آفتاب

چاپ بشقابدر زمان های قدیم برای نوشیدن مایعات از ظروفی به نام ماگ استفاده می کردند که این ظروف عموما از گل یا چوب ساخته می شد و از آنها استفاده شخصی می کردند.

این ماگ ها برای مجالس و مهمانی ها کاربردی ندارد و صرفا استفاده شخصی می شود. این نوع لیوان ها در مقابل تغییر دما از خود واکنش نشان داده و تغییر رنگ می دهند. در شروع کار شما لیوانی  کاملا سیاه رنگ مشاهده می کنید. ولی به محض ریختن مایع گرم، مانند چای یا قهوه، رنگ روی لیوان تغییر می یابد.علت نامگذاری این لیوان ها به عنوان لیوان جادوئی همین موضوع است. نکته قابل ذکر این است که اندازه لیوان های حرارتی از لیوان های معمولی بزرگتر می باشد. از آنجایی که برای تهیه لیوان حرارتی جادویی، از سرامیک، رنگ و کاغذ چاپ استفاده می شود، بنابراین کیفیت هر کدام از این مواد به کار رفته روی قیمت تاثیر مستقیم دارد. جنس سرامیک به کار رفته بسیار مهم است. به این دلیل که اگر از سرامیک نا مرغوب استفاده شود در اثر ریختن مواد داغ درون لیوان، ترک خورده و تمام هزینه شما به هدر می رود. نکته قابل توجه دیگر، رنگ به کار رفته در هنگام چاپ عکس لیوان حرارتی می باشد. در حالت کلی برای چاپ عکس روی لیوان و چاپ بشقاب بهتر است از رنگ مرغوبی استفاده شود تا مقاومت عکس چاپ شده روی آن ها بالا باشد. پس در نتیجه استفاده از رنگ مرغوب در قیمت چاپ لیوان و چاپ بشقاب موثر می باشد. مورد دیگری که در قیمت چاپ بشقاب تاثیر مستقیمی دارد مرغوبیت کاغذ چاپ عکس است. لیوان و بشقاب سرامیکی در مقابل ضربه مقاومتی از خود نشان نمی دهد و ترک برداشته یا می شکند. حتما در هنگام حمل و نقل از سقوط و افتادن ناگهانی این نوع وسایل مراقبت نمایید. در هنگام شستشو همیشه با اسکاج نرم روی سطح لیوان و بشقاب بکشید. زیرا اگر از اسکاچ زبر استفاده نمایید به نقش و نگار روی آن آسیب وارد می شود.

در انتخاب مواد شوینده هم دقت لازم و کافی داشته باشید زیرا مواد شوینده قوی بر روی رنگ لیوان و چاپ بشقاب اثر می گذارند. جالب است بدانید حرارت گرم و سرد هیچ تاثیر بدی بر روی لیوان و بشقاب نمی گذارد و شما با هر درجه حرارتی که لازم باشد می توانید مایعات را درون این لیوان جادویی بریزید. طراحی و چاپ بشقاب و لیوان این امکان را برای شما فراهم می کند تا بتوانید معرفی ماندگار و شایسته از فعالیت خودتان و برندتان را برای مخاطبانتان داشته باشید و ایده برای عیدی دادن داشته باشید.چاپ عکس هیچ گونه محدودیتی از بابت انتخاب طرح و رنگ مورد نظر نداشته و فقط با در نظر گرفتن نکاتی که ذکرشد به منظور داشتن کالایی با کیفیت مرغوب میتوانید لیوان و بشقاب مورد نظرتان را تهیه کنید و طراحی برای عید نوروز و عیدی دادن داشته باشید.