آفتاب

تبدیل پایان نامه به کتابمقاله را با جمله ای زیبا شروع می کنیم که می گویند کسی که کتاب می خواند هزاران زندگی را قبل از مرگ زندگی می کند اما کسی که کتاب نمی خواند فقط یک بار زندگی می کند .

تبدیل پایان نامه به کتاب:

بیشتر دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری در طول تحصیل خود درگیر نوشتن پایان نامه هستند و هم چنین آن ها می خواهند پایان نامه را به کتاب تبدیل کنند .
امروزه تبدیل پایان نامه به کتاب و چاپ کتاب از پایان نامه بسیار متداول شده است .
در سال های اخیر یکی از دغدغه های دانشجویان تبدیل پایان نامه به کتاب بوده به دلیل این که این کار امتیاز های مثبت زیادی برای دانشجویان دارد اما مسئله ی مهم برای دانشجویان هزینه ی چاپ کتاب از پایان نامه است که در ادامه به آن می پردازیم.
همانطور که می دانید هزینه ی چاپ کتاب به عوامل زیادی بستگی دارد به همین دلیل هزینه ی چاپ کتاب از پایان نامه نیز یک عدد مشخص نیست و عوامل زیادی در آن تاثیر گذار هستند .


 تبدیل پایان نامه به کتاب


بیشتر دانشجویان در سال های گذشته پایان نامه ی خود را به کتاب تبدیل کرده اند که این کار دارای مزایای زیادی برای این افراد است . آیا می دانید پایان نامه چگونه تبدیل به کتاب می شود ؟ چه هزینه هایی دارد ؟
برای تبدیل کردن پایان نامه به کتاب در ابتدا باید فرمت پایان نامه را به فرمت کتاب تبدیل کنید . اگر این کار را انجام ندهید تبدیل به کتاب نمی شود و با عنوان پایان نامه ی چاپ شده ارائه می شود .
برای تبدیل کردن فرمت پایان نامه به کتاب باید در این زمینه تخصص داشته باشید اگر آگاهی ندارید این کار را به یک انتشارات بسپارید .
پس از این که پایان نامه را به فرمت کتاب تبدیل کردید باید یک انتشارات معتبر بیابید و کتاب خود را به آن دهید ، بقیه ی مراحل چاپ نیز مانند کتاب های دیگر خواهد بود . در مرحله ی بعدی کتاب صفحه آرایی می شود ، فونت تنظیم می شود ، کلمات زیباتر به نظر می رسد و فاصله ی بین کلمات تنظیم خواهد شد در کل متن کتاب شما نظم پیدا می کند .
سپس کتاب شماره ی شابک دریافت می کند که هر کتابی باید این شماره را دارا باشد زیرا داشتن شماره ی شابک موجب محفوظ بودن حقوق مادی و معنوی اثر می شود .
در مرحله ی بعد جلد کتاب طراحی می شود که اگر جلد کتاب جذاب باشد احتمال خرید کتاب نیز افزایش می یابد ، اما برای برخی دانشجویان فروش کتاب مهم نیست زیرا آن ها از چاپ کتاب هدف دیگری دارند و می خواهند در دفاع کارشناسی ارشد یا مصاحبه ی دکتری از آن استفاده کنند .
 البته بهتر است جلد خوبی برای کتاب در نظر گرفته شود زیرا همیشه مورد توجه مخاطبان قرار خواهد گرفت و  در این موارد احتمال خرید کتاب هم بیشتر خواهد شد .

هزینه ی چاپ کتاب از پایان نامه به چه عواملی بستگی دارد؟

برای نوشتن یک پایان نامه ی معتبر و سطح علمی بالا فرد باید با روش ها و اصول تحقیق آشنا باشد ، از نظرات اساتید و افراد متخصص در زمینه ی موضوع استفاده کند ، توانایی علمی بالایی داشته باشد ، مطالب جدید را بتواند استخراج کند .
هم چنین علاوه بر موارد بالا اگر دانشجویان بتوانند در جلسه ی دفاع پایان نامه تایید آن را بگیرند و نمره ی پایان نامه ی آن ها بالاتر از هجده باشد می توانند پایان نامه ی خودشان را به عنوان کتاب چاپ کنند .
هزینه ی چاپ کتاب از پایان نامه در انتشارات گوناگون بر اساس شرایط خاصی مشخص می شود . قبل از چاپ کتاب باید انتشاراتی پیدا کنید که در این زمینه ی دارای سابقه ی زیادی باشد .


 تبدیل پایان نامه به کتاب

تعیین هزینه ی چاپ کتاب از پایان نامه :

بر اساس مطالب بالا مشخص شد که برای تبدیل پایان نامه به کتاب باید مراحلی را طی کرد البته هزینه ی چاپ کتاب بر طبق معیارهایی مشخص می شود که به شرح ذیل می باشد :
برای تعیین هزینه ی چاپ کتاب اولین معیار مشخص کردن تعداد صفحات کتاب است یا هر سایز دیگری است نیز باید مشخص شود زیرا در تعیینa4 که اندازه ی صفحات
هزینه ی چاپ تاثیر گذار است .
دومین عامل در تعیین هزینه ی چاپ کتاب ، قطع کتاب است که قطع وزیری است یا رقعی .
عامل مهم دیگر در تعیین هزینه ی چاپ کتاب تیراژ کتاب می باشد به این معنا که کتاب قرار است چند جلد چاپ شود اگر تعداد کتاب هایی که سفارش می دهند بیشتر باشد هزینه ی بیشتری نیز باید پرداخت شود .
اگر پایان نامه ی دانشجو به زبان انگلیسی باشد در انتشارات خارجی می تواند به صورت الکترونیکی آن را منتشر کند که در این موارد هزینه ی چاپ مقدار کم تری است و دیگر بستگی به جلد کتاب ندارد.