آفتاب

آخرین شانس برای خرید بلیط هواپیما چارتراگر اخبار مربوط به سفر و گردشگری را دنبال کرده باشید حتماً می‌دانید که فروش بلیط چارتر در سال های اخیر محدودتر شده و حال تنها برای چند مقصد خاص می‌توان این نوع بلیط هواپیما را خریداری نمود.

بنابراین اگر همیشه با بلیط لحظه آخری هواپیما سفر می‌کردید شاید حال دیگر باید از آخرین شانس خود برای خرید بلیط چارتر آن هم به مقاصدی خاص بهره ببرید. البته قبل از آن بهتر است با برخی از ویژگی های بلیط چارتر آشنا شوید. برای این منظور نیز تنها کافی است تا با قاصدک 24 در ادامه این مطلب با عنوان " آخرین شانس برای خرید بلیط هواپیما چارتر " همراه باشید.

مقاصدی که می‌توان برای سفر به آنها بلیط چارتر خرید


همانطور که پیش از این هم در مقاله ای با عنوان " در چه پروازهایی باید از بلیط چارتر استفاده کنیم؟ " اشاره کردیم، بلیط چارتر در حال حاضر برای سفر به برخی از شهرهای داخلی و خارجی در دسترس است. از این رو شاید دامنه انتخاب شما برای مقاصد داخلی کوچکتر شده باشد اما هنوز هم می‌توانید از شانس خود برای خرید یک بلیط ارزان به مقاصد مهمی همچون کیش و قشم استفاده کنید. خرید بلیط چارتر کیش و قشم در فصل تابستان که همراه با برگزاری جشنواره های تابستانی در این جزایر است موجب می‌شود که شما بتوانید به سادگی به یک بلیط ارزان قیمت دست یابید و با بودجه کمتری برای سفر خود برنامه ریزی کنید. از این رو بهتر است به هنگام خرید بلیط هواپیما خود، فهرست جستجویتان را به بلیط های سیستمی هواپیما محدود نکنید و نگاهی هم به لیست بلیط های چارتر بیندازید.

البته ناگفته نماند که امکان خرید این نوع بلیط هواپیما برای مقاصد خارجی پرطرفدار نیز وجود دارد. چرا که با وجود علاقه ایرانیان به برخی از مقاصد خارجی، چارترکنندگان نیز در این میان سعی می‌کنند تا با تامین این نوع بلیط ها، ضمن مهیا کردن راه های متفاوت سفر، سهم خود را هم از این بازار به دست آورند. گفتنی است بلیط هواپیما خارجی چارتر همانطور که در اینجا به آن اشاره کردیم، در حال حاضر برای سفر به مقاصدی در کشورهای ترکیه، روسیه، ارمنستان، امارات، عراق، چین، هند، مالزی و برخی از مسیرهای پروازی فصلی به مسافران ارائه می‌شود.

 

همه چیز قیمت نیست!


درست است که می‌گوییم فرصت ها را نادیده نگیرید و از آخرین شانس خود برای خرید بلیط چارتر هواپیما استفاده کنید اما فراموش نکنید که این کار را باید با دقت و آگاهی تمام به انجام رسانید. بلیط هواپیما چارتر بلیطی است که خرید و کنسلی آن وابسته به قوانین چارترکننده است. از این رو ممکن است شما حتی یک دقیقه پس از خرید بلیط نتوانید آن را کنسل کنید و در مقابل این درخواست با سوخت 100 درصدی بلیط مواجه شوید. به همین خاطر بهتر است به هنگام خرید این نوع بلیط کاملاً به جرئیات توجه کنید و اگر از زمان سفر خود اطمینان دارید یک بلیط چارتر را رزرو نمایید. چرا که همه چیز قیمت نیست، پس نگذارید عددها وسوسه تان کنند و شرایط سفر را نیز در نظر بگیرید.

تعرفه های نرخی را نادیده نگیرید


در بلیط های چارتر هواپیما برخلاف بلیط های سیستمی، تعرفه های نرخی کمتری وجود دارد. از این رو اگر شما یک سفر خانوادگی را برنامه ریزی می‌کنید می‌بایست بلیط هواپیما چارتر کودکان خود را نیز به همان نرخ بزرگسال بخرید. این مسئله گاهی موجب می‌شود تا هزینه کلی خرید بلیط چارتر شما در مقایسه با خرید بلیط سیستمی هواپیما که در آن سه تعرفه نرخی نوزاد، کودک و بزرگسال وجود دارد، بیشتر شود. از این رو حتماً در چنین مواردی برای کاهش هزینه نهایی سفر خود چند بلیط مختلف را بررسی نمایید و در نهایت بلیط هواپیما مورد نظرتان را خریداری کنید. با این کار می‌توانید اطمینان یابید که قیمت بلیط هواپیما در نهایت برای شما مقرون به صرفه است یا خیر و به طور کلی اینکه آیا باید از فرصت خرید بلیط چارتر استفاده کنید یا به همان بلیط های سیستمی قناعت نمایید.

 

بلیط های لحظه آخری را فراموش نکنید


بلیط لحظه آخری هواپیما در واقع همان بلیط چارتر است که با قیمتی بی نهایت ارزان به فروش می‌رسد. دلیل این امر نیز آن است که چارترکننده از قبل تمامی بلیط ها را پیش خرید کرده است. از این رو می‌بایست تمام تلاش خود را به کار بگیرد تا در آخرین ساعات باقی مانده به پرواز تعداد بیشتری از این بلیط ها به فروش برساند و مقدار ضرر و زیان خود را کاهش دهد. از این رو بلیط لحظه آخری هواپیما را با قیمت هایی وسوسه کننده به مسافران ارائه می‎کند. البته این نوع بلیط از آنجایی که در آخریئن ساعات باقی مانده به پرواز عرضه می‌شود تنها برای کسانی که آمادگی سفر را دارند، بهترین و ارزانترین بلیط به شمار می‌آید.

در پایان یادآور می‌شویم که امکان خرید انواع بلیط هواپیما چارتر و سیستمی به صورت آنلاین در وب سایت قاصدک 24 مهیا است. این مجموعه همچنین بلیط قطار و بلیط اتوبوس را نیز در سایت و اپلیکیشن خرید بلیط سفر قاصدک 24 به مشتریان خود ارائه می‌کند تا مسافرانی که تمایل دارند برای سفرهای زمینی برنامه ریزی کنند نیز بتوانند از خدمات قاصدک 24 استفاده نمایند. همچنین امکان خرید بیمه مسافرتی نیز جهت تکمیل ملزومات سفر مسافران خارجی فراهم است و مسافران می‌توانند با رزرو هتل به صورت آنلاین، اقامتگاه خود را نیز در سراسر کشور رزرو نمایند.

منبع:
بلیط چارتر قاصدک 24


وبگردی