آفتاب

قالیشویی



در شهر تهران کارخانه های زیادی برای شستشوی فرش وجود دارند که نمی توان به همه آنها اعتماد کرد زیرا ممکن است تخصص کافی در زمینه فرش نداشته باشند و به فرش آسیب بزنند. اما اگر به دنبال یک قالیشویی خوب هستید باید درباره خدمات ایشان و دستگاه هایی که توسط ایشان مورد استفاده قرار می گیرند تحقیق کنید و سپس فرش های خود را به آنها بسپارید.

قیمت قالیشویی:

هر کدام از خدمات قالیشویی قیمت مشخصی دارند که با توجه به عوامل مختلفی محاسبه می شوند مثلا رفو و تعمیر هر نوع فرش یک قیمت مشخص دارد که با توجه به میزان خرابی فرش محاسبه می شود، و یا انجام خدمات در محل قیمت متفاوتی با انجام خدمات در کارگاه دارند و … .
برای برخی از خدمات از طرف اتحادیه قالیشویان تعرفه مشخصی اعلام می شود و تمام مجموعه های مرتبط موظفند بر طبق تعرفه اعلام شده هزینه خدمات را محاسبه کنند اما برای برخی از خدمات هم هیچ تعرفه ای وجود ندارد مانند رفو و تعمیر ریشه فرش که کارشناسان مجموعه می توانند نرخ و قیمت آن را محاسبه کنند.
برخی از مراکز شستشوی فرش وجود دارند که هزینه ای بسیار بیشتر از قیمت مشخص و اعلام شده از طرف اتحادیه، از مشتری دریافت می کنند که چنین مراکزی قطعا مورد تایید اتحادیه قالیشویان نیستند و اگر سایت اتحادیه قالیشویان را بررسی کنید نام این مراکز و کارگاه ها را در لیست غیرمجازها مشاهده خواهید کرد.
 

قالیشویی قیمت مناسب:

همانطور که گفته شد تمام تعرفه های مربوط به شستشوی فرش از طرف اتحادیه قالیشویان اعلام می شود و اگر شما یک قالیشویی را مشاهده کردید که کمتر از این قیمت خدمات ارائه می دهد ابتدا درباره کارگاه و دستگاه های ایشان تحقیق کنید که برای تحقیق در این زمینه روش های مختلفی وجود دارد مثلا در حال حاضر بیشتر کارخانه ها و کارگاه های شستشوی فرش یک سایت برای دسترسی آسان مشتری ها راه اندازی کرده اند پس شما می توانید با مراجعه به سایت ایشان از خدمات و دستگاه های کارخانه مذکور مطلع شوید تا بتوانید با اطمینان خاطر فرش های خود را به ایشان بسپارید، و حتی در صورت نداشتن سایت هم می توانید به سایت اتحادیه قالیشویان شهر خود مراجعه کنید و از این طریق تحقیق کنید.
البته برخی از قالیشویان هستند که قیمت مناسبی دارند و در قبال استفاده از دستگاه های مجهز هزینه گزافی از مشتری دریافت نمی کنند و همان قیمت پایه اعلام شده توسط اتحادیه قالیشویان را دریافت می کنند مانند قالیشویی طرّه که در کنار استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک و پیشرفته دنیا، قیمت مناسبی هم دارد.
پس بهتر است ابتدا سایت اتحادیه قالیشویان را بررسی کنید و از قیمت ها و مجاز و غیر مجاز بودن قالیشویی مورد نظر مطلع شوید و سپس فرش های خود را برای شستشو به آنها بدهید تا مشکلی برای فرش شما پیش نیاید.


قالیشویی

نرخ قالیشویی:

نرخ قالیشویی همان قیمت قالیشویی مصوب اتحادیه قالیشویی می باشد که هر سال با توجه به عوامل مختلفی مانند تورم، تغییر هزینه های حمل و نقل، هزینه مواد شوینده و عوامل دیگر محاسبه و اعلام می شود و قالیشویی ها موظفند بر طبق همین قیمت اعلام شده هزینه شستشوی فرش ها را حساب کنند. اما عوامل دیگر درون قالیشویی هم ممکن است بر افزایش قیمت قالیشویی تاثیر داشته باشد پس قیمت و نرخ مصوب اتحادیه قالیشویی فقط یک حدود قیمت یا قیمت پایه است و در نهایت قیمت اصلی توسط خود قالیشویی محاسبه می شود.
این نرخ مصوب به شهری که قالیشویی در آن مستقر است و به ارائه خدمات می پردازد هم بستگی دارد مثلا شهری مانند شهر تهران یا شهرهای بزرگ دیگر مانند اصفهان مسلما قیمت قالیشویی بیشتری نسبت به شهرهای کوچک و شهرستان ها دارند زیرا تمام شرایط این شهرها با شهرستان ها متفاوت است برای مثال شرایط حمل و نقل و مسافتی که باید برای تحویل گرفتن و تحویل دادن فرش طی شود بسیار طولانی تر از شهرستان ها می باشد.
همچنین قیمتی که از طرف اتحادیه قالیشویی اعلام می شود معمولا قیمت شستشوی فرش ماشینی و دستباف است و در مورد شستشو و نرخ شستشوی فرش های نفیس اختیار با قالیشویی می باشد زیرا همه قالیشویی ها دستگاه های لازم و همچنین تخصص لازم برای شستشوی فرش های نفیس را ندارند به همین دلیل از قبول شستشوی چنین فرش هایی خودداری میکنند.

