آفتاب

برای نوشتن یک کتاب باید به چند نکته توجه کنیدبیشتر مردم دوست دارند که نویسندگی را شروع کنند ، خیلی از افراد آرزوی نویسندگی دارند .

اگر می خواهید نویسنده ی خوبی باشید باید زیاد کتاب بخوانید زیرا کتاب خواندن موجب می شود که دامنه ی لغات شما افزایش یابد و در نوشتن کمک زیادی به شما می کند .

فضا سازی کنید:

از مهم ترین ویژگی های نویسنده فضا سازی کردن است یعنی نویسنده باید احساسات گوناگونی را تجربه کند و آن را به خواننده منتقل کند .
از هر فرصتی که به دست آوردید برای نوشتن استفاده کنید مثلا بعد از صبحانه زمان مناسبی است زیرا اگر ایده ای به ذهن شما رسید طول روز را وقت دارید تا به آن فکر کنید .

چگونه شروع به نوشتن کنیم؟

اغلب شروع کردن هر کاری در ابتدا سخت به نظر می رسد اما با گذشت زمان تبدیل به عادت می شود اگر شما نویسنده هستید یا این که می خواهید شروع به نوشتن کتاب بکنید باید در قدم اول یک مکان آرام را برای نوشتن انتخاب کنید .
مهم ترین اصل در نوشتن تمرکز است که شما باید تمرکز خود را بر روی ایده های بزرگ هدایت کنید و یک شخصیت ماندگار را در نوشته ی خود خلق کنید .


 نوشتن کتاب

چگونه می توان کتاب نوشت؟

افراد زیادی هستند که در مورد موضوعات مختلفی که در پیرامون آن ها قرار دارد فکر می کنند و اطلاعات جالبی نیز در مورد آن ها دارند اما به دلیل این که فکر می کنند نمی توانند بنویسند این کار را عملی نمی کنند .
اگر فردی علاقه به نویسندگی داشته باشد و بداند که اطلاعات آن برای جامعه مفید خواهد بود با رعایت نکات و تمرین کردن می تواند به سادگی بنویسد .
تمامی نویسندگان مشهور جهان نیز مانند شما از همین مسیر شروع کرده اند و با اعتماد به نفس بالا قدم در این راه گذاشته اند .

همکاری در نوشتن کتاب به چه صورت انجام می گیرد؟

نوشتن کتاب به روش های گوناگونی انجام می شود که می توان به مواردی همچون تبدیل کردن پایان نامه ، سمینار و مقاله به کتاب ، ترجمه کردن نسخه های اصلی و جمع آوری اطلاعات با روش هایی همچون روش میدانی و پرسشنامه ای یا ... و روش های گوناگون دیگر است .
برخی اوقات فقط یک فرد کتاب نمی نویسد بلکه چند نفر در نوشتن کتاب همکاری می کنند که امروزه نیز این روش بسیار معمول شده است .
زمانی که یک کتاب با همکاری چند نفر نوشته می شود به دلیل این که از ایده ها و افکار چند نفر در کتاب استفاده شده جذابیت کتاب بالاتر می رود و امکان خرید کتاب توسط دیگران نیز بیشتر می شود .

شرایط همکاری در نوشتن کتاب به چه صورت است؟

همکاری در نوشتن کتاب به روش های گوناگونی انجام می گیرد که از جمله ی این روش ها می توان به همکاری با انتشارات و مشارکت کتاب اشاره کرد که کسانی که می خواهند در نوشتن کتاب همکاری داشته باشند باید دارای شرایط زیر باشند :
قابلیت توانایی و قدرت تحلیل
دارا بودن مدرک دانشگاهی از یکی از رشته های دانشگاه
یکی دیگر از شرایط همکاری در نوشتن این است که افراد باید بتوانند مطالب و بحث های طولانی را خلاصه کنند و هم چنین توانایی ایده پردازی نیز داشته باشند .
کسانی که می خواهند همکاری کنند باید نمونه کار خود را به صورت تایپ شده ارائه دهند و عکس یا اسکن نباشد .
کسانی که آثار تکراری دارند یا آثار آن ها در انتشارات دیگری امتیاز کسب کرده را هرگز نباید در جای دیگری تحویل بدهند .
کسانی که می خواهند نمونه کارهای خود را به انتشارات تحویل دهند باید آن را به صورت فایل پی دی اف آماده کنند.


 نوشتن کتاب


برخی اوقات افراد می خواهند که آثار خودشان را با کمک ناشران حرفه ای چاپ کنند ، در این صورت آن ها باید هزینه ای را به انتشارات پرداخت کنند و در عوض آن ناشران حرفه ای آن ها را در نوشتن کمک می کنند و اگر متن آن ها از لحاظ نگارش ، قلم یا ... ایرادی داشت برطرف خواهند کرد .
برای این کار افراد باید از انتشاراتی کمک بگیرند که دارای ناشران متخصص و با سطح بالا هستند .
هم اکنون برای همکاری در نوشتن کتاب موسسات زیادی هستند که برای کمک اعلام آمادگی کرده اند که در زمان کم و به راحتی آثار آن ها را به چاپ برسانند .
در این موسسات بیشتر از افراد با تجربه همچون اساتید دانشگاه و دانشجویان استفاده می کنند هم چنین از طریق تبلیغات و آگهی استخدامی افراد با تجربه را به همکاری در نوشتن دعوت می کنند .
همکاری در نوشتن کتاب  هم برای نوشتن کتاب های فارسی و کتاب های انگلیسی می باشد اما هزینه های آن ها با هم متفاوت است و بستگی به تعداد صفحات ، صفحه آرایی ، نوع چاپ و ... دارد . البته برای افرادی که در نوشتن به ناشران کمک می کنند این هزینه ها کم تر است و هم چنین موسسات برای افراد و نویسنده ها تخفیف در نظر می گیرند و درصد بیشتری از فروش آثار را به آن ها می دهند .