آفتاب

آنتی اسکالانت چیست؟آنتی اسکالانت برای جلوگیری از رسوب سختی آب در هنگام اسمز معکوس آب استفاده می شود. ذرات معلق ریز در آب معمولاً دارای بار الکتریکی هستند. انعقاد جداشدن بار را تسهیل می کند و باعث می شود تا ذرات منعقد و ته نشین شوند.

آنتی اسکالانت یک ماده افزودنی جهت پیش تصفیه شده آب در سیستم اسمز معکوس است که در جلوگیری از پوسته پوسته شدن غشاها بسیار مؤثر است. قبل از اینکه آب آشامیدنی وارد غشای اسمز معکوس شود ، آنتی اسکالانت داخل آب تزریق می شود و از این طریق به سیستم ارسال می شود. در ادامه این مقاله از نمایندگی فروش آنتی اسکالانت در تهران همراه ما باشید.
معمولا مشکلاتی که در اثر لایه گذاری شیمیایی (Scaling) در فیلتر های غشایی به وجود می آید، عبارتند از:
1.    کاهش کیفیت و مقدار جریان آب عبوری
2.    افزایش افت فشار و فشار مورد نیاز و مصرف انرژی و هزینه ناشی از آن
3.    شست و شوهای بیشتر و با فواصل زمانی کمتر  برای بهبود عملیات (که منجر به کاهش عمر مفید غشاها و افزایش هزینه می شود)
4.    از کارافتادگی های مکرر و بلند مدت
5.    پارگی و گسیختگی غشا در برخورد با کریستال های رسوبی نوک تیز
تشکیل رسوبات مختلف با توجه به ماهیت رسوب قابل کنترل یا غیرکنترل می باشد. برخی رسوبات نظیر سولفات و سیلیکات پس از تشکیل بسیار سخت شستشو می شوند. همچنین این رسوبات باعث کاهش سریع و شدید کارایی سیستم RO ممبران می شوند. بنابراین باید با پیش تصفیه مناسب، کار با میزان جریان های طراحی و تزریق آنتی اسکالانت مناسب از تشکیل این رسوبات جلوگیری نمود. بیشتر بخوانید
رسوب و گرفتگی قادر به كاهش فضای موثر بين مواد بوده و موجب كاهش تلاطم جريان می شوند كه نتيجه آن، افزايش پلاريزاسيون غلظت در سطح غشاء است. هر چه غلظت محلول در سطح غشاء بيشتر باشد به همان نسبت املاح بيشتری از خود عبور مي‌دهد. وقتی كه سطح موثر غشاء كاهش يابد، تلاطم كاهش خواهد يافت و تميز نمودن سطح غشاء مشكلتر می شود، زيرا امكان فرستادن محلول شيميايی به سطوح مسدود شده توسط مواد جامد كاهش می يابد. امكان جلوگيری از تشكيل رسوب با استفاده از بازدهی صحيح سيستم و تزريق آنتی اسکالانت وجود دارد.
آنتی اسکالانت با جلوگيری از رشد كريستال نمك، سرعت فرآيند ته نشينی را كاهش مي‌دهند. اين مواد در سطح كريستال نمك تشكيل شده جذب و با جلوگيری از جذب بيشتر نمك فوق اشباع در سطوح كريستال، سرعت گسترش كريستال نمك را كاهش می دهند و به این ترتیب هسته های اولیه کریستال هرگز به اندازه یا غلظت کافی برای ترسیب نمی رسند.
اكثر آنتی اسکالانت ها، خاصیت معلق نگهدارندگی نیز دارند. خاصیت معلق نگهدارندگی با محاصره‌ ذرات معلق نمك، آهن يا مواد جامد آلی صورت گرفته و سبب دفع آنها توسط سایر آنیون های موجود در محلول می¬ شود. این فرایند از تجمع ذرات و تشکیل ذرات بزرگتر که احتمال ترسیب آنها وجود دارد، جلوگیری می نماید.
 آنتی اسکالانت ها فقط در كاهش فرآيند تشكيل رسوب يا كاهش فرآيند و تراكم ذرات رسوب مؤثرند و فرآیند ترسیب را بطور کامل متوقف نمی سازند. البته در یک سيستم RO کافی است تا مواد بازدارنده از تشکیل رسوب تا هنگام خروج جریان غلیظ از سیستم به خوبی عمل کند.

