آفتاب

افزایش میزان خرید ملک ایرانیان در ترکیهخرید ملک در ترکیه موضوعی است که این روزها در بین ایرانیان طرفداران زیادی پیدا کرده است که دلیل آن نیز اخد اقامت ترکیه و یا دریافت شهروندی این کشور می باشد.

به دلیل آنکه ترکیه جزء کشورهای در حال رشد محسوب می شود؛ خرید خانه در ترکیه می‌تواند سرمایه‌گذاری پر سودی را برای ایرانیان به ارمغان بیاورد اما در روزهای اخیر، موجی از نگرانی و دغدغه برای افرادی که قصد سرمایه گذاری در این کشور را دارند؛ ایجاد شده است. اما به راستی سرمایه گذاری در ترکیه چه عواقبی را برای ایرانیان به همراه خواهد داشت؟ در این مقاله به پاسخ این پرسش می پردازیم.

مشاور خرید ملک در ترکیه

اولین گام برای آنکه بتوانید ملکی مناسب را برای سرمایه گذاری در ترکیه خریداری نمایید، باید با قوانین و چگونگی سرمایه گذاری در ترکیه اشنا شوید.
شما با خرید خانه در ترکیه می توانید اقامت و یا شهروندی این کشور را اخذ نمایید.

دریافت اقامت ترکیه با خرید ملک

با خرید ملکی به قیمت کمتر از 250 هزار دلار می توانید اقامت یکساله این کشور را دریافت نمایید و به سالانه اقامت خود را به وسیله آن ملک تمدید کنید. پس از گذشت 5 سال که به صورت متوالی اقامت ترکیه از طریق خرید ملک را دریافت کردید؛ می توانید اقدام به اخذ شهروندی ترکیه نمایید.
البته دقت کنید که اقامت یکساله به تمامی اعضا خانواده اختصاص داده نمی شود. بلکه فقط به همسر و فرزندان زیر 18 سال اقامت داده می شود.

دریافت شهروندی ترکیه با خرید ملک

اگر ملکی به ارزش بالای 250 هزار دلار خریداری نمایید؛ می توانید شهروندی این کشور را دربازه زمانی 3 ماهه دریافت کنید و از تمام مزایای شهروندی کشور ترکیه بهره مند شوید.
برای دریافت اقامت و یا شهروندی ترکیه می توانید از مشاوران تکینکوگروپ کمک بگیرید.

مزایای خرید ملک در ترکیه

خرید خانه در ترکیه دارای مزایایی می باشد که می تواند موجب پیشرفت شما و افزایش سرمایه تان شود. این مزایا عبارت اند از:
•    دریافت اقامت و شهروندی ترکیه
•    قیمت ارزان خرید خانه در ترکیه
•    هم مرز بودن ترکیه با ایران
•    اجاره دادن ملک و دریافت اجاره به دلار یا لیر

دریافت اقامت و شهروندی ترکیه

مهم ترین مزایای خرید ملک در ترکیه دریافت اقامت و شهروندی این کشور است.

قیمت ارزان خرید خانه در ترکیه

از مهم ترین مزایای خرید ملک در کشور ترکیه، قیمت مناسب آن نسبت به ایران می باشد.
می توان از ترکیه به عنوان ارزان ترین کشور اروپایی برای خرید ملک یاد کرد که با توجه به امکانات این کشور، رفاه خوبی را برای ایرانیان به همراه خواهد داشت و امکان رشد زیادی را برای شما ایجاد می‌کند.

