آفتاب

آشنایی با انواع ورق فولادی



ورق فولادی قطعه ‌ای نازک از آلیاژ فولادی با ضخامت های مختلف است. ورق‌های فولادی انواع مختلف و ضخامت‌های گوناگونی دارند که هر کدام در جای خود کاربرد ویژه ای دارد. از انواع ورق‌ فولادی می‌توان به ، ورق سیاه، ورق روغنی یا ورق سرد، ورق سفید، ورق رنگی و ورق گالوانیزه اشاره کرد.

هرکدام از انواع مختلف ورق‌ها مناسب برای انجام کاری بوده و با روشی خاص تولید می‌شود. کارخانه ‌های ایرانی زیادی درزمینه تولید ورق‌ های فولادی فعالیت میکنند. بهطوری که خرید ورق فولادی با بهترین قیمت در اصفهان( ورق سیاه فولاد مبارکه) از آراد آهن امکان‌پذیر است. با خرید ورق فولاد مبارکه که یکی از برترین کارخانه ‌های تولید ورق فولادی محسوب می شود، مواد اولیه نابی را برای خود تأمین کرده اید. ورق فولاد سبا نیز یکی از بهترین ورق ‌های داخلی محسوب میشود. از دیگر کارخانه‌ های برتر در تولید ورق می توان به فولاد اکسین اهواز، مجتمع فولاد گیلان و فولاد کاویان اهواز اشاره کرد.


 انواع ورق فولادی

ورق سیاه: ورق گرم یا ورق سیاه که بیشترین فروش ورق‌های فولادی را داراست، ظاهری کدر داشته و دلیل نام‌گذاری آن به ورق سیاه نیز همین مات بودن آن است.
ورق‌های سیاه خود بر اساس نوع عملکرد و درجه آلیاژ به سه دسته‌ تقسیم‌ شده که عبارتند از:
•  ورق سیاه معمولی
•  ورق سیاه صنعتی
•  ورق سیاه آلیاژی
ورق فولاد مبارکه که یکی از معروف ترین مجتمع های فولاد ایران است، همچنین ورق سیاه سبا یکی از باکیفیت ‌ترین ورق‌ های تولید داخل است. نوسانات قیمت ورق سیاه بر قیمت سایر محصولات فولادی از جمله لوله، قوطی و پروفیل تاثیر زیادی دارد.ورق سرد یا روغنی،ورق ‌های سرد که به آن ‌ها ورق روغنی نیز می ‌گویند، حالتی براق و شفاف دارد.
ورق گالوانیزه: ورق گالوانیزه که به آن ورق سفید نیز گفته می‌ شود، به ‌صورت ترکیبی از فولاد و روی ساخته می ‌شوند و معمولاً مناسب برای سطوحی هستند که احتمال زنگ‌ زدگی در آن‌ها بالاست. ورق گالوانیزه طی فرآیندی از ورق روغنی به دست می‌آید. از ویژگی‌ های مهم آن علاوه بر جلوگیری از زنگ ‌زدگی می ‌توان به مقاومت در برابر خوردگی و محیط‌ های اسیدی اشاره کرد. قیمت ورق گالوانیزه تابع قیمت ورق خام و قیمت فلز روی می باشد.
ورق اسید شویی: ورق اسید شویی از انواع مختلف ورق ‌هاست که اگر چه در طی فرآیندی از تولید ورق سیاه به دست می ‌آید، اما مانند ورق سرد، ظاهری صیقلی دارند.
ورق آلیاژی: ورق‌ های آلیاژی همان ‌طور که از نام آنها پیداست، از چندین عنصر متفاوت تشکیل‌ شده که به همین علت انواع گوناگونی دارد. هرکدام از ورق‌ های آلیاژی با توجه به عناصر تشکیل‌دهنده خود، کاربردهای متفاوتی در صنایع مختلف دارند. ورق‌ های آلیاژی به دلیل نحوه فرآیند تولید، یکی از سخت‌ ترین مواد اولیه لوازم مختلف هستند و نقش مهمی را در صنایع مختلف ایفا می کنند.

ورق آجدار ، ورق رنگی: ورق‌ های رنگی نوعی از ورق‌ های گالوانیزه هستند که یک ‌لایه پوشش رنگی روی آن قرارگرفته و باعث تنوع زیاد این ورق ‌ها شده است. به دلیل وجود این لایه رنگی، خواصی همچون مقاومت در برابر خوردگی و یا مقاوم بودن در محیط ‌های اسیدی و قلیایی در این نوع از ورق‌ ها وجود دارد. مجموع این موارد باعث شده ورق ‌های رنگی کاربرد گسترده‌ ای در نماها و یا پوشش لوازم مختلف داشته باشند. لیست قیمت ورق رنگی در رنگ های مختلف را می توانید در وبسایت آراد آهن ببینید.


انواع ورق فولادی

عوامل مؤثر بر قیمت ورق فولادی

قیمت ورق های فولادی به صورت روزانه دچار تغییراتی شود، کارخانه‌ های مختلفی این ورق ها را با قیمت‌ های گوناگون به فروش می رسانند. موارد زیر از مهم‌ ترین عوامل مؤثر بر قیمت ورق فولادی هستند.
میزان تولید و فروش ورق فولادی: میزان عرضه و تقاضا یا همان تولید و فروش ورق های فولادی را شاید بتوان مهم ترین عامل مؤثر بر قیمت ورق فولادی دانست. به‌ گونه ‌ای که هر نوع افزایش تقاضا می تواند باعث بالا رفتن قیمت ورق های فولادی شود.
نرخ ارز: تقریباً قیمت تمام مواد اولیه وارداتی وابستگی زیادی به نرخ ارز دارد. ورق‌ های فولادی نیز به دلیل واردات شمش و یا سنگ ‌آهن از این قاعده برخوردارند.
بورس کالا: بورس کالا از دیگر موارد تأثیرگذار بر قیمت ورق فولادی است.
قیمت جهانی فولاد: این مورد به ‌صورت ترکیبی با نرخ ارز، تأثیر خود را بر روی قیمت فولاد می گذارد، به‌ طوری ‌که از ضرب نرخ ارز در قیمت جهانی، میزان تأثیر تغییر قیمت مشخص می شود.


انواع ورق فولادی

خرید ورق با بهترین قیمت از مجموعه آرادآهن

مجموعه آراد آهن یکی از برترین مراجع فروش ورق فولادی در ایران است. این مجموعه از بزرگترین مجموعه ‌های تأمین ‌کننده پروژه های صنعتی بزرگ و کوچک در ایران می باشد. با توجه به عوامل تأثیرگذار بر قیمت ورق‌ های فولادی، بهتر است به مجموعه ای معتبری که در این راستا سابقه فعالیت طولانی داشته است، اعتماد کنید. آراد آهن یکی از این مجموعه هاست که با بهترین مجتمع های فولاد که پیش ‌از این گفته شد، در ارتباط و همکاری بوده و ارزان ‌ترین و بهترین ورق های فولادی را ارائه می دهد. برای خرید ورق فولادی با بهترین قیمت در تهران و سراسر کشور می توانید به مجموعه آرادآهن مراجعه نمایید.آراد آهن یکی از بهترین موارد برای خرید غیرحضوری آهن ‌آلات می ‌باشد.