آفتاب

10 عادت تولیدکنندگان محتوا که باعث موفقیت آنها می شود



امروزه با اکتفا به شرایط جامعه و درگیری تمامی کسب و کار‌ها با اپیدمی کرونا، شاهد این هستیم که دیگر به مانند سابق کسب و کار‌هایی که بر پایه‌ی مارکتینگ، جذب مشتری و فروش حضوری هستند؛ در آمد مناسبی ندارند.

 در اصل می‌توان اینگونه گفت که زمان حال بهترین موقع برای پیشرفت کسب و کار‌های آنلاین و درآمد زایی با استفاده از تبدیل شدن به یک فریلنسر حرفه‌ای می‌باشد.
امروزه کسب و کار‌ها دارای نیاز به افرادی هستند که بتوانند به صورت منظم و در ساعات کاری مشخص، به تولید محتوا در قالب‌های کاری مختلف بپردازند. شاید بتوان یکی از اصلی‌ترین و البته از پر رونق‌ترین بازار‌های کاری در حال حاضر را فریلنسری محتوا دانست که توانسته علاوه بر داشتن بازار حرفه‌ای و بخصوص خود و رعایت استاندارد‌های مشخص، هر فرد بتواند با داشتن دستگاهی مناسب و اطلاعات، به تولید محتوا در موضوعات دلخواه خود بپردازد.
حال شاید برای شما این سوال بوجود آمده باشد که چه چیزی باعث می‌شود که یک تولید کننده‌ی محتوا بتواند با کیفیت ثابت به انجام کار خود بپردازد و در این زمینه موفق باشد؟ در اصل می‌توان اینگونه گفت که تولیدکنندگان محتوا چه عادت‌هایی دارند که باعث موفقیت آن‌ها می‌شود؟ اگر که به دنبال پاسخ سوال خود هستید بهتر است در این مطلب با ما همراه باشید تا به صورت مختصر به ذکر 10 عادت تولیدکنندگان محتوا در محتوا مارکتینگ بپردازیم که باعث موفقیت آن‌ها می‌شود. محتوا مارکتینگ یک پلتفرم تولید محتوا می‌باشد که با داشتن فعالیت در تمام زمینه‌های محتوایی و ارائه‌ی خدمات باکیفیت به مشتریان خود توانسته است در عرصه‌ی تولید محتوای متنی و تولید محتوای وبسایت به موفقیت برسد.

داشتن برنامه‌ریزی

یکی از پایه‌ترین و اولین موارد را می‌توان داشتن برنامه‌ریزی دانست، گزینه‌ای که با دیگر موارد این لیست نیز ارتباط مستقیم دارد و انجام دادن درست این کار، در نهایت موجب می‌شود که شما بتوانید کار خود را به سادگی و آرامش هرچه تمام‌تر انجام دهید. در اولین مرحله باید سعی کنید لیستی از کار‌هایی که می‌خواهید در روز انجام دهید تهیه کنید، لیست مذکور باید به صورت بسیار ساده و واقع‌گرایانه باشد و در مرحله‌ی اول از ذکر جزئیات خودداری کنید و در اصل با نوشتن کلیات کار خود را شروع کنید. البته قابل توجه است که لیست مذکور را هر روز برای روز بعدی خود تهیه کنید و نه اینگونه که برای یک ماه یا یک هفته‌ی آینده‌ی خود برنامه داشته باشید. بهتر است برای تهیه‌ی لیست مذکور در آخر هر شب اقدام کنید.
شما با داشتن یک روتین به صورت هر روزه، می‌توانید به صورت بهینه‌تری به انجام کار و تفریحات خود بپردازید. لازم نیست که ساعت دقیق کار‌های مورد نظر را ذکر کنید، چرا که با اینکار به نحوی برنامه‌ریزی و زندگی خود را شرطی خواهید کرد و اگر طی اتفاق غیر‌منتظره برنامه‌ی شما دچار تغییر شود، دیگر نمی‌توانید در آن روز به انجام کار‌های خود بپردازید. هر زمانی که حال و حوصله‌ی کار یا تفریح را داشتید، آن را انجام دهید.
باید سعی کنید در برنامه ریزی خود، به ذکر مواردی بپردازید که به صورت معمولی قادر به انجام آن‌ها هستید و دیگر فشار کاری بسیار زیادی بر روی خود وارد نکنید. چرا که اگر برنامه شما دارای فشار زیادی باشد و مجبور باشید کار‌های مهم بسیاری را در یک روز انجام دهید، همین مورد نتیجه‌ای جز انرژی منفی برای شما نخواهد داشت.