هم مرز بودن ترکیه با ایران

از دیگر مزایای خرید خانه در ترکیه هم مرز بودن آن با ایران است. زیرا این 2 کشور از نظر فرهنگی بسیار به هم شباهت داشته و حس غربت و سختی دوری نیز کمتر می شود. علاه بر آنکه رفت و آمد به ایران نیز آسان است.
اجاره دادن ملک و دریافت اجاره به دلار یا لیر
یکی دیگر از مهم ترین مزایای خرید ملک در کشور ترکیه، کسب سودآوری از ملک خریداری شده می‌باشد. به این صورت که درصورت داشتن مشاوران باتجربه، شما می‌توانید از شرکت‌هایی اقدام به خرید ملک نمایید که خود آن شرکت تضمین اجاره‌ی ملک به لیرو یا اجاره دادن آن به دلار را به شما میدهند، بنابراین در این صورت شما علاوه بر سرمایه‌گذاری پرسود در بخش املاک، می‌توانید منبع درآمد بسیار عالی نیز برای خود فراهم آورید، برای اطلاع از شرایط چنین ملاکی می‌توانید با مشاوران فروش در شرکت تکینکوگروپ در تماس باشید.

معایب خرید ملک در ترکیه

خرید ملک ایرانیان در ترکیه


خرید ملک در ترکیه دارای معایبی نیز می باشد که باید قبل از هر اقدامی از آن آگاهی پیدا نمایید. برخی از معایب خرید خانه در ترکیه عبارت اند از:
•    پرداخت مالیات
•    کلاهبرداری و از دست دادن سرمایه
•    امکان عدم فروش ملک

پرداخت مالیات

یکی از معایب خرید خانه در کشور ترکیه، پرداخت مالیات و هزینه های جانبی خرید خانه می باشد که نسبت به ایران هزینه بیشتری خواهد داشت.

کلاهبرداری و از دست دادن سرمایه

با توجه به افزایش خرید ملک ایرانیان در ترکیه، شرکت ها و مشاوران املاک زیادی نیز در این زمینه فعالیت می کنند که اطلاعات درست و کافی را در اختیار هموطنان مان نگذاشته و باعث از دست رفتن سرمایه آنها می‌شوند. به همین دلیل، باید قبل از انتخاب مشاور املاک در ترکیه، تحقیقات لازم را به عمل بیاورید تا مشکلی پیش نیاید.
به عنوان مثال، دقت نمایید که ممکن است بتوانید ملکی در حومه شهر با قیمت پایین به دست آورید اما این نوع خانه‌ها معمولاً شامل افزایش قیمت نشده و حتی به سختی به فروش می‌رسد. به همین دلیل بهتر است ملکی را بخرید که امکان فروش آن نیز به راحتی برایتان وجود داشته باشد تا بعد از گذشت چند سال به سرمایه تان افزوده شود.

امکان عدم فروش ملک

اگر ملکی بالای 250 هزار دلار با قصد اخذ پاسپورت ترکیه خریده باشید؛ امکان فروش آن زیر 3 سال برایتان مقدور نمی‌باشد.

بهترین شهر برای خرید خانه در ترکیه

کشور ترکیه شهرهای زیادی دارد که می توانید با خرید ملک، اقامت این کشور را به دست آورید. اما می توان بهترین شهر برای خرید ملک در کشور ترکیه را شهر استانبول نام برد.
زیرا به دلیل وسعت این شهر پروژه ها و موقعیت های ملکی خوبی را می توانید پیدا نمایید. علاوه بر آن امکانات خوبی نیز درشهر استانبول وجود دارد و تنها شهری است که در 2 قاره آسیا و اروپا واقع شده است. به عنوان مثال، به دلیل جمعیت و گستردگی این شهر، موقعیت های شغلی فراوانی را می توانید به دست آورید اما طبیعتاً هرینه خانه در این شهر نیز نسبت به سایر شهرها بالاتر می باشد.
کلام آخر
خرید خانه در ترکیه قوانین زیادی دارد که در صورتی که هر یک از آنها رعایت نشود؛ می‌تواند ضرر و زیان فراوانی را برای شما به وجود آورد و یا فرآیند اخذ اقامت ویا شهروندی‌تان را لغو نماید. به همین دلیل بهتر است قبل از خرید ملک از افرادی مطمئن و با تجربه در این زمینه کمک بگیرید.
برای این منظور می توانید از مشاوران سایت https://tekincogroup.com/city/%d8%aa%d8%b1%da%a9%db%8c%d9%87/ بابت قوانین خرید ملک در کشور ترکیه کمک بگیرید.