آفتاب

پمپ صنعتی چیست؟ معرفی انوع پمپ صنعتی و خریدپمپ مجموعه ای از تجهیزات مکانیکی است که باعث انتقال سیال از یک قسمت به قسمت دیگر از طریق افزایش فشار سیال می شود و انواع مختلفی دارند که پمپ صنعتی یکی از مدل های پرکاربرد پمپ در صنایع مختلف است.

پمپ صنعتی معمولاً یک پمپ با فرآیند سنگین است که برای جابجایی انواع مختلف محصولات از جمله آب، مواد شیمیایی، نفت، فاضلاب، روغن، لجن، دوغاب یا مواد غذایی استفاده می شود. انواع پمپ هایی که معمولاً برای مصارف صنعتی استفاده می شوند شامل پمپ های گریز از مرکز و پمپ های جابجایی مثبت می باشند.
هنگامی که زمان انتخاب مناسب ترین نوع پمپ فرا می رسد، باید به عوامل مختلفی مانند بحرانی بودن فرآیند، ساعات مورد نیاز برای پمپاژ یا داده های فیزیکی پمپاژ از جمله نوع سیالی که باید پمپاژ شود، توجه کرد و سپس با توجه به این موارد بهترین نوع پمپ صنعتی را انتخاب نمود.
در اینجا، مشخصات پمپ های صنعتی را در نظر گرفته ایم تا بهترین پیشنهاد را از نظر کیفیت، قیمت و عملکرد به مشتریان خود ارائه دهیم. همچنین در این مقاله، اطلاعاتی در مورد اینکه پمپ صنعتی چیست و انواع پمپ صنعتی در دسترس است.

پمپ صنعتی چیست؟

استفاده از پمپ ها در صنعت امروزی روز به روز بیشتر شده است. پمپ صنعتی ماشینی است که انرژی مکانیکی جذب شده از یک موتور الکتریکی، حرارتی یا انواع دیگر را به انرژی هیدرولیک تبدیل کرده و به سیال منتقل می کند. این فرایند اجازه می دهد تا مایع از یک مکان به مکان دیگر، در یک سطح یا سطوح مختلف منتقل شود.
عملکرد یک پمپ صنعتی ساده است : لوله ورودی پمپ، آب را می مکد و سپس توسط موتوری هدایت می شود که از سیم پیچ و آهنربا برای ایجاد میدان مغناطیسی استفاده می کند که باعث می شود پروانه به طور مداوم بچرخد.
به طور کلی دو گروه بزرگ از پمپ های صنعتی وجود دارد:
در گروه اول پمپ های دینامیکی را داریم که از جمله آنها می توان به پمپ های سانتریفیوژ، محیطی و پمپ های ویژه اشاره کرد.
در گروه دوم پمپ های صنعتی برای جابجایی های مثبت را داریم که می توان آنها را به دو دسته رفت و برگشتی و چرخشی دسته بندی کرد.
پمپ های گریز از مرکز پرمصرف ترین نوع پمپ هیدرولیک در صنعت هستند، زیرا به طور کلی برای پمپاژ مایعات استفاده می شوند و اجازه می دهند مقادیر زیادی آب جابجا شود.


پمپ صنعتی


انواع پمپ صنعتی موجود در بازار

1. پمپ های گریز از مرکز:

این پمپ ها بیشترین کاربرد را در صنایع شیمیایی دارند و برای جابجایی ذرات جامد حمل شده در سوسپانسیون سیال موثرترین پمپ ها هستند. پمپ گریز از مرکز نوعی پمپ هیدرولیک است که انرژی مکانیکی پروانه را به انرژی جنبشی یا فشاری یک سیال تراکم ناپذیر تبدیل می کند. صنایع شیمیایی و فرآوری از پمپ های گریز از مرکز برای مواردی مانند رنگ، مواد شیمیایی، پتروشیمی، داروسازی، هیدروکربن ها، سلولز، تولید مواد غذایی، نوشیدنی ها و تصفیه شکر استفاده می کنند.
پمپ صنعتی


2. پمپ های جابجایی مثبت:

این نوع پمپ صنعتی، سیالی را که در تمام مسیر حرکت خود که بین پروانه و محفظه یا سیلندر قرار دارد هدایت می کند و محفظه ای دارند که باعث افزایش حجم مکش و کاهش حجم درایو می شود. تمام انواع پمپ های دوار، پمپ های جابجایی مثبت هستند و شامل پمپ های دنده ای، پیچی یا اسپیندلی، پره های دوار و پیستون می شوند.
پمپ صنعتی


3. پمپ های حلزونی:

این پمپ ها به پمپ های حفره ای پیشرونده یا پمپ های پیچ مارپیچ نیز معروف هستند. آنها پمپ های جابجایی مثبت بوده و برای انتقال سیالات با مواد جامد شکننده و سیالات چسبناک و ساینده ایده آل هستند.
پمپ صنعتی


