آفتاب

خرید ویلا و چند نکته طلایی درباره آنشمال کشور و به خصوص مازندران، از زیبا‌ترین مناطق توریستی ایران می‌باشد. این منطقه هر ساله توریست‌ها و گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. مناطق و منظره‌های زیبایی که در شهرستان‌های مختلف مازندران وجود دارد، خرید و فروش ویلا را در این منطقه افزایش داده است.

خرید ویلا در مناسب ترین محله و با بهترین ویوو، از دغدغه‌های مشتریان است. در این مطلب سعی کرده‌ایم برخی از نکات کلیدی در خصوص خرید ویلا را بیان کنیم.

برای خرید ویلا به چه مواردی باید توجه کرد؟

بازار خرید و فروش ویلا در مناطق مختلف مازندران، بسیار داغ می‌باشد. معمولا مشتریانی که اقدام به خرید ویلا در مازندران می‌کنند، اهل این شهر نیستند، لذا در اکثر اوقات در انتخاب  ویلا و زمین مناسب دچار چالش‌هایی می‌شوند.

سرمایه گذاری یا اهداف تفریحی

یکی از مهم‌ ترین فاکتورهایی که پیش از خرید ویلا باید مورد توجه قرار بگیرد، هدف از خرید ویلا است. اگر خرید ویلا به قصد سرمایه گذاری و ایجاد یک پس‌انداز برای مخارج آینده صورت بگیرد، قطعا مواردی مانند منظره و ساخت ویلا اهمیت کمتری پیدا می‌کند.
مسائلی مانند فرصت رشد زمین و یا جواز ساخت طبقات بیشتر، برای سرمایه گذاران اهمیت دارند. برای سرمایه گذاری باید به شهرهای پرجمعیت که دارای ویلاهای کوچک با زیربنای کمتر هستند، مراجعه کرد. در این صورت می‌توان با اجاره دادن این ویلاها، درآمد خوبی کسب کرد.
اگر هدف از خرید ویلا تفریح و گذراندن چند ماه از سال در یک مکان خوش آب و هوا است، باید پارامترهای محیطی نظیر زیبایی ویلا، متراژ آن و نزدیکی به دریا و جنگل، مورد توجه قرار بگیرند.

تحلیل بازار

 خرید ویلا در شمال


بهتر است پیش از خرید، حتما تحقیقی درباره وضعیت بازار خرید و فروش ویلا صورت بگیرد. با انجام این کار می‌توان ویلا مورد نظر را در مواقعی از سال که کمترین تقاضا وجود دارد، در مناسب‌ترین قیمت ممکن خریداری کرد.
مشتریان و افرادی که خواهان خرید ویلا در شمال کشور هستند، باید به این نکته توجه داشته باشند که خرید و فروش ویلا بازاری رقابتی دارد، درنتیجه حضور در فضای معامله بدون داشتن اطلاعات کامل، ممکن است مشکل ساز باشد.

تعیین منابع مالی

پیش از اقدام به معامله، باید حتما از تمام منابع مالی اطمینان حاصل کرد. هنگامی که افراد به املاک مختلف مراجعه می‌کنند، با گزینه‌های خرید متعددی روبه‌رو می‌شوند. صاحبان این املاک سعی می‌کنند افراد را قانع کنند تا گران‌ترین ویلا را به فروش برسنانند.
اگر افراد پیش از خرید، منابع مالی و 0 تا 100 بودجه خود را در نظر داشته باشند، دیگر در دام‌های احساسی گرفتار نخواهند شد و بهترین انتخاب را خواهند داشت.