چرا آنتی اسکالانت به آب اضافه می شود؟

آنتی اسکالانت برای جلوگیری از رسوب سختی آب در هنگام اسمز معکوس آب استفاده می شود. ذرات معلق ریز در آب معمولاً دارای بار الکتریکی هستند. انعقاد جداشدن بار را تسهیل می کند و باعث می شود تا ذرات منعقد و ته نشین شوند.

درباره آبین

آبین: اولین فروشگاه تخصصی در حوزه تجهیزات آبی در دنیای مدرن امروز و با گستردگی بالای کالاها و خدمات، انتخاب و خرید به صورت سنتی روشی است که کارایی خود را از دست داده است، زیرا انتخاب کالایی که بالاترین کارایی و هماهنگ‌ترین ویژگی‌های مطابق با سلیقه و هدف خریدار را داشته باشد دشوار است. با توسعه اینترنت و ابزارهای مرتبط طی سال‌های اخیر، شیوه خرید نیز به سرعت در حال تغییر است. تنوع بالای کالا در فروشگاه‌های اینترنتی و ارائه اطلاعات کافی که برای هر محصول ارائه می‌شود، ویژگی بارزی است که در روش‌های سنتی خرید و فروش وجود نداشت. امروزه اینترنت از فروشگاه‌هایی پر شده است که با عنوان فروشگاه مجازی به فعالیت می‌پردازند. گردش و جستجو در این سایت‌های فروشگاهی اینترنتی حس بودن در یک فروشگاه واقعی و فیزیکی را به شما القا می‌کند. قطعا با شنیدن عنوان خرید اینترنتی در ذهن همه ما، ویژگی‌های متعددی از قبیل: دسترسی جهانی به کالا و خدمات، وجود اطلاعات کافی در مورد هر محصول، امکان مقایسه محصولات و قیمت آنها، صرفه‌جویی در زمان، تنوع محصولات و مواردی از این دست نقش می‌بندد. در واقع می‌توان گفت عمده‌ترین مزیت خرید اینترنتی ویژگی سهولت و راحتی آن می‌باشد. در این راستا آبین با همکاری معتبرترین واردکننده‌ها و سازندگان، تلاش می‌کند تا محیطی را فراهم آورد که تجربه دلپذیری برای مشتریان خود ایجاد نماید. آبین با حذف واسطه‌ها و ارتباط  مستقیم با مشتریان و درک اهمیت بالای قیمت‌گذاری، همواره تلاش می‌کند تا پایین‌ترین قیمت‌ها را به همراه بالاترین کیفیت خدمات ارائه نماید. آبین، اولین بازار آنلاین تخصصی در حوزه تجهیزات آبی است که با بهره بردن از متخصصان و کارشناسان ویژه و مجرب تمام تلاش خود را می‌کند، که تنها کالاهای با اصالت به همراه اطلاعات دقیق هر محصول را به مشتریان خود ارائه نماید. هم‌چنین در راستای حمایت از حقوق مشتریان، آبین 7 روز امکان بازگرداندن کالا را برای مشتریان خود فراهم نموده (برای آگاهی از شرایط به قوانین استفاده از سایت مراجعه نمایید)، که طی این زمان مشتریان می‌توانند از سلامت اصالت کالای خریداری شده اطمینان حاصل نمایند. آبین همواره نهایت تلاش خود را در جهت بالا بردن کیفیت ارائه کالا و خدمات در جهت هر چه دلپذیرتر شدن تجربه مشتریان خود به کار می‌گیرد.
وبگردی