آفتاب

حفاظ پنجره با جاگلدانیدر زندگی آپارتمانی، یکی از خطراتی که همه افراد را تهدید می‌کند، سقوط از پنجره‌ها است. یکی از راه‌های جلوگیری از این امر، حفاظ پنجره با جاگلدانی است. استفاده از این حفاظ‌ها نه‌تنها از حوادث پیشگیری می‌کند، بلکه می‌تواند باعث زیبایی منزل یا محل کار شما نیز بشود. این نوع حفاظ‌ها، نسبت به حفاظ‌های معمولی تفاوت‌هایی دارند که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

زیبایی در کنار امنیت

شما می‌توانید با استفاده از این حفاظ‌ها، در کنار به‌وجودآوردن امنیت برای خود و اعضای دلبند خانواده خود، داخل و نمای بیرونی منزل خود را بسیار زیبا‌تر کنید. تفاوت این حفاظ‌های پنجره با حفاظ‌های پنجره معمولی در این است که از وسط حفاظ پنجره، یک شکم به سمت بیرون داده می‌شود. این شکم تا پایین حفاظ ادامه خواهد داشت؛ به‌طوری که در نهایت قسمت پایینی حفاظ کاملاً افقی خواهد شد و برای قراردادن اشیایی که از روزنه‌های حفاظ به پایین پرتاب نشوند، مناسب است.
در این جای افقی، به طور معمول گلدان قرار داده می‌شود. این روش ساخت حفاظ پنجره با جا گلدانی، هم برای گیاهان بسیار مناسب است و هم برای خانه شما و هم برای فضای بیرون و نمای خیابان! شما با قراردادن این گلدان‌ها و گیاهان می‌توانید فضای داخلی خانه خود را بسیار زیباتر کنید. البته این نکته را هم مدنظر قرار دهید که اکثر روان‌شناسان معتقدند که قراردادن گیاهان در خانه، روحیه و خلق‌وخوی افراد را بسیار بهبود می‌بخشد.


 حفاظ پنجره زیبا

حفاظ پنجره زیبا

با قراردادن گیاهان روی این حفاظ پنجره، نور آفتاب به‌آسانی به گیاهان می‌رسد و نیازی نیست تا حتماً در زاویه خاصی از خانه و ساعت خاصی از روز نور به آن بتابد. همچنین شما نمای خیابان را نیز با استفاده از این حفاظ پنجره زیباتر می‌کنید. نمای گل‌ و گیاه برای یک کوچه یا خیابان، بهترین نمای ممکن است که می‌تواند وجود داشته باشد.

مدل‌های مختلف از این حفاظ پنجره

همان‌طور که گفته شد به طور معمول، مدل این حفاظ‌های پنجره بدین‌گونه است که با شکمی در وسط آن، جا برای گلدان‌ها باز می‌شود و در نهایت قسمت پایینی آن که کاملاً صاف و افقی می‌شود و می‌توانید از آن برای قراردادن گلدان استفاده کنید. اما مدل‌های دیگری نیز از این مدل حفاظ پنجره با جا گلدانی وجود دارد. در مدلی دیگر، دوباره از وسط حفاظ یک شکم ایجاد می‌شود و تا پایین حفاظ پنجره ساختمان ادامه خواهد داشت. اما تفاوت اصلی آن با مدل قبلی در جای قرارگیری گلدان است.
در این مدل دیگر بخش پایینی حفاظ صاف نمی‌شود و جایی برای قراردادن گلدان روی پنجره نیست. به‌جای آن، در قسمت پایینی خود پنجره، یک بخش دیگری فلزی مخصوص قراردادن گلدان ساخته می‌شود که دسترسی به آن از بین میله‌های شکم‌دار شده حفاظ اصلی است.
یکی از بهترین مزایای این مدل نسبت به مدل قبلی این است که در این مدل، امکان افتادن گلدان به سمت داخل خانه نیست. ممکن است کودک کوچک خانه دست به کنجکاوی بزند و گلدان را داخل خانه پرتاب کند اما در این مدل، حتی این امکان وجود ندارد که به گلدان‌ها دست بزند. یا ممکن است پرنده‌ای پشت حفاظ بنشیند و گلدان را به داخل پرتاب کند.
 حفاظ پنجره با جاگلدانی

