آفتاب

راهکار برای رفع چربی شکم چیست؟چربی شکم، یکی از بدترین گزینه ها برای به هم زدن تناسب اندام است. با توجه به اینکه امروزه همه افراد دغدغه تناسب اندام و جذابیت را دارند، راهکارهای مختلفی برای این موضوع را پیش می گیرند.

اما باید راهکارهای مناسبی را انتخاب کرد و سلامت بدن را به خطر نینداخت. حالا بهتر است در این متن بررسی کنیم که چه مواردی را بهتر است پیش گرفت تا آسیبی را برای بدن به همراه نداشته باشد.

راهکارهایی برای رفع چربی های شکمی

در این متن می خواهیم به دغدغه همیشگی بسیاری از افراد بپردازیم. تنها باید برخی از عادات را تغییر داد و سبکی درست را برای کاهش وزن و لاغری شکمی پیش گرفت. در ادامه آنها را معرف خواهیم کرد.

1. دیر نخوابید

برای تنظیم بودن هورمون های بدن، لازم است تا خواب کافی شبانه وجود داشته باشد. اما برخی افراد خواب شبانه و تاثیر آن بر کاهش وزن را نادیده می گیرند. بهتر است برای این موضوع، هنگام شب، غذا دیر نخورید و مصرف کافئین را از ساعت 6 الی 7 عصر به بعد متوقف کنید.

2. وعده ها را حذف نکنید

حتی در برخی از موارد افرادی بر این باورند که می توانند با حذف برخی از وعده های غذایی می توانند به کاهش  وزن دست یابند. اما نظریه های علمی و پزشکی این را به اثبات رسانده اند که حذف وعده های غذایی سبب می شوند که بدن در حالت ذخیره سازی مواد غذایی قرار گیرد. این یعنی چاقی و جذب هر آنچه که به موقع مصرف نشده است. برای این منظور حتی شده وعده غذایی سبکی را مصرف کنید و حذف نکنید.

رفع چربی شکم

3. سالاد بخورید

یکی از گزینه های بسیار مهمی که روند کاهش وزن را سرعت می دهد و از بروز چاقی و اضافه وزن جلوگیری می کند، سالاد است. سالاد را باید قبل از هر وعده غذایی اصلی مصرف کنید. یا حتی در مواردی که احساس گرسنگی کردید از سالاد کاهو استفاده کنید. سالاد از ابتلا به یبوست و چاقی ناشی از آن جلوگیری می کند.
 
البته نکته مهم اینجا است که نباید همراه با سالاد، از منابعی استفاده کنید که چربی غیر مفید را برای بدن به همراه دارد. انواع سس ها ممکن است چربی زیادی را به بدن برسانند. به جای آنها از سرکه، ماست، آب لیمو ترش و یا روغن زیتون استفاده کنید.

4. میان وعده های مفید بخورید

در رژیم های کاهش وزن نباید لب را بر روی تمام مواد غذایی بست. برای لاغری شکم لازم است میان وعده را در رژیم داشته باشید. انتخاب میان وعده ها می توانند روند چربی سوزی شکمی را سرعت دهند. اما گزینه های زیر را برای این منظور در نظر داشته باشید و استفاده کنید:
●    آب میوه مصرف نکنید و میوه مصرف کنید (زیرا فیبر حذف می شود)
●    از میوه خشک استفاده کنید
●    کاهو و هویج خام گزینه هایی هستند که برای میان وعده مفید هستند و می توان از آنها حتی در موارد خارج از وعده ها و لحظات گرسنگی استفاده کرد
●    از مغزیجات غافل نشوید اما اعتدال را در مصرف آنها نگه دارید گزینه هایی که کالری کمی دارند شامل پسته و بادام می شوند

5. آب بنوشید

آب برای روند کاهش وزن بسیار مفید هستند. آب را باید حداقل هر یک ساعت یک مرتبه مصرف کرد. آب از بروز چین و چروک برای پوست جلوگیری می کند و حتی از ریزه خواری بین وعده ها جلوگیری می کند.

6. مصرف کربوهیدرات را متعادل کنید

یکی از گزینه هایی که اغلب برای کاهش وزن حذف می شود و راهکار بسیار مضری هم محسوب می شود، حذف کربوهیدرات است. این گروه از مواد غذایی سبب تامین انرژی برای بدن می شوند. در صورتی که انرژی به بدن نرسد سبب می شود که از عضلات سوخته شود تا انرژی بدن تامین شود. از این رو باید برای پیشگیری از این موضوع، مصرف کربوهیدرات را متعادل نگه داشت و گزینه های مناسبی را انتخاب کرد. غلات کامل، نان و پاستای سبوس دار، برنج قهوه ای و حبوبات بهترین گزینه های این مورد هستند.

7. ورزش های شکم و بدن به طور کامل انجام دهید

تمرکز کردن برای آب کردن چربی های شکمی نباید باعث این موضوع شود که فقط فعالیت بدنی خود را روی ورزش های شکمی متمرکز کنید. بلکه باید فعالیت بدنی متعادلی را روزانه پیش گرفته و انجام دهید اما در کنار آنها تمرینات شکمی را نیز به طور جدی انجام دهید. پس روی کل بدن خود تمرکز کنید به عنوان مثال یکی از ورزش های خوب برای این منظور بدنسازی می باشد..
 رفع چربی شکم

8. کمتر سرخ کردنی و فست فود بخرید

وقتی به رستوران ها و فست فود یا فودکورت های پاساژها بروید، هوس بر انگیز است که به آنها مراجعه کنید و از یک سیب زمینی سرخ کرده با کمی سس نوش جان کنید. اما باید برای داشتن اندام متناسب، کمی از این هوس های زودگذر خود را دور نگه دارید. تا جای ممکن سعی کنید گزینه های سالم را انتخاب کنید. حتی آب میوه و یا اسموتی، گزینه سالم تری از غذاها و میان وعده های فست فودی غیر سالم خواهد بود. پس گزینه های مناسب را انتخاب کنید.

9. کمی ادویه اضافه کنید

ادویه می تواند تاثیر چشمگیری را برای کاهش چربی های دور شکمی به همراه داشته باشد. بهترین گزینه هایی که می توان برای این مورد اضافه کرد شامل موارد زیر می شود:
●    زیره سبز و حتی انواع زیره از گذشته تا به امروز برای لاغری توصیه می شوند
●    رازیانه بهترین گزینه برای چربی سوزی و تناسب اندام خانم ها است که باید به اعتدال دریافت شود
●    دارچین به عنوان گزینه ای پرطرفدار به رفع التهابات بدنی می انجامد و کاهش وزن را در پیش دارد
●    زنجبیل و یا دمنوش آن برای حذف چربی کل بدن موثر است و به دلیل طبع گرم بهتر است به اعتدال مصرف شود
●    فلفل قرمز و فلفل چیلی یا فلفل سیاه برای کاهش وزن و چربی موثر هستند
در آخر
به 9 راهکار عالی برای چربی سوزی شکمی اشاره کردیم. باید در کنار رژیم غذایی و فعالیت بدنی از آنها کمک گرفت که نتیجه مطلوب را دریافت کرد. هیچکدام از راهکارها بدون این دو اصل نتیجه چندانی را به همراه نخواهند داشت. پس بهتر است روندی اصولی را پیش بگیرید.

وبگردی