آفتاب

سئو چیست؟با به وجود آمدن اینترنت کم کم سر و کله فناوری هایی پیا شد که بشر تازه با آن مواجه میشد اینترنت بستر وب را فراهم کرد که مردم بتوانند از طریق فناوری وب به سایت ها دسترسی داشته باشند.

وب سایت های اولیه بسیار ابتدایی بودند و حتی تصاویر و ویدئو ها را هم نمی توانستند به نمایش  بگذارند. کم کم فناوری وب گسترش یافت و میلیون ها صفحه  ایجاد شد. هر کسب و کاری برای خود و برای ارتباط نزدیک تر با مشتریان خود شروع به ایجاد سایت کردند و هزاران و میلیون ها سرویس جدید ایجاد شد.
مردم برای دسترسی به این سرویس ها چاره ای جز حفظ کردن آدرس آن ها و یادداشت آن در یک فایل در کامپیوتر یا یک استیکر و چسباندن آن به دیوار اتاقشان نداشتند. در این زمان بود که موتورهای جستجو از راه رسیدند و شروع به جمع آوری اسامی سایت ها و لیست کردن آن ها در یک صفحه کردند حال مردم می توانستند به راحتی اسامی سایت ها را جستجو کنند.
کم کم و با زیاد شدن تعداد سایت ها و جستجو های مردم خیلی از سایت ها برای سو استفاده و گرفتن بازدید بیشتر شروع به گول زدن آن ها کردند موتور های جستجو  برای خلاصی از دست این سایت ها که محتواهای غیر واقعی و بدرد نخور را منتشر میکردند شروع به ایجاد قوانینی کردند که بر اساس قوانین مشخصی و یا بعضا نامشخص و متغییر (برای جلوگیری از سو استفاده) اسامی سایت ها را برای موضوعات مشخص سرچ شده لیست می کردند. خب این لیست با بالا رفتن کاربران موتورهای جستجو برای صاحبان وب سایت بسیار ارزشمند شد. زیرا همه برای رسیدن به هدف خود دیگر سایت ها را در کامپیوتر خود لیست نمی کردند بلکه این کار را به موتورهای جستجویی مثل گوگل سپرده بودند و خود تنها سرچ های خود را از طریق یک صفحه انجام می دادند.
در اینجا بود که سئو و تخصص سئو به وجود آمد. سئو یا (Search engine optimization)   به مجموعه کارهایی گفته می شود که متخصص سئو بر روی سایت انجام می دهد که بتواند سایت را در اول لیست نتایج گوگل یا هر موتور جستجوی دیگری نمایش دهد.
سئو کارها باید خود را با الگوریتم های جدید جستجو، تکنولوژی های جدید برنامه نویسی و آنالیز های داده های ارائه شده توسط سایت و موتورهای جستجو تطبیق دهند.

چه چیزهایی باید برای سئو رعایت شود؟

برای داشتن یک سئو خوب و آمدن به صدر جدول گوگل کارهای زیادی ملاک است.
اما میتوان چند مورد را در زیر نام برد که تا این تاریخ ملاک های مهمی در سئو بودن سایت و بالا آمدن در نتایج جستجو گوگل جزو پایه های اصلی سئو هستند. البته مجموعه رابینت تمامی استانداردهای سئو را در پروژه های خود رعایت خواهد کرد.
 سئو

1.    تولید محتوای مناسب

تعریف محتوای مناسب هر روزه در حال تغییر است. اما به طور کلی محتوایی مناسب است که کاربر پسند باشد. فرض کنید جواب یک پرسش را می خواهید  در یک محتوا بیان کنید چه محتوایی مناسب این صفحه است درست حدس زدید محتوایی که جواب کاربر را بدهد، کاربر را خسته نکند و کاربر را تا پایان محتوا در صفحه نگه دارد. برای ساختن و نوشتن همچین محتوایی ساعت ها زمان باید صرف کرد.

2.    بک لینک و رپرتاژ آگهی 

وقتی می خواهید یک کسب و کار آفلاین را معرفی کنید و بگویید کار درست است چکار می کنید؟ خب به تعداد افرادی که از آن تعریف میکنند و آن را پیشنهاد می دهند هم نگاه خواهید کرد. دقیقا همین کار هم در دنیای آنلاین اتفاق می افتد وقتی سایت های دیگر درباره یک سایت صحبت کنند و به آن ساید لینک دهند خب الگوریتم ها با چک کردن محتوای سایت ها با یکدیگر و میزان صحبت کردن آن ها درباره سایت به این پی میبرند که این سایت حتما یک سایت موفق است که دیگران این همه درباره آن حرف زده و به آن لینک داده اند.
 سئو

3.    آنالیز کاربران

یکی از کارهایی که همیشه باید انجام داد آنالیز کاربران است این که بفهمیم کاربر چه چیزی دوست دارد چه چیزی سرچ می کند و به دنبال چه خواسته ای است و آن خواسته را برآورده کنیم یکی از کمک کننده ترین کار برای داشتن سئو خوب است.

4.    طراحی بهینه سایت و کد نویسی

اگر ما سایت قوی نداشته باشیم و مرتب سایت با مشکل روبه رو شود در دسترس نباشد، سرعت پایینی داشته باشد، طراحی نا مناسبی داشته باشد و کلا درست کار نکند می تواند عواقب بدی به بار آورد.

5.    فعالیت در شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی به یک عضو از بدن ما تبدیل شده اند با فعالیت در شبکه های اجتماعی و تعامل با کاربران و لینک دهی در شبکه های اجتماعی می توانید به موتورهای جستجو بفهمانید که من یک برند فعال هستم.
کارهای گفته شده تنها کلیاتی از کارهایی است که یک متخصص سئو برای سئو کردن سایت انجام می دهد و صدها مورد دیگر برای انجام است و حتی ممکن است کارهای گفته شده خود به ده ها زیر بخش مختلف تقسیم شود.
سئو کردن یک سایت امری زمان بر و هزینه بر است. سئو نیاز به داشتن اطلاعات زیاد و قدرت تجزیه و تحلیل داده ها بی نظیری دارد.
رابینت ارائه دهنده خدمات سئو و دیجیتال مارکتینگ در شیراز آماده ارائه خدمت به همه شما عزیزان است. خدمات طراحی سایت در شیراز ، طراحی اپلیکیشن در شیراز ، سئو شیراز و دیجیتال مارکتینگ در شیراز را با قیمتی مناسب تنها از ما بخواهید.
وبگردی