آفتاب

کاربرد آسانسورآسانسور نسبت به کاربردی که دارد می‌تواند در انواع مختلفی عرضه شوند که هر کدام به دلیل نیروی محرکی که در آن دخیل است دسته‌بندی می‌شود.

عموماً دلیل تفاوت آسانسورها به خاطر نوع تعمیرات آن‌ها و همچنین بر حسب قدرت و سرعت آن‌ها محاسبه می‌گردد که البته گزینه طرح و مدل آن را نیز باید مد نظر داشت.
آسانسور یک وسیله حمل و نقل‌ بسیار مطمئن می‌باشد که عموماً برای مجتمع‌ها و ساختمان‌های بزرگ از این وسیله استفاده می‌شود.
 بدون شک آسانسور باید قابلیت ایمنی بالایی داشته باشد تا بتواند اعتماد مردم را به خود جلب کند به همین دلیل قطعاتی که در درون آسانسور استفاده می‌شود باید از کیفیت بسیار بالا و با استاندارد صحیح و درست نصب گردد.
 آسانسور وسیله‌ای است که بیشتر از هر چیزی مورد استفاده قرار می‌گیرد و اگر به هر دلیلی قطعات آن دچار مشکل باشند می‌تواند خسارات و حوادث بی سابقه‌ای را رقم بزند.
 سیستم متعادلی که در کنترل فرکانس محدوده مجاز سرعت آسانسور قرار دارد باید عملکرد خوبی را ارائه دهد تا بتواند شرایط خوبی را برای افراد در جابجایی آن‌ها فراهم آورد.

آسانسور

آموزش تخصصی آسانسور

آموزش‌های ویژه‌ای که ما برای آسانسور در نظر می‌گیریم شامل دستورالعمل‌های آموزشی با مجوزهای لازم می‌باشد.
 صنعت آسانسور فناوری‌های کنترل دیجیتال خوبی را در اختیار عموم مردم قرار داده است و برای هر فردی که بتواند مهارتی را در این زمینه کسب کند می‌تواند حرفه خوبی در زمینه مهارت‌های شغلی نیز ایجاد نماید .
و شغلی مهم در جامعه نسبت به تنوع بالای آسانسور و کاربرد بسیار آن  صورت پذیرد.
 آموزش تخصصی آسانسور، تعمیر و نگهداری آن است که با متخصصان ماهر و روش‌های عملی این آموزش ها داده می‌شود.
 متخصصان باتجربه‌ای که در زمینه آسانسور فعالیت می‌کنند نیز می‌توانند با ایده‌ها و خلاقیت‌هایی که ارائه می‌دهند آموزش خوبی در خصوص آسانسور نیز داشته باشند.
 به دلیل پیچیدگی سیستم آسانسور آموزش این مقوله با فراز و نشیب‌های نیز همراه است اما به دلیل قطعات یدکی که در آسانسور استفاده می‌شود مهارت و تجربه نیز حرف خاصی برای زدن دارد.
 به همین دلیل آموزش تخصصی آسانسور و یادگیری آن کار بسیار سختی نیست و هم‌چنین آموزش این مقوله نسبت به فهم و درک طرف مقابل نیز ارائه می‌شود.
در یک دوره کوتاه مدت می‌توان به راحتی با قطعات و ساختار آسانسور به خوبی آشنا شد.

انتخاب آسانسور

 شما باید نسبت به کاربرد و نیازی که در ساختمان خود دارید آسانسور مورد نظر خود را انتخاب کنید زیرا هر چیزی باید هماهنگی خاصی با اطراف خود داشته باشد. آسانسور نیز از این ماجرا مُبَرا نیست پس بهتر است نوع کاربرد خود را مشخص کنید و سپس نسبت به تهیه آسانسور اقدامات لازم را انجام دهید.
 ظرفیت جابجایی در آسانسور نکته بسیار حائز اهمیتی است زیرا در صورت تخلف و توجه نکردن به ظرفیت آسانسور طول عمر آسانسور را با کُندی مواجه کرده‌اید.
هم‌چنین در کوتاه مدت با هزینه‌های تعمیراتی بسیاری ممکن است مواجه شوید. دنده‌هایی که در آسانسور استفاده می‌شود اگر با استاندارد بالا لحاظ شده باشند و هم‌چنین افرادی که از آسانسور استفاده می‌کنند به ظرفیت و جنبه‌های دیگر نگهداری آسانسور توجه نمایند دنده‌ها نیز طول عمر خوبی را سپری خواهند کرد و این گونه برای سیم بکسل و دیگر قطعات آسانسور مشکلی به وجود نخواهد آمد.

آسانسور

موتور آسانسور

برای مصرف بهینه انرژی و هم‌چنین راحتی افراد باید از موتور آسانسور باکیفیت درست و محرک انرژی بالا استفاده شود، دستگاه‌های ایمنی که در آسانسور به کار می‌رود باعث ایجاد فضای بیشتر و همچنین به وجود آوردن چارچوبی امن برای افراد می‌باشد هم‌چنین آسانسور باید مقاومت بالایی در برابر آتش و فشارهای دیگر فیزیکی نیز داشته باشد.
هم‌چنین پیکربندی الکتریکی که برای آسانسور ایجاد می‌شود به گونه‌ای است که بتواند در برابر خوردگی و یا هر نوع مشکل دیگری مقاومت بالایی را از خود نشان دهد.
 زیرا ورقه‌هایی که ضد زنگ هستند در آسانسور با سطح آن هماهنگی خوبی را ایجاد می‌کنند و پوشش‌دهی بالایی را به وجود می‌آورند.

