آفتاب

8 نکته مد برای لباس پوشیدن بچه ها با استایل شیکهمه پدر و مادرها دوست دارند که فرزندانشان لباس‌هایی آراسته و خوب به تن کنند. بنابراین سلیقه والدین در خوش تیپ بودن بچه‌ها نقش اساسی دارد.

یک استایل شیک می‌تواند کودک دلبند شما را خوش تیپ‌تر و جذاب‌تر نشان دهد و به آنها کمک کند در بزرگسالی هم تمیز و جذاب باشند. درواقع نحوه لباس پوشیدن کودک در افزایش اعتماد به نفس او و جذابیت او تاثیری دو چندان دارد. در ادامه به چند نکته اشاره می‌کنیم که به شیک پوشی بچه‌ها کمک قابل توجهی می‌کند.

1. نظافت و پاکیزگی

نظافت شرط نخست زیبا بودن در لباس کودک است. نظافت در انتخاب لباس بچه گانه محدود به لباس کودک دخترانه یا پسرانه نمی‌شود و این موضوع در لباس بزرگسالان هم بسیار اهمیت دارد. بنابراین اگر می‌خواهید کودک شما زیبا به نظر برسد و استایل شیکی داشته باشد باید در درجه اول به نظافت لباس‌ها و بدن او توجه کنید. تمیز نگه داشتن لباس‌ها و بدون لک بودن مدل مختلف لباس نکته مهمی در خوش استایل شدن کودک است. در هنگام خرید لباس مجلسی برای کودک سعی کنید همه جای لباس را بررسی کنید تا لک یا کثیفی بر روی آن نباشد.

2. لباس قدیمی

بهتر است از لباس‌هایی که برای کودک شما تنگ شده استفاده نکنید. دلیل این موضوع هم آن است که لباس‌های کوتاه شده مانند شلوار کوتاه تا بالای قوزک پا یا بلوز آستین کوتاه می‌تواند استایل کودک شما را بر هم بریزد. بهتر است این دست لباس‌ها را به خیریه بدهید یا برای فرزند بعدی خود در نظر بگیرید.

3. شناخت فصل

 


شیک پوش بودن به فصل هم بستگی دارد. بهتر است در هر فصلی متناسب آن فصل به تن فرزند خود لباس بپوشانید. بنابراین هیچ وقت نباید لباس فصل‌های دیگر را به تن فرزند خود کنید حتی اگر او شکایتی هم نداشته باشد. برای مثال پوشاندن کفش ساق دار به کودک حتی اگر کودک اعتراضی نداشته باشد در روزهای گرم سال کار اشتباهی است. انتخاب جدیدترین مدل های سویشرت و هودی دخترانه در انواع زیپ دار و فانتزی هم گزینه خوبی برای فصل پاییز است. در هنگام خرید انواع سویشرت و هودی هم در کنار توجه به قیمت، شیک  و جدید بودن آن را هم مد نظر قرار دهید. استفاده از رنگ‌ها و یا ترکیب رنگی متفاوت مانند انواع رنگ‌های صورتی، مشکی، طوسی و غیره هم می‌تواند گزینه خوبی برای شیک پوشی بچه‌ها باشد.

4. جوراب شلواری

شما با هر لباسی می‌توانید یک جوراب شلواری مناسب آن را ست کنید. برای این که یک کودک شیک پوش داشته باشید می‌توانید انواع رنگ‌ها و طرح‌های جوراب شلواری را تهیه کنید و متناسب با هر لباسی یک گزینه از جوراب‌ها را انتخاب کنید. جوراب‌های توکرکی و پشمی گزینه‌های خوبی برای روزهای سرد سال هستند و کودک شما را خوش استایل می‌کنند.

5. مدل مو

بهترین مدل مو برای فرزند پسر شما، مدل موهای ساده و جذاب است زیرا همه کودکان زیبا هستند و به مدل های عجیب و غریب نیازی نداردند. بنابراین مدل موهای نا متعارفی  مانند مدل خروسی، تیفوسی و غیره که امروزه انتخاب بعضی از نوجوانان است برای کودک زیبای شما مناسب نیست.
اگر فرزند شما دختر است هم بهترین مدل مو برای او موهایی ساده و مقداری بلند است که به صورت باز، دور شانه او ریخته شود. بنابراین موهای دخترتان را خیلی کوتاه نکنید تا از دنیای دخترانه دور نشود. همچنین بلند بودن بیش از حد موها هم می‌تواند در رشد کودک اختلال ایجاد کرده و او را خسته کند. اگر موهای کودک شما بلند است می‌توانید از یک کش یا کلیپس برای منظم کردن موها استفاده کنید تا تیپ او منظم‌تر به نظر برسد.

6. استفاده از رنگ‌های متنوع

 


برخی از والدین به هم رنگ بودن لباس بچه‌ها دقت زیادی می‌کنند. این در حالی است که بچه‌ها برای زیباتر شدن به چند طیف رنگی احتیاج دارند و با استفاده از چند رنگ می‌توانید ظاهر او را شادتر کنید و کودک شما شیک پوش‌تر می‌شود.

7. پیراهن چین دار

یکی از بهترین لباس‌ها برای دختر بچه‌ها استفاده از پیراهن‌هایی با رنگ شاد و چین دار است. شما می‌توانید این پیراهن‌های زیبا را با یک جوراب شلواری طرح دار به تن فرزندتان کنید و یا اگر می‌خواهید بدون جوراب از پیراهن استفاده کنید بهتر است دامن تا سر زانو باشد تا کودک بهتر بتواند تحرک داشته باشد. استفاده از یک کفش متناسب با رنگ لباس یا هماهنگ با طرح لباس مانند طرح‌های عروسکی هم می‌تواند تیپ او را جذاب کند. هیچ گاه از کفش‌های پاشنه دار برای فرزندتان استفاده نکنید زیرا به پاها و کمر او آسیب خواهد زد.

8. دقت به سایز کودک

همیشه در انتخاب لباس بچه‌ها از گرفتن سایز کوچک یا خیلی بزرگ خودداری کنید. سایزهای بزرگ استایل کودک شما را خراب کرده و سایزهای کوچک حرکات او را محدود می‌کند. بنابراین سایز دقیق فرزند خود را بشناسید یا اگر او را هنگام خرید به همراه خود نمی‌برید حتما یک متر با خود داشته باشید تا لباس را با سایز فرزند دلبندتان چک کنید. برای اندازه گیری بهتر لباس کودکان  این مقاله را مطالعه کنید.
نویسنده: وحیده امینی