آفتاب

پروژه دانشجویی چیست؟بسیاری از دانشجویان به دلایل مختلف اعم از نبود زمان کافی یا عدم مهارت در نوشتن و دانش کافی در زمینه انجام پروژه دانشجویی ترجیح می دهند که برای انجام پروژه به موسسه های معتبر مراجعه کنند و کار نوشتن و انجام پروژه را به آنها بسپارند.

در یک تعریف کلی باید در خصوص پروژه دانشجویی اینگونه بگوییم که فرقی نمی‌کند شما در چه مقطع تحصیلی مشغول هستید در نهایت برای این که بتوانید تحصیلات خودتان را به پایان برسانید باید به انجام پروژه دانشجویی بپردازید مثلاً افرادی که در رشته های طراحی و معماری تحصیل می کند برای اینکه بتوانند مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد یا مقاطع دیگر تحصیلی را دریافت کنند باید انجام پروژه معماری را در طول ترم های دانشگاه سپری نموده باشند.

البته بهتر است همین ابتدا این نکته را برای شما ذکر کنیم که بسیاری از دانشجویان به دلایل مختلف اعم از نبود زمان کافی یا عدم مهارت در نوشتن و دانش کافی در زمینه انجام پروژه دانشجویی ترجیح می دهند که برای انجام پروژه به موسسه های معتبر مراجعه کنند و کار نوشتن و انجام پروژه را به آنها بسپارند. اینگونه موسسه ها می توانند انواع پروژه ها و انجام پروژه معماری انجام پروژه های مهندسی برق و انجام پروژه متلب و.... را برای دانشجویان و کارآموزان بر عهده بگیرند. خوشبختانه موسسه های معتبر سطح فعالیت های خود را گسترده کرده اند تا جایی که شرکت ها و کسب و کارهای مختلف نیز می توانند به منظور طراحی لوگو به آنها مراجعه نمایند.

مهندسی مکانیک

مهندسی مکانیک یکی از رشته های ریشه دار و مهم مهندسی به حساب می آید که بسیاری از کارخانجات از مهندسان مکانیک در پروژه های خود استفاده می کنند و این گونه می توان گفت که مهندسی مکانیک یکی از پایه های مهندسی محسوب میشود. کار اصلی مهندسی مکانیک طراحی کردن ، آنالیز و هم چنین ساخت و نگهداری سیستم‌های مکانیکی است.از اصول پایه این رشته تسلط و درک دینامیک ,مکانیک و ترمودینامیک است که برای انجام پروژه های مهندسی مکانیک باید درک کافی از این مفاهیم داشت.مهندسان مکانیک با کمک نرم افزار های مهندسی به طراحی و آنالیز قطعات هواپیماها ,کشتی ها ,تجهیزات صنعتی, تجهیزات بهداشتی و .. میپردازند .مهندسی مکانیک به سه گرایش )جامدات( )حرارت و سیالات( و )ساخت و تولید( تقسیم می شود .در ابتدا در ایران این رشته با رشته برق ترکیب بوده و رشته الکترومکانیک را خلق کرده بودند.
گرایش حرارات و سیالات برای طرح و محاسبه اجزاء سیستم است که کار آن ها بر اساس تبدیل انرژی ، انتقال حرارت و جرم است مهندسان این گرایش می توانند در نیروگاه های آبی و حرارتی ,صنایع خودرو سازی و نفت و صنایع غذایی مشغول به کار شوند.
گرایش جامدات بر این اساس است که مهندسان این گرایش بتوانند اجزا و مکانیزم ماشین آلات مختلف را در مراکز تولید و کارخانه ها طراحی کنند و همچنین می توانند در کارخانجات مختلف مانند ذوب فلزات وخودروسازی  صنایع نفت ، قطعه سازی‌ ها ، صنایع غذایی و غیره مشغول به کار شوند.
گرایش ساخت و تولید دیگر گرایش مهندسی مکانیک می باشد که کار اصلی آن ها این گونه است که دانش آموختگان آن با استفاده از تکنولوژی های موجود مانند جوشکاری, ابزار سازی بتوانند ماشین آلات کشاورزی صنعتی و خودرو و ... بسازند و دانش آموختگان آن میتوااند در صنایعی مانند خودرو سازی ,کار خانه های تولیدی ,صنایع هوایی, ادوات نظامی و.. به فعالیت بپردازند و به تولید و ساخت بپردازند
از نرم افزار های مهم و اساسی که در مهندسی مکانیک به کار گرفته می شود و یکی از اصول مهندسی مکانیک تسلط بر این گونه نرم افزار های طراحی و تحلیل می باشد می توان به موارد زیر اشاره کرد:
اولین نرم افزار, نرم افزار کتیا می باشد که زمان استفاده از آن به سال 1977 باز میگردد برای صنایع هواپیما سازی و بعدا در طراحی ناوها و تسلیحات نظامی نیز مورد استفاده قرار گرفت
نرم افزار بعدی نرم افزار سالیدورکس است که برای جمع آوری اطلاعات و شبیه سازی قطعات مورد استفاده قرار میگیرد که با این کار باعث می شود که قطعات راحت تر و سریع تر طراحی شوند
نرم افزار بعدی نرم افزار آباکوس است که در اسکله های نفتی و صنایع اتومبیل سازی و صنایع هسته ای مورد استفاده قرار میگیرد
از نرم افزار انسیس نیز می توان به عنوان نرم افزار بعدی مهندسی مکانیک نام برد که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرد

مهندسی عمران

مهندسی عمران نیز یکی از رشته های اصلی مهندسی است که میتوان آن را یکی از قدیمی ترین های مهندسی دانست که کار اصلی آن مربوط به طراحی و تحلیل و ساخت سازه های مسکونی, اداری, تجاری و ... می باشد
مهندسی عمران در ایران این گونه است که در مقطع لیسانس معمولا به رشته عمومی و یا نقشه برداری می پردازد که دانشجویان رشته عمومی بعد از گذراندن واحدها که معمولا در حدود 4 سال زمان می برد مدرک لیسانس خود را دریافت میکنند از دروس اصلی این رشته می توان به استاتیک, سازه های فولادی 1 و 2 ,سازه های بتنی 1و 2 ,مقاومت مصالح ,تحلیل سازه ,بارگذاری و .. نام برد . فارغ التحصیلان کارشناسی می توانند در داخل و خارج کشور به ادامه تحصیل تا مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا بپردازند
در مقطع کارشناسی ارشد افراد باید یکی از گرایش های سازه, ژئوتکنیک ,مهندسی زلزله ,مهندسی سواحل بنادر و سازه های دریایی,  مهندسی حمل و نقل ,مهندسی راه و ترابری را انتخاب کرده و به ادامه تحصیل بپردازند
از نرم افزار های اصلی این رشته می توان به نرم افزار های ایتبس ,سیف ,سپ ,اتوکد ,سیویل تری دی, رویت استراکچر, تکلا استراکچر ,اباکوس و متلب را اشاره کرد که برای انجام پروژه های مهندسی عمران تسلط بر آن ها امری لازم و مبرهن است که نمی توان از آن چشم پوشید
نرم افزار ایتبس مسئول مدل سازی طراحی و تحلیل سازه ها می باشد هم چنین در نرم افزار سیف نیز به مدل سازی و تحلیل و طراحی پی و فونداسیون ساختمان ها پرداخته می شود
در نرم افزار اتوکد به نقشه کشی های معماری و سازه پرداخته می شود
در نرم افزار سیویل تری دی به طراحی و تحلیل راه ها و بزرگراه ها و.. پرداخته می شود
از نرم افزار سپ نیز می توان در تحلیل و طراحی سازه های خرپایی مانند سوله ها استفاده کرد

آزمون نظام مهندسی رشته عمران

دانشجویان بعد از فارغ التحصیلی در مقطع لیسانس می توانند در این آزمون شرکت کنند اما شرط شرکت در این آزمون گذشت بیش از 3 سال از تاریخ دریافت مدرک است این زمان برای فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی ارشد به دو سال تقلیل می یابد.

برای انجام پروژه های عمران مکانیک و برق خود به کجا مراجعه کنیم؟

همانطور که گفته شد انجام پروژه دانشجویی به عنوان یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان به شمار می رود و کاری سخت و زمانبر خواهد بود؛ البته دانشجویان در این رابطه تمام تلاش خود را به کار می گیرند تا بتوانند نمره خوبی نیز دریافت کنند و به همین جهت موسسه های تاسیس شده است که در انجام پروژه ها دانشجویان به آنها کمک می‌کند تا بابت نمره و ارائه پروژه و روند انجام پروژه نگرانی نداشته باشند.
اگر قصد انجام پروژه ، انجام پروژه متلب ، انجام پروژه معماری ، طراحی لوگو و... را دارید و میخواهید نتیجه ی رضایت بخشی را دریافت کنید در انتخاب موسسه مورد نظر برای انجام پروژه هایتان به این نکات دقت کنید:
موسسه ی را انتخاب کنید که از خدمات و پشتیبانی قوی برخوردار باشد و دارای کادر مجرب و با تجربه باشد که بتواند انجام پروژه دانشجویی را با بهترین خدمات برای شما انجام بدهد و در کوتاه‌ترین زمان ممکن با بهترین کیفیت پروژه شما را آماده کند.
برخی از موسسه ها از پشتیبانی قوی برخوردارند که این پشتیبانی به شما کمک می کند تا حتی پس از اتمام پروژه و تحویل آن اگر نیاز به اصلاح پروژه وجود داشته باشد شما با پشتیبانی در تماس باشید و رفع مشکلات احتمالی انجام شود.یکی از این موسسه ها پرشیا پروژه است که از خدمات خوبی برخوردار است.