آفتاب

سرویس قابلمه گرانیتی یا سرامیکیسرویس قابلمه یکی از انواع سرویس های خاصی است که بیشتر خانم ها با دقت زیادی آنها را انتخاب میکنند. تنوع زیاد قابلمه و همچنین کاربرد های فراوان آن در کنار حساسیت آشپزی سبب شده تا خانواده ها دنبال انتخاب بهترین نوع قابلمه باشند.

سرویس قابلمه گرانیتی یا سرامیکی؟ کدام یک بهتر است؟

سرویس قابلمه یکی از انواع سرویس های خاصی است که بیشتر خانم ها با دقت زیادی آنها را انتخاب میکنند. تنوع زیاد قابلمه و همچنین کاربرد های فراوان آن در کنار حساسیت آشپزی سبب شده تا خانواده ها دنبال انتخاب بهترین نوع قابلمه باشند. با توجه به تنوع برند های تولید کننده این محصول به بررسی ویژگی های سرویس های قابلمه گرانیتی و سرامیکی میپردازیم.

سرویس قابلمه سرامیکی، عضو جدید محصولات آشپزخانه


سرویس سرامیکی نوع دیگری از سرویس های قابلمه هستند که به تازگی وارد چرخه محصولات آشپزخانه شدند. این سرویس قابلمه که از جدیدترین محصولات آشپزخانه است روکش نچسب بر روی خود دارد که در برابر انواع خوردگی ها و خراش ها مقاومت دارد. این روکش می‌تواند دارای مواد مضر نیز باشد پس لازم است دقت شود تا تکه های آن به غذا نفوذ نکند. این سرویس قابلمه بر روی بدنه خود چندین لایه روکش دارد . جنس سرامیک یکی از انواع لایه ها را در این سرویس  به خود اختصاص میدهد. سرویس قابلمه سرامیکی دما و حرارت را در قسمت های مختلف خود پخش و منتقل می‌کند. با توجه به کارایی ها و قابلیت های مختلف و همچنین انواع متعدد و متفاوتی که دارد قیمت آن نسبت به سایر محصولات بیشتر است از این جهت افراد زیادی از این محصولات استفاده نمیکنند. سرویس قابلمه سرامیکی آرسو همچنین سرویس قابلمه سرامیکی ویوو می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب سرویس قابلمه از جنس سرامیک باشند. این دو مدل سرویس قابلمه را میتوان در گروه با کیفیت ترین قابلمه های سرامیک موجود در بازار دانست. نکته قابل توجه در این سرویس ها ، امکان خرید آنها به صورت تکی و یا سرویس کامل می باشد. علاقمندان می توانند با مراجعه به سایت سنسی نسبت به مشاهده و تهیه سرویس قابلمه سرامیکی اقدام کنند.سرویس قابلمه
سرویس قابلمه سرامیکی سنسی

سرویس قابلمه گرانیتی، پر طرفدارتر از همیشه

 یکی از انواع قابلمه ها که طرفدار زیادی دارد سرویس قابلمه گرانیتی می باشد. این سرویس که دارای پوشش‌ نچسب می باشد، دوام بیشتر و سخت‌تر را بین انواع محصولات مشابه خود دارد و توجه بسیاری از مشتریان را به خود جلب کرده است. با توجه به جنس گرانیت که به آن سنگ خارا نیز گفته می شود اقبال از آن بیشتر از سایر محصولات است. یکی از علت‌های استقبال از آن را می‌توان نگه داشتن گرما و قابلیت پخت و پز مناسب دانست یعنی در این نوع از قابلمه ها غذا معمولاً دیرتر از سایر ظروف می سوزد. از طرفی تمیز کردن و مواظبت از سرویس قابلمه گرانیتی بسیار ساده تر است. با توجه به آنکه این سرویس قابلمه چسبندگی ندارد و مواد غذایی را به خود نمی چسباند در تمیز کردن آن زمان زیادی صرف نمی شود. از جمله ویژگی های دیگر آن که به نچسب بودن این سرویس مرتبط است کاهش مصرف روغن است. همانگونه که بیان شد با توجه به آنکه مواد غذایی را به خود نمی چسباند نیاز به مصرف مقدار زیادی روغن نمی باشد و از طرفی با توجه به طبیعی بودن گرانیت طعم و مزه غذا نیز تغییر نمی کند. در بین محصولات گرانیتی سرویس قابلمه گرانیتی آرسو می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب مشتریان باشد. که در سایت سنسی می توان این مدل سرویس قابلمه را مشاهده کرد. این محصول بی نظیر دارای عدم چسبندگی بالا و مقاومت بسیار خوبی می باشد. که همین ویزگی ها سبب بالاتر رفتن طول عمر سرویس قابلمه گرانیتی آرسو می گردد.


سرویس قابلمه
عدم چسبندگی مهمترین ویژگی قابلمه های گرانیتی

قابلمه گرانیتی یا سرامیکی؟

همانطور که در بالا برایتان هر دو سرویس قابلمه رو از نظر جنس و کارایی عنوان کردیم. حالا می خواهیم به یک مقایسه کوتاه درباره ی این دو نوع سرویس قابلمه بپردازیم.
در قابلمه های گرانیتی میزان عدم چسبندگی نسبت به قابلمه های سرامیکی بیشتر است. که همین امر باعث نظافت و شستشوی راحت تر سرویس ها گرانیتی می گردد. همینطور با توجه به طبیعی بودن سنگ گرانیت، هنگام پخت طعم و مزه اصلی مواد غذایی به طور کامل حفظ می شود. که این مورد خودش یکی از مزایای منحصر به فرد سرویس های گرانیتی به شمار می رود. از طرفی سرویس های سرامیکی در هنگام طبخ غذا دما و حرارت را در قسمت های مختلف خود پخش و منتقل می‌کند. که سبب پخت یکنواخت غذا ها می گردند. همینطور باید اشاه کرد که تنوع رنگی محصولات سرامیکی از گرانیتی بیشتر است.
در نهایت هر فرد با توجه به سلیقه و کارایی مورد انتظاری که از یک سرویس قابلمه دارد، می تواند مدل مورد نظر خود را انتخاب کند. پیشنهاد ما این است که چناچه دنبال یک سرویس قابلمه با جنس کاملا طبیعی هستید سرویس قابلمه گرانیتی و اگر برای شما زیبایی و تنوع محصول حرف اول را می زند به دنبال سرویس قابلمه سرامیکی بروید.

جمع بندی

آشپزخانه و لوازم آن با توجه به آنکه به طور مستقیم با مواد غذایی سروکار دارند اهمیت زیادی برای خانواده ها دارند. برای انتخاب بهترین سرویس قابلمه باید عوامل زیادی از جمله جنس محصول، انتقال دما و مقاومت در برابر زنگ زدگی را مد نظر داشت که به تفکیک به آنها اشاره کردیم. برای انتخاب محصول با کیفیت میتوان با مراجعه به سایت سنسی انواع محصولات را مشاهده کرد و اطلاعات لازم را در مورد هر سرویس بدست آورد.