آفتاب

بررسی انواع شرینک لیبل روی محصولاتامروزه شرایط چاپ انواع نقش‌ها و طرح‌ها روی شیرینگ لیبل فراهم شده است. به همین جهت با استفاده از یک طرح مناسب با هویت برند، می‌توانید محصول خود را از محصول سایر رقیبان متمایز کنید.

از همان زمانی که قفسه‌های فروشگاه به شکل امروزی درآمدند، صاحبان برندهای تجاری سعی کرده‌اند محصولات خود را از بین این همه رقیب موجود در قفسه‌ها، مستقیم به دست مشتری برسانند. شیرینگ لیبل یکی از راه‌های مهم برای رسیدن به این هدف است. شرینک لیبل با هزینه‌ کم می‌تواند جلوه ویژه‌ای به کالا و برند شما بدهد.
 

شرینک لیبل

دستگاه شرینک لیبل یا برچسب‌زن روی کالاها

امروزه شرایط چاپ انواع نقش‌ها و طرح‌ها روی شیرینگ لیبل فراهم شده است. به همین جهت با استفاده از یک طرح مناسب با هویت برند، می‌توانید محصول خود را از محصول سایر رقیبان متمایز کنید. در این مقاله به بررسی انواع شرینک لیبل می‌پردازیم.

به عنوان یک تولیدکننده می‌توانید یکی از انواع دستگاه بسته بندی شیرینگ لیبل را انتخاب و در خط تولید خود استفاده کنید.

چرا بسته بندی کالا اهمیت دارد؟

برچسب روی کالا، شناسنامه محصول و بخشی از هویت برند شما است. این هویت از برند شما اعتبار می‌گیرد و می‌تواند متقابلاً به اعتبار برند اضافه کند. این چرخه همین طور ادامه پیدا کرده و در نهایت هر دو، هم برند و هم محصول، با هم رشد می‌کنند. در یک بسته بندی ضعیف، این روند سیری نزولی دارد. بسته بندی ضعیف فقط از برند اعتبار می‌گیرد و چیزی به اعتبار آن اضافه نمی‌کند. این عمل تا جایی پیش می‌رود که برند کامل بی‌اعتبار می‌شود و باید سقوط کاملش را پذیرفت.
اگر باور داشته باشیم که هر برندی به عنوان یک سیستم، موجودی زنده است که رشد می‌کند، باید قبول کنیم که این موجود زنده با برنامه‌ریزی نامناسب و اقدامات نابه‌جا از دست می‌رود. از آنجایی که بسته بندی، اولین برخورد مصرف‌کننده با محصول شما است، اهمیتی دو چندان دارد. به این معنا که اگر از کیفیت محصول خود مطمئن باشید، تا زمانی که نتوانید مشتری را به خرید محصول ترغیب کنید، این کیفیت به کار نمی‌آید. برای ارتقای سطح کیفیت و زیبایی بسته‌بندی محصولات خود، می‌توانید از شرینک لیبل استفاده کنید.

چرا از دستگاه شیرینگ لیبل استفاده کنیم؟

برای استفاده از شیرینگ لیبل به این دلایل مهم می‌توان اشاره کرد:

1- زیباسازی محصول

محصولی که بسته بندی زیبایی داشته باشد به راحتی با مصرف‌کننده ارتباط برقرار می‌کند. این برقراری ارتباط می‌تواند کلید فروش بیشتر محصول باشد. با فراهم شدن امکان طراحی نامحدود تصاویر گرافیکی زیبا و رنگارنگ برای چاپ روی بیشترین بخش‌های شرینک، باید گفت شیرینگ لیبل مزیت‌های زیادی نسبت به همتایان خود دارد؛ شیرینگ لیبل در رقابت با دیگر محصولات همیشه برنده است. این نوع برچسب کالا یک شکل منحصر به فرد از تزیینات محصول است.
 شرینک لیبل

نمونه برچسب شرینک لیبل

2- محافظت از کالا در برابر نور خورشید

بعضی از انواع شیرینگ لیبل در کنار زیبایی، از محصولات شما در برابر خورشید محافظت می‌کنند. این کار با استفاده از لایه UV موجود در لیبل صورت می‌گیرد. این کار به سالم ماندن محصول زیر نور خورشید کمک می‌کند.

3- پلمپ ماندن محصول

بسیاری از محصولات باید به گونه‌ای طراحی شوند که در مسیر کارخانه تا رسیدن به دست مصرف‌کننده، پلمپ بمانند. احتمال باز شدن محصولات در بین راه، اتفاقی است که می‌تواند اعتماد مصرف‌کننده به محصول را خراب و اعتبار برند را خدشه‌دار کند. چنین اتفاقی می‌تواند در بلندمدت حتی به مرگ یک برند ختم شود.
شیرینگ لیبل این شرایط را فراهم می‌کند تا محصول به شکل زیبایی پلمپ شود و به همین حالت به دست مصرف‌کننده برسد.