4. پمپ های خلاء حلقه مایع :

این پمپ ها ماشین های چرخشی جابجایی مثبت هستند که خلاء ایجاد می کنند و معمولاً برای انواع فرآیندهای صنعتی در طیف گسترده ای از صنایع از جمله صنایع شیمیایی، الکتریکی، محیطی، فرآوری و بسته بندی مواد غذایی و آشامیدنی، عملیات دریایی، معدن و نفت استفاده می شوند.
پمپ صنعتی


5. پمپ های پریستالتیک:

پمپ های پریستالتیک نوعی پمپ هیدرولیک با جابجایی مثبت هستند که برای پمپاژ سیالات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. سیال در داخل یک لوله انعطاف پذیر فرورفته در داخل یک پوشش دایره ای پمپ قرار دارد بنابراین هیچ تماسی بین عناصر مکانیکی و محصول وجود ندارد.
پمپ صنعتی


6. پمپ های لوب:

پمپ های لوب، پمپ های حجمی چرخشی هستند. پمپاژ توسط 2 لوب تولید می شود که در جهت مخالف می چرخند تا مایع را به فضای بین بدنه و یک لوب هدایت کنند.
پمپ صنعتی


7. پمپ های پروانه ای انعطاف پذیر :

پمپ ‌های پروانه‌ای انعطاف ‌پذیر برای کار در هر دو جهت طراحی شده‌ اند و مشخصه‌ ی آن ‌ها این است که خود پرکننده بوده و بسیار متنوع هستند. با این حال، به دلیل اصطکاک زیاد بین پروانه و بدنه، برای کار در دمای بالا (بیش از 80 درجه سانتیگراد) مناسب نیستند.
پمپ صنعتی


8. پمپ های دوار:

این پمپ های صنعتی یک جریان مداوم را تخلیه می کنند. اگرچه آنها به طور کلی پمپ هایی برای مایعات چسبناک در نظر گرفته می شوند، اما می توانند تقریباً هر مایعی را که فاقد مواد جامد ساینده باشد نیز کنترل کنند. اینها ماشین هایی هستند که با انتقال مایعات در یک مسیر مشخص در یک جهت واحد، فشار ایجاد می کنند. برخی از پمپ های ذکر شده در بالا نیز می توانند در این دسته قرار گیرند، اگرچه این اصطلاح معمولاً برای صحبت در مورد پمپ های دنده ای داخلی یا خارجی استفاده می شود.
پمپ صنعتی


9. پمپ های متقابل یا جایگزین:

در این پمپ ها سیال با حرکت جایگزین حرکت می کند، هنگام حرکت در یک جهت مکیده و در جهت مخالف دفع می کند. شناخته شده ترین پمپ از این نوع دیافراگم است.


 پمپ صنعتی


خرید پمپ صنعتی | قیمت پمپ صنعتی

اگر قصد خرید پمپ صنعتی دارید، بهترین پیشنهاد این است که وب سایت صنعت مارکت به آدرس http://sanat-market.com مراجعه کنید. صنعت مارکت به معنی بازار صنایع که در تهیه مواد و محصولات از طریق بیش از 15 انبار در خاورمیانه، 20 تولید کننده صنعتی در ایران و چندین تولید کننده در سراسر جهان کار می کنند  و می توانید مدل های متنوع از پمپ صنعتی را با قیمت مناسب از این وب سایت تهیه کنید.
در واقع صنعت مارکت با مشارکت گروهی از شرکتهای تامين کننده داخلی و خارجی که بعضا بيش از 50 سال در حوزه خدمات مشاوره مهندسی و تامين تجهيزات صنعتی اشتغال داشته اند تشکيل گرديد. گروه صنعت مارکت با همکاری برخی از مديران صنعت کشور در بخش های مختلف صنعت خدمات مشاوره مهندسی و تامين تجهيزات را ارائه مينمايد.
اين گروه با تاسيس و همراهی و مشارکت با شرکتهای بزرگ خدمات بازرگانی صنعتی در کشورهای آمريکا، چين (شانگهای و تيانجين)، امارات متحده عربی، هند (بمبئی و پانه)، ايتاليا،  هلند آماده خدمت رسانی به بخش های مختلف صنايع کشور ميباشد و در حال حاضر گروه صنعت مارکت با شرکای تجاری خود در زمينه های مهندسی، طراحی، تامين تجهيزات و راه اندازی و گارانتی در بخش های ماشين آلات دوار و فيکس، اقلام شيرآلات و لوله کشی، اقلام ابزار دقيق و کنترل، آهن آلات خاص آلياژی و سوپر آلياژی به صنايع کشور خدمت رسانی مينمايد.
دفتر صنعت مارکت در آدرس ملاصدرا، شیخ بهایی، کوچه معصوم، پلاک 41، واحد 1 واقع شده و برای تماس با این دفتر می توانید از شماره تلفن 02186051962 استفاده کنید.