بررسی انواع ویلا

یکی دیگر از نکاتی که پیش از خرید ویلا باید مورد توجه قرار بگیرد، تعیین مدت زمانی است که شخص تمایل دارد در ویلا سکونت داشته باشد. باتوجه به این مورد است که نوع مناسب ویلا پیشنهاد می‌شود.
بهترین نوع ویلا برای آن دست از مشتریانی که قصد دارند تنها چند هفته از سال را در ویلا شمالی سکونت داشته باشند، ویلای شهرکی است. هرچند که این نوع از ویلاها کمی شلوغ‌تر ازسایر موارد هستند، مزایای بسیاری دارند.
در این ویلاها بخش حراست وجود دارد، درنتیجه زمانی که صاحب ویلا در شهرک حضور ندارد، اتفاقی برای ویلا نخواهد افتاد.
ویلاهای ساحلی و یا ویلاهایی که در جنگل قرار دارند، عمدتا منظره زیبایی دارند اما اگر برای مدت زیادی در این ویلاها سکونت نشود، مشکلاتی مانند دزدی و یا خشک شدن درختان و گیاهان پیش خواهد آمد.

کیفیت ویلا

واضح است در مناطقی که آب و هوا نوسانات زیادی دارد و اکثر اوقات شرجی است، مصالح به کار رفته در ساخت ساختمان ویلا باید بسیار باکیفیت باشند تا در طول زمان صاحب ویلا دچار مشکلات ساختمانی نشود. بهتر است ویلای مورد نظر، حتما از سازندگان حرفه‌ای خریداری شود.

مراجعه به افراد معتبر و خوش نام

برای خرید ویلا در شمال کشور، باید حتما به املاکی‌های خوش نام و معتبر مراجعه شود. در حال حاضر تعداد املاکی‌های کلاهبردار برای فروش ویلا در شمال افزایش پیدا کرده است. این افراد ویلاهایی که دارای سند مشکل‌دار هستند را به مشتریانی که اطلاعات کمی در این زمینه دارند، می‌فروشند و یا از آن‌ها کلاهبرداری می‌کنند.

خرید ویلا در شمال چه مزایایی دارد؟

 خرید ویلا در شمال


امروزه شلوغی شهرها و افزایش حجم کاری، باعث شده است که بسیاری از افراد به فکر خرید ویلا در شهرهای کم جمعیت‌تر و خوش آب و هوا‌تر بیفتند. بسیاری از افراد تمایل دارند که سرمایه مالی خود را در مکانی سرمایه گذاری کنند که نه تنها در حال حاضر باعث بهتر شدن شرایط کیفی زندگی‌شان بشود، بلکه در آینده نیز این سرمایه را چند برابر بکند.
با خرید ویلا در مناطق شمالی کشور، می‌توان در هر موقع از سال بدون نگرانی درمورد وجود ویلا برای اجاره، اقدام به سفر کرد و چند روزی از آب و هوای خوب این مناطق بهره‌مند شد.
با خرید ویلا در شمال، می‌توان یک منبع درآمدی همیشگی ایجاد کرد و با اجاره دادن این ویلا، در هر فصل سال از اجاره آن بهره برد. از آنجا که شمال کشور ایران یکی از خوش آب و هواترین مناطق است، همواره در هر فصلی از سال، تعدادی مسافر برای اقامت در این شهر به ویلا نیاز پیدا می‌کنند.

خریدی مطمئن با املاک بهاران

برای خرید ویلا در رویان و شمال کشور، باید به املاک معتبری اعتماد کرد که در زمینه خرید و فروش دارای مهارت کافی باشد. املاک بهاران 15 سال سابقه ارائه خدمات مشاوره‌ای در زمینه خرید ویلا در رویان را دارد، در نتیجه می‌تواند بهترین خدمات را به شما ارائه دهد.
املاک بهاران می‌تواند در زمینه فروش ویلا در رویان و کسب سود بیشتر در این زمینه، مشاوره‌های فوق العاده‌ای به شما بدهد و درواقع تجربه چند ساله خود را برای فروش بهتر زمین و یا ملک، در اختیار شما قرار بدهد. با اعتماد به املاک رویان، بهترین خرید و فروش ویلا را تجربه خواهید کرد.