاندرمن و اولسبلنگاه برگزار می شوند. یا خانواده‌های ایرانی کوله بار سفر خود را جمع می‌کنند تا از این شهر زیبا دیدن کنند. ماسال در ۶۰ کیلومتری شهر تالش و ۵۵ کیلومتر از رشت قرار دارد. در حقیقت برای رسیدن به ماسال از شهر تهران باید حدود ۶ ساعت در راه باشید. البته در روزهای آخر هفته و یا تعطیلات رسمی، ترافیک مسیر بیشتر می‌شود و ممکن است زمان رسیدن شما به ماسال بیشتر از ۶ ساعت شود. شما می توانید بعد از شهر ماسال از صومعه سرا، فومن، رضوان‌شهر، خلخال و اردبیل نیز دیدن کنید. خوب است بدانید بسیاری از گردشگران و ماجراجویان سفر، بعد از ماسال راهی جاده اسالم به خلخال می شوند. بهترین زمان سفر به ماسال فصل بهار، تابستان و اولین ماه های پاییز است. البته شما می توانید در فصل زمستان نیز به ماسال سفر کنید. فقط باید این نکته را در نظر داشته باشید که هوا در زمستان سرد است
 

سفر به کیش و قشم

آیا شما هم اهل طبیعت‌گردی و ماجراجویی هستید‌؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت است، شهرهای ساحلی ایران در جنوب را به عنوان گزینه عالی برای خود در نظر بگیرید. همه گردشگرانی که به جنوب سفر می کنند، معتقدند که تجربه سفر به این مناطق تفاوت فراوانی با سفرهای قبلی شما خواهد داشت. فصلِ مناسب سفر به جنوب ایران از ماه های بهمن تا اردیبهشت و شهریور تا مهر ادامه دارد. در این مدت گردشگران فراوانی به طرف یکی از شهرهای و جزایر جنوبی مانند قشم، کیش و چابهار حرکت می کنند تا از طبیعت زیبای جنوب ایران نیز لذت ببرند. البته اگر جز آن دسته از گردشگرانی هستید که به طبیعتگردی و تفریح در سفر علاقه دارید، اولین گزینه پیشنهادی ما به شما تور کیش است. کیش تفریحات فراوانی دارد که از جمله آنها می توان به جزیره مرجانی، پاراسل کیش، قلعه وحشت، انواع ورزش ها و تفریحات آبی اشاره کرد. اگر هم جز آن دسته از مسافرنی هستید که به دنبال لذت بردن از طبیعت بکر و آشنایی با فرهنگ ناب مردمان جنوب ایران می باشند، بی درنگ به قشم سفر کنید.
 

سرعین

سومین مقصد پیشنهادی ما برای طبیعت گردی شهر زیبای سرعین می باشد. شهری که بیشتر ما آن را به واسطه چشمه های آبگرمش می شناسیم. سرعین در ۳۰ کیلومتری غرب اردبیل قرار دارد. در سفر به سرعین علاوه بر استفاده از چشمه های آب گرم می‌توانید از جاذبه‌های طبیعی و جاذبه‌های تاریخی آن نیز دیدن کنید. خوب است بدانید که روستای ویلادره، روستای کنزق و روستای شایق در نزدیکی سرعین وجود دارند و می‌توانید برای اقامت آنها مراجعه کنید. یکی دیگر از جاذبه های گردشگری معروف سرعین، پیست اسکی و تله کابین آلوارس که وسیع ترین ترین پیست اسکی ایران می باشد. اگر به سرعین سفر کردید پیشنهاد می کنیم حتما از آش دوغ محلی امتحان کنید و عسل های طبیعی سرعین را به عنوان سوغاتی خریداری کنید. توجه داشته باشید که سفر به سرعین سخت نیست و فقط کافیست از روی نقشه فاصله بین سرعین و محل اقامت خود را محاسبه کنید.
 

آبشار مارگون

در ادامه معرفی مکان های بکر برای طبیعت‌گردی از شمال ایران به سمت جنوب و شهر شیراز حرکت می کنیم. در مرز استان کهکیلویه و بویر احمد با استان فارس یکی از معروف ترین جاذبه های گردشگری ایران وجود دارد. آبشار مارگون در ۱۳۰ کیلومتری شهر شیراز است و جز پاتوق اصلی گردشگران داخلی و خارجی محسوب می‌شود. آبشار مارگون از نوع آبشارهای صخره‌ای جهان که به آن لقب بزرگترین آبشار چشمه‌ای جهان نیز داده شده است. برای بازدید از آبشار مارگون پیشنهاد می کنیم فصل بهار و اردیبهشت را انتخاب کنید. همانطور که می دانید اردیبهشت بهترین فصل سفر به شیراز است، به همین دلیل در ماه اردیبهشت یک روز به نام شیراز در تقویم ملی ایران ثبت شده است. برای رسیدن به آبشار مارگون شما می توانید به شیراز یا کهکیلویه و بویر احمد سفر کنید. بعد از سفر به شیراز خیلی راحت می توانید با انواع وسایل نقلیه خودتان را به آبشار مارگون برسانید. البته اگر وسیله نقلیه شخصی ندارید، شهر شیراز گزینه مناسب تری برای شما خواهد بود چون انواع وسایل حمل و نقل عمومی در این شهر وجود دارد. توجه داشته باشید بیشتر گردشگران که با قصد طبیعت گردی به مارگون سفر می‌کند، تجهیزات نصب چادر و کمپ در طبیعت را با خود به همراه می برند تا شب را در نزدیکی آبشار و یا مناطق امن اطراف آن سپری کنند.

شاید شما جز آن دسته از گردشگرانی هستید که قبلتر تجربه سفر به گزینه های معرفی شده در این سفر مجازی را داشته اید. در این صورت به شما پیشنهاد می کنیم با مراجعه به وبسایت فاینداتور به آدرس www.findatour.co مناطق دیگری را برای تفریح و سفر خود انتخاب کنید.