آفتاب

چگونه با سئو بازدید سایت خود را افزایش دهیم؟اگر شما از هر صاحب کسب و کاری بپرسید به دنبال چه چیزی است قطعا به شما می گوید به دنبال جذب مشتریان بیشتر است.

افزایش رتبه سایت با سئو ایران

اگر شما از هر صاحب کسب و کاری بپرسید به دنبال چه چیزی است قطعا به شما می گوید به دنبال جذب مشتریان بیشتر است. زمانی که مشتریان سایت شما افزایش یابند ترافیک سایت شما نیز افزایش می یابد. اما چگونه می توانیم ترافیک سایت خود را افزایش دهیم؟ زمانی شما می توانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید که جایگاه خوبی در نتایج جستجوی گوگل داشته باشید. سئو سایت موتور محرکی است که می تواند رتبه سایت شما را افزایش دهد و شما را به جایگاه بهتری در نتایج جستجوی گوگل برساند. اما چگونه با سئو بازدید سایت خود را افزایش دهیم؟

تولید محتوا مرتبط و با کیفیت

تولید یک محتوای مرتبط با سایت که مفید باشد می تواند به سرعت جایگاه شما را در نتایج SERP گوگل افزایش دهد. زمانی که شما یک محتوای با کیفیت را برای کاربران منتشر می کنید ترافیک سایت شما افزایش می یابد و این امر سبب می شود تا اعتبار سایت شما افزایش یابد. باید سعی کنید محتواهایی که انتشار می دهید در موضوع مورد نظر به یک مرجع مبدل شوند تا ترافیک سایت شما افزایش یابد. زمانی که شما نکات سئو حرفه ای را در انتشار محتوا رعایت کنید به سرعت جایگاه شما ارتقا می یابد.
بیشتر افرادی که اقدام به تولید محتوا می کنند این سوال را مطرح می کنند که یک محتوای خوب باید چند کلمه باشد؟ در پاسخ به این سوال باید گفت یک محتوای مفید و کاربردی باید از 600 کلمه بیشتر باشد.. این دیگر به توانایی شما بستگی دارد که چگونه بتوانید مفهوم را در یک محتوای مختصر توضیح دهید.

لینک سازی داخلی

یک از نکاتی در سئو سایت بسیار تاثر گذار است لینک سازی داخلی است. یک از نکاتی که گوگل در رتبه بندی سایت ها از آن استفاده می کند این است که کاربران چه مدت در سایت شما می مانند. شما با کمک لینک سازی داخلی صحیح می توانید مدت زمانی که کاربر در سایت می ماند را افزایش دهید.


 لینک سازی داخلی

انتخاب کلیدواژه های مناسب برای سئو

زمانی که می خواهید یک کلید واژه برای محتوای خود انتخاب کنید بهتر است تا خود را به جای کاربران قرار دهید و ببینید که برای پیدا کردن آن محتوا چه عبارتی را جستجو می کنید. اگر سایت خود را به تازه گیری راه اندازی کرده اید بهتر است کلمات کلیدی خود را LTC کنید. با انجام این کار می توانید در صورتی که محتوای شما یونیک باشد جایگاه خوبی کسب کنید.

به روزرسانی محتواهای سایت

حتما برای محتواهای خود یک برنامه ریزی کنید و آنها را مرتبا بروز کنید. موتورهای جستجوی گوگل بر روی محتواها بسیار حساس هستند و زمانی که شما محتوا را با تکیه بر اصول و قوائد سئو بروز می کنید موتور جستجو گوگل متوجه می شوند که آن محتوا برای شما اهمیت دارد.

توضیحات متا مرتبط

توضیحات متا توضیحاتی هستند که کاربر قبل از ورود به وب سایت شما مشاهده می کند. سعی کنید از توضیحاتی مرتبط و جذاب در این بخش استفاده کنید تا کاربران را ترغیب کنید از سایت شما بازدید کنند. یک متا توضیحات خوب باید شامل دو جمله کامل باشد. می توانید از کلمات مرتبط و پر سرچ در این قسمت استفاده کنید. سعی کنید در این بخش یک توضیح مختصر و مفید از محتوا به کاربران بدهید تا برای خواندن ادامه محتوا وارد سایت شما شوند. چگونه با سئو بازدید سایت خود را افزایش دهیم؟ اگر خواهان افزایش بازدید هستید باید توضیحات متا جذابی داشته باشید.