اخبار مربوط به کار خود را دنبال کنید

یکی دیگر از موارد را می‌توان دنبال کردن اخبار دانست، بهتر است در زمینه‌ای که فعالیت دارید به دنبال کردن اخبار و موضوعات جدید بپردازید تا علاوه بر راحتی در تولید محتوای باکیفیت بتوانید اطلاعات جامعی کسب کنید.

با برنامه بنویسید

در نویسندگی و تولید محتوا برنامه داشته باشید، یعنی چه؟ برای خود تعیین کنید که در ساعت مشخصی باید در حدود چند هزار کلمه تولید محتوا کنید و پس از اتمام آن می‌توانید به دیگر کار‌های خود بپردازید. با اینکار علاوه بر اینکه در مصرف زمان صرفه‌جویی می‌شود، کیفیت کار شما نیز افزایش پیدا می‌کند.

از لحن بیانی ثابت و مشخصی استفاده کنید

یکی از مهمترین عوامل در تعیین کیفیت محتوا را می‌توان داشتن لحنی ثابت و مشخص دانست، اگر که به فکر تألیف محتوای کتابی با لحنی رسمی هستید، مشکلی نیست اما نباید در این بین از کلمات و اشکال گفتاری استفاده کنید. برخلاف این موضوع نیز صادق است و باید تعادلی را رعایت کنید.

الویت بندی وظایف

در مدیریت زمان و برنامه‌ریزی، از مهمترین موارد می‌توان به الویت بندی وظایف اشاره کرد. این کار به شما کمک می‌کند تا در زمان رخ داد مشکلی که باعث شد نتوانید مواردی از لیست کار‌های خود را انجام دهید، کار‌هایی برای روز بعد بمانند که دارای کمتری اهمیت هستند.

وضعیت کاری خود را بررسی کنید

سعی کنید با تعیین معیار‌ها و استاندارد‌های مشخصی، به صورت هفتگی یا ماهانه وضعیت خود را بررسی کنید و این موضوع را مورد تحلیل قرار دهید که به نتایج دلخواه خود رسیده‌اید یا خیر. این کار می‌تواند باعث پیشرفت شما در بلند مدت شود و با امتیاز دادن به خود، می‌توانید باعث ترغیب کار خود شوید.

عواملی مختل در کار را حذف کنید

هر فرد دارای تفریحات یا مواردی است که با انجام آن‌ها باعث می‌شود که چندین دقیقه یا حتی ساعت از کار خود عقب بیفتد، سعی کنید این موارد را حذف کنید.

در زمان مشخصی وضعیت فضای مجازی خود را چک کنید

فضای مجازی می‌تواند باعث بوجود آمدن اختلال زیادی در کار‌های روزمره افراد شود، پس بهتر است با برنامه‌ریزی، از آن به صورت محدودی استفاده کنید.

تولید محتوا را به صورت کامل انجام دهید

دیگر مورد را می‌توان این دانست که بهتر است در تولید یک محتوا هیچ فاصله‌ای ایجاد نکنید و برای مثال بعد از نوشتن مقداری از آن به خواب نروید.

سحرخیز باشید

آخرین مورد را نیز می‌توان سحرخیز بودن دانست، در یاد داشتن این مورد می‌تواند کمک زیادی به شما کند. قابل توجه است که ساعت 5 صبح تا 10 را می‌توان یکی از دوره‌های زمانی در روز دانست که هر فرد می‌تواند بیشترین بازدهی از مغز خود را داشته باشد. همچنین این کار می‌تواند باعث افزایش روحیه‌ی شما شود و در نتیجه باعث بهتر انجام شدن کار باشد.
ممنونیم که تا پایان این مطلب همراه ما بودید، امیدواریم از خواندن موارد گفته شده لذت برده باشید و بتوانید اطلاعات جامع و کاملی در رابطه با عادت‌های تولیدکنندگان محتوا که باعث موفقیت آن‌ها می‌شود بدست آورده باشید. تیم محتوامارکتینگ با تلاش و جمع آوری بهترین‌ها، در حال حاضر توانسته به بهترین پلتفرم تولید محتوا و همچنین از فعالان حرفه‌ای در زمینه‌های تولید محتوای متنی و تولید محتوای وب سایت تبدیل شود.