آفتاب

وضعیت و درآمد سنگ بری ها چقدر است؟یکی از مسائلی در خرید اسلب باید به آن توجه کنید، اسلب با کیفیت می باشد. اما اسلب با کیفیت را چگونه می توان تشخیص داد؟ در این مقاله موضوعات زیر بررسی خواهند شد:

•    بازار سنگبری در اصفهان چگونه است؟
•    برای تشخیص با کیفیت بودن اسلب چه راه هایی وجود دارد؟
•    در هنگام خرید اسلب باید به چی مسائلی توجه کنیم
•    کدام سنگبری اصفهان در زمینه خرید و فروش اسلب بالاترین کیفیت را داراست؟

بازار سنگبری اصفهان چگونه است؟

اصفهان و واحد های سنگبری که در آن فعالیت می کنند از تجربه های بسیار بالایی در این زمینه برخوردارند. حدودا 3 یا 4 شهرک صنعتی که صرفا به سنگبری مشغول هستند وجود دارد. بزرگترین شهرک صنعتی کشور، شهرک صنعتی محمود آباد می باشد. این شهرک با حدود 750  واحد سنگبری یکی از وسیع ترین شهرک های صنعتی در این زمینه می باشد.


سنگبری اصفهان

چرا شهرک صنعتی محمود آباد انقدر گسترده و وسیع شد؟

شهرک صنعتی محمود آباد در کیلومتر 5  جاده اصفهان و در اصلی ترین جاده کشور قرار گرفته است.به همه جای کشور در کوتاه ترین زمان ممکن دسترسی دارد.به همین دلیل واحد های سنگبری زیادی در آن جا بنا شد و اکنون با 46 خیابان به وسیع ترین شهرک صنعتی کشور در زمینه سنگبری تبدیل شده است. به دلیل قرار گرفتن در نقطه مرکزی کشور، از همه معدن های سراسر ایران به این شهرک صنعتی کوپ سنگ های متنوعی منتقل می شود.
 

سنگبری یونیک در شهرک سنگبری اصفهان (محمود آباد)

کارخانه سنگبری یونیک در خیابان 46 این شهرک صنعتی قرار گرفته است. ما و همکاران ما در کارخانه سنگبری یونیک اسلب سنگ های متنوعی برای ارائه به شما آماده کرده ایم. برخی از این سنگ ها را برای شما عنوان می کنیم.
•    سنگ اسلب ماکو
•    سنگ اسلب الیگودرز
•    سنگ اسلب ازنا
•    اسلب نیریز
•    اسلب قروه کردستان
•    اسلب سایمان
•    اسلب تراونیکس ترنج
•    اسلب تراورتن کرمی
البته سنگ های دیگری نیز در کارخانه سنگبری یونیک وجود دارند که می توانید آن ها را از صفحه قیمت سنگ مشاهده کنید.
 

برای تشخیص با کیفیت بودن اسلب چه راه هایی وجود دارد؟

 
شما می توانید با چند مرحله ساده متوجه کیفیت یک اسلب بشوید. این مراحل عبارتند از:
1.    دست کشیدن روی سنگ
2.    رگه های سنگ
3.    ساب سنگ
4.    وجود یا عدم وجود ابرویی سنگ
5.    قطر اسلب
اکنون این فاکتور ها را با هم بررسی می کنیم:


سنگبری اصفهان
 

کشیدن کف دست روی سنگ:

شما هنگامی که کف دست خود را روی سطح سنگ می کشید متوجه فرورفتگی و یا برامدگی سنگ نباید بشوید.سطح سنگ باید یکنواخت و عاری از هر گونه پستی و بلندی باشد.

رگه های سطح سنگ:

رگه های سطح سنگ نباید برجسته باشند. هر گونه برجستگی در سطح اسلب سنگ موجب کاهش قیمت سنگ میکردد.

ساب سنگ:

سطح سنگ باید نرم باشد. وقتی سطح سنگ نرم باشد، نشان می دهد که در مراحل فراوری به خوبی روی آن کار شده است. اگر بخواهیم وارد جزئیات بشویم باید بگوییم که مرحله ساب را به خوبی پشت سر گذاشته است.

عدم وجود ابرویی سنگ

اگر از کنار به اسلب خود نگاه کنیم و حالت حلالی را ببینیم یعنی سنگ دچار شکل ابرویی شده است. وجود ابرویی نشان دهنده بی کیفیت بودن سنگ می باشد.

قطر اسلب:

یکی از فاکتورهای اسلب با کیفیت قطر یکسان و زیاد می باشد. هر چه قطر اسلب سنگ بیشتر باشد کیفیت آن نیز بالا تر می باشد.
 

کدام سنگبری اصفهان در زمینه خرید و فروش اسلب بالاترین کیفیت را داراست؟

 
سنگبری یونیک یکی از بهترین ها در بازار سنگبری اصفهان می باشد. به گونه که سنگ های مختلف در انواع سنگ های:
•    مرمر
•    مرمریت
•    تراورتن
•    تراونیکس
•    کریستال (چینی)
در آن فراوری و آماده فروش می گردد.نکته جالب این است که این سنگ ها با رزین فراوری نمی شوند.بلکه با اپوکسی های با کیفیت و بهتری توری ها و مواد فراوری میگردند. تا شما مشتریان گرامی از ما راضی باشید. دانه به دانه این اسلب ها در مراحل فراوری چک می شوند و بعد برای فروش آماده می گردد. حتی این نکته را هم در مورد سنگ های تراونیکس و تراورتن باید بگوییم که این سنگ ها پس از آن که از اره سالنی بیرون می آیند، حفره های ریز و درشت زیادی دارند. این حفره ها با ترکیب پودر سنگ و اپوکسی پر می شوند. اما نه هر پودر سنگی! با ما همراه باشید تا در ادامه برای شما توضیحات لازم را ارائه دهیم.


 سنگبری اصفهان

چگونگی پر شدن حفره های سنگ تراونیکس و تراورتن در کارخانه سنگبری یونیک

 
بعد از برش هر نوع سنگ پودر سنگ های دستگاه اره سالنی   تمیز می شود. پودر سنگ ها را به مراحله بعدی فراوری می آورند.در این مرحله آن را به میزان مشخصی ترکیب کرده و حفره ها را پر می کنند.
 
سخن پایانی:
ما و همکاران ما در کارخانه سنگبری یونیک، از همان ابتدا سعی بر این داشتیم تا با کیفیت ترین اسلب های کشور را به شما ارائه دهیم. که نظرات مشتریان ما در مورد کیفیت اسلب ها نشان می دهد که تا حدود بسیار زیادی به این هدفمان رسیدیم. اما به این معنی نیست که از توسعه دادن کیفیت اسلب های خود دست بکشیم. در صورت درخواست مشاوره و خرید با شماره های قرار داده شده در بالای سایت تماس بگیرید.