دستورالعمل های ایمنی آسانسور

اگر به هر دلیلی دستورالعمل‌های ایمنی را نادیده بگیرید هر نوع جراحت و یا آسیبی که حتی منجر به مرگ شود می‌تواند رخ دهد به این سبب همیشه هشدارها و نکات ایمنی را در داخل آسانسور رعایت فرمایید.
اصولاً سنسورهایی که برای آسانسور به دلیل شناسایی نصب می‌شوند هر کدام از یک جعبه فرمان پیروی می‌کنند و به واسطه همین سنسور می‌باشد که آسانسور به خوبی تشخیص می‌دهد که در چه جایگاهی باید ایستاده باشد.
 مبدل‌هایی که با راه‌اندازی سریع آن در آسانسور می‌توان تجهیزات بالابَر را به راحتی نصب کرد و با نکات عملی خوبی راه اندازی آسانسور را سریع انجام داد.
 کششی که در موتورهای آسانسور وجود دارد باید همیشه تنظیم شود تا بتواند اصول اولیه تکنولوژی را به خوبی رعایت کند.

تجهیزات الکتریکی آسانسور

سیم‌کشی و اجزای برقی که در آسانسور وجود دارند باعث می‌شود که به پیچیدگی قطعات آسانسور بیشتر توجه کنیم.
 به همین دلیل است که شما عزیزان در هنگام آموزش تخصصی آسانسور نیز بهتر است با مقداری بحث الکترونیک نیز آشنایی داشته باشید.
 تا بتوانید درک بهتری نسبت به تعمیر و یا نصب آسانسور پیدا کنید.
  شفت‌هایی که ما برای حرکت بالابر آسانسور استفاده می‌کنیم، قطعاً از یک تنظیم درست و فناوری بالا تبعیت می‌کند.
 سیستم ترمزی که در آسانسور وجود دارد عموماً باید بر روی موتور آسانسور نصب و تنظیم می‌گردد.
 ولتاژ ترمز آسانسور اصولاً با نوع آسانسور و کارکرد آن رابطه مستقیمی دارد.

سیم بکسل آسانسور

در آسانسور نسبت به وزن و قطر کابینی که در آن وجود دارد همیشه باید از سیم بکسل مناسب استفاده شود تا بتوان امنیت بالایی را برای آسانسور برقرار نمود.
 بهتر است از سیم‌هایی که جنس فولادی دارند برای سیم بکسل در آسانسور استفاده شود و اگر قطعات اصلی و با نصب مطمئن انجام شود قطعا آسانسور در طول سالیان متمادی کارکرد خوبی را از خود ارائه خواهد داد.
 و این‌چنین مشتری رضایت بالایی خواهد داشت اما اگر وسایل و جنس‌هایی که برای قطعات اصلی آسانسور استفاده می‌شود به هر دلیلی که ممکن است یکی از آن دلایل صرف هزینه پایین‌تر باشد قطعاً مشکلاتی برای آسانسور به وجود خواهد آمد.
 که به هیچ عنوان نسبت به هزینه هایی که ممکن است در آینده ایجاد شود مورد قبول واقع نیست.

اصول نگهداری آسانسور

 نصب آسانسور مقوله بسیار مهمی است اما نگهداری از آن بسیار مهم‌تر است زیرا اگر هشدارها و نکات ایمنی را رعایت نکنیم آسانسور با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو خواهد شد.
 بهتر است که برای نصب آسانسور از ترمز مخصوص به آن استفاده شود و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی از انواع ترمز نواری در نصب آسانسور استفاده صورت نگیرد.
تجهیزات الکتریکی که در آسانسور استفاده می‌شود باید با ضریب امنیتی بالایی نصب گردد زیرا سیستم روشنایی آسانسور از اهمیت ویژه‌ای نشأت می‌گیرد.
 اگر به هر دلیلی با مشکل روبرو شود می‌تواند مشکلات فراوانی را برای افراد به وجود آورد.
هم‌چنین برای سرعتی که آسانسور باید داشته باشد تنظیم لحاظ شود تا وزن مورد نظر برای آسانسور مشخص و تعادل آن نیز حفظ شود.
کنترل دقیق سرعت به واسطه شفت موتور در تکنولوژی می‌تواند فرآیندی خاص محسوب شود.
 به همین دلیل باید همیشه نسبت به سرعت آسانسور و کنترل آن عملکرد مناسبی را نشان داد.
 کنترل و حرکت آسانسور هر کدام در موتور باید به صورت همزمان صورت پذیرد
تا آسانسور با کیفیت و استاندارد بالاتری به کار خود ادامه دهد در غیر این صورت وجود مشکل برای آسانسور قطعی خواهد بود.