4- سرعت عمل

برای پوشش دادن هزینه‌های جاری کارخانه و کارگاه، نیاز به افزایش سرعت تولید است. شیرینگ لیبل را می‌توان با سشوارهای صنعتی (که قیمت بالایی ندارند) نیز انجام داد. با این کار تمام بسته‌ها شبیه به هم نخواهند شد و سرعت کار تا حد زیادی پایین می‌آید. با استفاده از دستگاه شرینک لیبل می‌توان سرعت تولید کارگاه یا کارخانه را افزایش داد. هر چه سرعت تولید بیشتر باشد، سود بیشتری برای تولیدکننده به همراه خواهد داشت.

5- قیمت مناسب

شیرینگ لیبل با توجه به تمام ویژگی‌ها و کارایی‌های که در موردش بیان کردیم و جلوه‌ای که برای کالا ایجاد می‌کند، قیمت مناسبی دارد.
پیشنهاد: استعلام و خرید دستگاه شیرینگ لیبل تمام اتوماتیک / مناسب برای صنایع غذایی، نوشیدنی، تبدیلی، لبنی، آرایشی و بهداشتی و ...

انواع کاربرد شرینک لیبل

فیلم‌های چاپ شده با طرحی که روی بطری می‌اندازند، نقش تبلیغ کالا را دارند. به این شکل هر محصول، در عین فروش و سودآوری، تبلیغات کالا و برند را نیز انجام می‌دهد.
پیشنهاد: بسته بندی با دستگاه شیرینگ پک را نیز بررسی کنید.

معمولاً شرینک لیبل به 5 صورت می‌تواند روی بطری قرار بگیرد:

1-شیرینگ لیبل تمام بدنه و در بطری

در این نوع شرینک که به آن ویسکوز هم گفته می‌شود، یک غلاف به اندازه کل بطری روی محصول قرار می‌گیرد. بعد از حرارت‌دهی، دورتادور محصول را گرفته و بسته بندی زیبایی شکل می‌گیرد. با این حال نکته منفی این نوع بسته بندی این است که در بسیاری از مواقع، هنگام باز کردن پلاستیک دور بطری، کل شیرینگ باز می‌شود و ظرف خالی به نمایش در می‌آید. اگر ظرف محصول ساده باشد، برای مصرف‌کننده اصلاً تجربه خوش‌آیندی نیست. پیشنهاد می‌شود از این مدل بسته بندی شیرینگ لیبل فقط برای محصولاتی استفاده کنید که خود ظرف به تنهایی زیبا است.
 

2- شرینک لیبل تمام بدنه

این نوع شرینک لیبل تمام بدنه ظرف را تا قبل از در ظرف، می‌پوشاند. بسیاری از محصولات با ظروف شیشه‌ای از این نوع بسته بندی استفاده می‌کنند.

3- شرینک لیبل وسط بدنه

می‌توان گفت پرمصرف‌ترین نوع شیرینگ لیبل، همین شرینک لیبل وسط بدنه است. این کار جلوه زیبایی به محصولاتی می‌دهد که بطری تک‌رنگ و ساده دارند. به طور معمول از این نوع لیبل برای درج ویژگی‌های کالا استفاده می‌شود و استفاده محافظتی از کالا ندارد.

4- شیرینگ لیبل روی در ظرف

گاهی محصول لیبل کاغذی دارد یا اصلاً نیازی به لیبل ندارد. با این حال برای چنین کالاهایی نیاز به پلمپ محصول حس می‌شود. با استفاده از شرینک لیبل روی در، می‌توان این محصولات را پلمپ کرد. بسیاری از محصولات مانند انواع روغن زیتون و سرکه بالزامیک از این مدل استفاده می‌کنند. این نوع شرینک لیبل در کنار پلمپ محصول، حس کلاسیکی به آن می‌بخشد.

5- شرینک لیبل برای بسته چندتایی

جدا از زیباسازی یا پلمپ محصولات، از شرینگ لیبل می‌توان برای بسته بندی چند محصول در کنار یکدیگر استفاده کرد. در چنین حالتی، لازم است هر محصول به طور جداگانه برچسب مشخصات خودش را داشته باشد.

سخن پایانی
شرینک لیبل یک بسته‌بندی چند منظوره است که در عین نگهداری از محصول، آن را زیبا می‌کند. این دستگاه علاوه بر پلمپ محصول با سرعت مناسب، دارای قیمت به صرفه‌ای هم هست. تمام این موارد در کنار هم شرینک لیبل را به یکی از محصولات پرطرفدار حوزه برچسب محصول تبدیل کرده است.
زیبایی رنگارنگی که این نوع لیبل می‌تواند به محصولات شما بدهد، قابل توجه است. با کمی خلاقیت در طراحی لیبل می‌توانید محصولاتی به یاد ماندنی روانه بازار کنید. به عنوان مثال یکی از شرکت‌های تولید کننده لیموناد با تغییر کوچکی در بطری خود توانست محصولی پرفروش تولید کند. به این شکل که بخش بالایی بطری را کمی برجسته کرد تا شبیه یک لیمو شود. سپس طرح لیمو را روی شرینک لیبل طراحی کرد و بر روی بطری قرار داد. نتیجه نهایی به شکلی است که در نگاه اول به نظر می‌رسد یک لیمو به جای سر شیشه قرار گرفته است. همین عمل حس تازگی محصول را در مخاطب ایجاد می‌کند و منجر به خرید محصول می‌شود.


وبگردی