آفتاب

چک لیست ضروری ترین لباس ها برای کمد نوزاددوران بارداری اگر چه سختی‌های زیادی به همراه دارد، اما جمع کردن کمد نوزاد خرید لباس های مختلف همچنین خرید سیسمونی برای خانم ها پر از حس خوب است.

 تکاپو برای خرید لباس های کوچک و زیبای نوزاد یکی از جذاب ترین قسمت های زندگی هر مادری است و تمام خانم ها برای خرید سیسمونی ذوق دارند. در این نوشته سعی داریم درباره جمع‌اوری هیجان‌انگیز این لباس‌ها صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

1) ژاکت و پلیور نوزاد

داشتن لباس گرم برای نوزاد یک امر ضروری است بنابراین هرگز لباس‌های گرم را فراموش نکنید. حتی اگر نوزاد دلبند شما در فصل بهار یا تابستان به دنیا آمده باشد، باز هم برای یک سال اول به لباس‌های ضخیم نیاز خواهد داشت. در انتخاب این نوع لباس‌ها نیز تنوع زیادی وجود دارد. برای مثال خرید انواع ژاکت نوزادی دخترانه و پسرانه زیبا، برای روزهای زمستانی مناسب است و علاوه بر آنکه او را گرم نگاه می‌دارد، با ست کردن آن با پلیور نوزادی، ست زیبایی هم محسوب می‌شود.

2) دستکش‌های کوچک برای دستان ظریف و زیبا

اکثر خانم ها برای کمد لباس نوزاد شان آن حتماً از دستکش های کوچک نوزاد هم استفاده می‌کنند که این دستکشها تنها برای فصل زمستان کاربرد ندارد و به دلیل اینکه پوست نوزاد بسیار حساس است زمانی که نوزاد به دنیا می¬آید این دستکش ها را دست نوزاد می کنند تا آسیبی نبیند و از طرفی با ناخن های کوچکی که دارد چشم و یا صورت خود را زخمی نکند. این دستکش ها را حتماً برای کمد نوزاد خود تهیه کنید.

3) زیر دکمه نوزاد

 


اولین لباسی که در خرید لباس نوزاد دخترانه یا پسرانه بسیار واجب است، زیردکمه است. انواع ست‌های مختلفی از آنها را با طرح‌ها و رنگ‌های مختلف به صورت آنلاین و در فروشگاه‌های اینترنتی و یا بازارها خواهید یافت. دلیل استفاده از آنها، فیت بودن کامل آنها با بدن است و به خوبی بالا تنه و یا تمام بدن نوزاد را می‌پوشاند (همچنین زیر دکمه‌ها برای محکم نگهداشتن مای بیبی و پوشک نوزاد هم کاربرد دارند و زمانی که نوزاد تازه به دنیا آمده، پوشاندن زیر دکمه باعث گرم ماندن بدن نوزاد می¬شود و پوشک نوزاد را سرجای خودش به خوبی نگه می‌دارد). اگر از اندازه‌ مناسب آن برای نوزاد خود خبر ندارید، نگران نباشید، چرا که راهنمایی لازم اندازه مناسب هر لباس معمولا روی آن قرار گرفته است.

4) پیشبند نوزادی

پیش بند های کوچک عموما برای شیرخوارگی و زمانی که نوزاد شیر میخورد استفاده میشود. اکثر نوزاد ها پس از اینکه شیر میخورند مقداری از این شیر را به دلیل رفلاکس طبیعی برمی‌گردانند که این رفلاکس باعث می‌شود لباس نوزاد کثیف شود. شما در طول روز مجبور هستید چندین بار لباس نوزاد خود را بشویید و آن را عوض کنید، بنابراین این پیشبند ها به شما کمک می کنند تا از شستشوی اضافه خلاص شوید و تنها پیشبند های نوزاد را بشویید.
سعی کنید تا از پیش بند های استفاده کنید که حالت پلاستیکی دارند و لبه انتهایی آن حالت برگشته دارد که برای جلوگیری از کثیف شدن لباس بسیار کاربردی است و شستن و خشک شدن آن زمان زیادی نخواهد بود. به جای یک عدد چند عدد از این پیش بند ها را خریداری کنید تا در هنگام نیاز از آن استفاده کنید.

5) کلاهی برای گرم نگهداشتن سر

 


کلاه مانند دستکش یک خرید ضروری برای کمد نوزادتان است و باید از کلاه های نخی نازک برای نوزاد استفاده کنید تا زمانی که هنوز بدن نوزاد بسیار ضعیف است این کلاه ها می¬توانند سر نوزاد را گرم نگه دارند و از بیمار شدن نوزاد جلوگیری کنند.

6) جوراب نوزادی

زمانی که نوزاد به دنیا می‌آید و در واقع در همان ساعت های ابتدایی برای او از جوراب های کوچکی استفاده می کنند تا سرما به بدن نوزاد نفوذ نکند و باعث مریض شدن نوزاد نشود. در خرید جوراب دقت داشته باشید تا جنس پارچه جوراب از پلاستیک نباشد و باعث زخم شدن پوست ظریف نوزادتان نشود. سعی کنید تا حد امکان از جوراب های نخی استفاده کنید تا کوچکترین حساسیتی متوجه پوست نوزادتان نشود.

7) سرهمی نوزاد

اجازه دهید یک نکته را پیش از توضیحات لباس سرهمی توضیح دهیم: . انواع لباس‌های نوزاد دختر و پسر و انتخاب آنها، که در این مطلب نیز به بهترین آن‌ها اشاره شده است، می‌تواند یکی از لذت‌بخش‌ترین‌ کارها برای والدین باشد، البته شرایط بودجه‌ای را نباید فراموش کرد. حالا برسیم به سرهمی‌ها:
سرهمی‌ها لباس های دوست‌داشتنی هستند که برای نوزاد ضروری اند. سرهمی از بیمار شدن نوزاد جلوگیری می کند و بدن او را به خوبی گرم نگه میدارد. به شما پیشنهاد میکنیم تا چند دست ست سرهمی برای نوزادتان تهیه کنید و در خانه و خصوصاً در فصل زمستان از لباس های سرهمی و زیر دکمه برای نوزاد استفاده کنید تا بدن نوزاد به خوبی گرم شود و دچار بیماری نشود

نکته‌های پایانی در خرید لباس نوزاد

این لباس ها از اصلی ترین موارد مورد نیاز کمد یک نوزاد چه پسر و چه دختر هستند. به جای خرید های اضافه و خرید اسباب بازی برای نوزاد سعی کنید تا لباس های خوبی برای نوزادتان تهیه کنید. پیشنهاد می‌کنیم از بزرگ‌تر و کسانی که تجربه بیشتری در این زمینه دارند، مشورت بخواهید تا انتخاب‌های بهتری داشته باشید.
نویسنده: سارا اقبالی