رابط کاربری عالی

بسیاری از سایت ها هستند که محتواهای مفیدی ارائه می دهند اما به دلیل اینکه رابط کاربری یا ظاهر خوبی ندارند مورد توجه کاربران واقع نمی شوند. پس بهتر است به طراحی سایت خود اهمیت دهید. ظاهر سایت شما باید جذاب و گیرا باشد و کاربران از زمانی که در سایت می گذرانند خسته نشوند. اگر به تازگی سایتی را راه اندازی کرده اید و یا قصد راه اندازی یک سایت را دارید می توانید از خدمات سئو که شرکت های سئو ارائه می دهند استفاده کنید.

افزایش سرعت سایت

وقتی که شما یک کلمه را در گوگل سرچ می کنید و بر روی وب سایت مورد نظر خود کلیک می کنید اگر زمان زیادی طول بکشد تا وارد آن سایت شوید قطعا از رفتن به آن سایت منصرف خواهید شد و این یعنی نرخ فرار آن سایت افزایش می یابد. چگونه با سئو بازدید سایت خود را افزایش دهیم؟ سعی کنید با رعایت نکات سئو سرعت بارگذاری سایت خود را افزایش دهید.


 افزایش سرعت سایت

از توضیحات alt استفاده کنید

باید تمامی تصاویری که در سایت قرار می دهید حاوی یک متن و توضیحات جایگزین باشند. این توضیحات برای کسانی که مرورگرهای متنی دارند بسیار مفید است. توضیحات alt باید کوتاه مرتبط باشند. از نوشتن جمله های طولانی در این بخش خودداری کنید.

از تبلیغات و شبکه های اجتماعی کمک بگیرید

زمانی که شما یک محتوای خوب تولید می کنید نمی توانید تنها به این امید بنشینید که کاربران محتوای شما را پیدا کنند. باید از تبلیغات درست و به موقع استفاده کنید تا بتوانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید. اگر تمامی کارهای سئو را برای سایت خود انجام داده اید اما در نتایج جستجو تغییری در جایگاه تان ایجاد نمی شود تبلیغات می تواند به شما کمک فراوانی کند. شبکه های اجتماعی مانند PINTEREST و Instagram می توانند سبب افزایش بازدید کنندگان سایت شما شوند.

سخن پایانی

هر شخصی که دارای کسب و کار است هدف اصلی اش افزایش تعداد مشتریان است. برای اینکه مشتریان شما افزایش پیدا کنند شما باید به سئو سایت خود توجه داشته باشید. بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو سبب می شود تا شما جایگاه بهتری در نتایج گوگل پیدا کنید. کسب جایگاه بهتر به این معنی است که ترافیک سایت شما افزایش می یابد و قطعا به دنبال آن مشتریان شما افزایش می یابند.

سوالات متداول

1. چگونه با سئو ترافیک سایت خود را افزایش دهیم؟
سئو یک کار تخصصی است و شما زمانی می توانید ترافیک سایت خود را افزایش دهید که به خوبی با تکنیک های سئو آشنا باشید. تولید محتوای مفید، لینک سازی صحیح، توضیحات متا مناسب و... از نکات سئویی مهمی هستند که می توانند سبب افزایش بازدید شوند.
2. آیا افزایش ترافیک سایت می تواند به سئو کمک کند؟
افزایش می تواند سبب شود تا شما جایگاه بهتری را در نتایج جستجو کسب کنید و وب سایت شما محبوب تر شود.
3. آیا برای سئو کردن به کدنویسی نیاز داریم؟
خیر برای سئو کردن به کدنویسی نیاز ندارید. شما می توانید بدون داشتن مهارت کدنویسی فرآیند سئو را انجام دهید.