خدمات قالیشویی:

قالیشویی ها خدمات زیادی ارائه می دهند که کمترین آنها شستشوی انواع فرش و موکت می باشد اما قالیشویی هر چقدر مجهزتر و پیشرفته تر باشد سطح ارائه خدمات آن نیز بالاتر می رود و می تواند در سایر امور مربوط به فرش نیز به شما خدماتی ارائه دهد که تمام این خدمات بر نرخ و قیمت قالیشویی تاثیر خواهند گذاشت.
از جمله خدماتی که توسط مجهزترین قالیشویی تهران ارائه می شود عبارتند از:
 شستشوی فرش به وسیله دستگاه های تمام اتوماتیک و مکانیزه
 شستشوی فرش دستباف و ابریشم با استفاده از دستگاه های مخصوص، بدون قاطی شدن رنگ های فرش
 شستشوی انواع موکت
 شستشوی انواع مبل در محل و قالیشویی
 رفوی فرش در محل و در قالیشویی
 ریشه گیری فرش در محل و قالیشویی
 لکه گیری و لکه بری فرش در محل و در قالیشویی
 شستشو و ضدعفونی کردن انواع تشک تخت در محل با استفاده از متدهای روز دنیا
که تمام این امور توسط افراد متخصص و کارشناس و در سریعترین زمان انجام می شود. قیمت قالیشویی درباره هر کدام از این خدمات متفاوت است که برای اطلاع از قیمت ها می توانید با مشاوران ما تماس بگیرید.

قیمت قالیشویی توسط اتحادیه قالیشویی هر شهر اعلام می شود اما این قیمت و قیمت پایه شستشوی انواع فرش و موکت است که عوامل مختلفی بر این قیمت تاثیر خواهند گذاشت و به این ترتیب قیمت نهایی توسط قالیشویی محاسبه می شود. مثلا یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت قالیشویی نحوه شستشوی فرش است که با دستگاه اتوماتیک انجام شده است یا با دستگاه دستی.


قالیشویی

نزدیکترین قالیشویی به خانه

در شهرهای بزرگ و صنعتی مانند تهران مسافت میان قالیشویی تا آدرس فردی که ثبت سفارش کرده است در محاسبه هزینه شستشوی فرش دخیل است، یعنی اگر فاصله شما تا دفتر قالیشویی مورد نظرتان طولانی باشد هزینه حمل و نقل بیشتری از شما دریافت می شود. علاوه بر این زمان زیادی نیز صرف حمل و نقل فرش های شما به کارخانه قالیشویی می شود و همین عامل سبب می شود فرش شما مدت طولانی تری در قالیشویی بماند.پس زمانی که به قالیشویی نیاز پیدا میکنید بهترین کار یافتن نزدیکترین قالیشویی به خانه تان است تا هم هزینه حمل و نقل فرش های شما کمتر شود و هم در سریعترین زمان فرش شما شسته و تحویل گردد، و هر دو این موارد به نفع شما خواهد بود.قالیشویی طرّه یکی از قالیشویی های پایتخت است که در بیشتر مناطق تهران دارای دفتر می باشد یعنی شما در هر منطقه تهران که سکونت داشته باشید و با یکی از شماره دفتر های قالیشویی طرّه تماس بگیرید ایشان پیک انتقال فرش یا پرسنل خدمات در محل خود را که در نزدیکترین قالیشویی به شما فعالیت می کنند را به منزل شما میفرستند.

نزدیکترین قالیشویی خوب به خانه

در عنوان قبلی دلایل انتخاب نزدیکترین قالیشویی به خانه و محل کار را بررسی کردیم اما باید گفت فقط نزدیک بودن نباید ملاک شما برای انتخاب یک قالیشویی باشد بلکه کیفیت کار، برخورد پرسنل، استفاده از دستگاه های مجهز و به روز، داشتن مهارت کافی در این زمینه و بسیاری موارد دیگر را نیز باید مد نظر قرار دهید.پس به هنگام جستجوی یک قالیشویی باید علاوه بر نزدیکی تمام موارد ذکر شده را مد نظر قرار دهید، اما شاید برای بسیاری از افراد این سوال پیش آید که ما فقط می توانیم نزدیکی قالیشویی به خانه مان را از روی آدرس قالیشویی بیابیم، از سایر موارد چگونه باید مطلع شویم؟ پاسخ این سوال بسیار واضح است و فقط کافیست به سایت نزدیکترین قالیشویی به خانه خودتان مراجعه کنید تا از تمام خدمات، هزینه خدمات، نوع دستگاه های قالیشویی و … مطلع شوید.

نزدیکترین قالیشویی قیمت مناسب

تا اینجا تعدادی از موارد و ویژگی های  قالیشویی های شهرهای بزرگ را بررسی کردیم اما درباره قیمت و هزینه خدمات قالیشویی صحبتی نشد که اکنون قصد داریم به بررسی این مورد نیز بپردازیم؛ بیشتر قالیشویی های شمال تهران به این دلیل که در منطقه ای مرفه نشین واقع شده اند قیمت های بسیار بالایی را برای خدمات خود در نظر می گیرند و این قیمت ها زمانی بیشتر هم می شود که سرعت عمل قالیشویی مذکور بالا باشد. در صورتی که لیست قیمت ها توسط اتحادیه قالیشویان اعلام می شود و فرقی ندارد قالیشویی در جنوب تهران باشد یا شمال، نزدیک شما باشد یا دور باید بر طبق همان قیمت ها هزینه نهایی را محاسبه کند، انجام سریع امور هم که یکی از وظایف یک قالیشویی خوب و مجهز است و نباید در قبال آن هزینه ای دریافت کند.پس به هنگام جستجوی یک قالیشویی خوب باید قیمت و هزینه ای که قالیشویی مذکور برای خدمات خود در نظر گرفته است را نیز مد نظر قرار دهید، بیشتر قالیشویی ها لیست خدمات و هزینه آنها را در سایت خود قرار داده اند و یا می توانید این هزینه ها را از خودشان جویا شوید.

قالیشویی