مدل دیگری از حفاظ پنجره با جا گلدانی

از معایب این مدل نیز می‌توان به دسترسی کمی سخت آن اشاره کرد. شما برای آب دادن به گلدان‌ها، باید از بین میله‌های شکم‌دار اقدام کنید. با اینکه فاصله این میله‌ها به‌قدر کافی زیاد است که بتواند دست را از میان آنها رد کرد و به گلدان‌ها آب داد اما به‌هرحال از مدل قبلی دسترسی‌اش سخت‌تر است. همچنین برای برداشتن گلدان یا تعویض آن یا هر موردی که نیاز دارد گلدان از جای خود منتقل شود، باید از بیرون خانه اقدام کنید. به همین دلیل استفاده از این مدل چندان در خانه‌های آپارتمانی توصیه نمی‌شود.

مقاومت و تحمل بالا در عین زیبایی

حفاظ پنجره با جا گلدانی جنس مقاوم‌تری نسبت به سایر انواع حفاظ‌ آهنی پنجره دیگر دارد. چراکه این حفاظ باید علی‌رغم وزن معمولی که می‌بایست تحمل کند، باید وزن گلدان‌های سنگین را نیز تحمل کند؛ بنابراین جنس این حفاظ‌ها یا از آهن فرفورژه است یا پروفیل آهنی هستند. این نوع جنس‌ها مقاومت بیشتری نسبت به سایر حفاظ‌ها دارند. از آنجایی که این حفاظ‌ها به کناره پنجره شما جوش داده می‌شوند، می‌توانید از استحکام و سقوط نکردن آن، خاطرجمع باشید.
رنگ این حفاظ‌ها می‌تواند به انتخاب شما باشد اما معمولاً رنگ‌های آن‌ها مشکی یا قهوه‌ای هستند. شما می‌توانید بر حسب رنگ دیوار یا پنجره خود، از فروشنده درخواست کنید که حفاظ را برای شما رنگ‌آمیزی کند و با پنجره یا دیوار، آن‌ها را ست کنید. دقت داشته باشید که به طور پیش‌فرض رنگ حفاظ‌های پنجره مشکی یا قهوه‌ای خواهد بود و سپس روی آن رنگ‌آمیزی انجام می‌شود. بهتر است بدانید که با ایجاد خراشیدگی روی حفاظ پنجره، رنگ قهوه‌ای یا مشکی آن ظاهر می‌شود که جلوه‌ای زیبا ندارد.


 حفاظ پنجره با جاگلدانی
حفاظ پنجره با گلدان‌‌های زیبا

تحرک آسان

در برخی دیگر از مدل‌های حفاظ پنجره با جا گلدانی این امکان وجود دارد که بتوانید حفاظ را جابه‌جا کنید و به‌صورت تمام‌وکمال به فضای بیرون دسترسی داشته باشید. این مدل بیشتر به درد طبقه‌های پایین ساختمان‌ها یا ویلاها می‌خورد و برای طبقات بالاتر کاربرد ندارد اما همچنان این امکان وجود دارد که در طبقات بالاتر نیز از این نوع حفاظ استفاده شود.
کارکرد این نوع حفاظ پنجره بدیل شکل این که خود حفاظ به پنجره جوش داده نمی‌شود؛ بلکه یک لولا به پنجره جوش داده می‌شود و مانند یک درب ساده، می‌توانید به‌آسانی حفاظ را باز و بسته کنید. برای بستن حفاظ نیز به قفل احتیاج است.
قفل‌های مختلفی برای این کار وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. باز و بسته کردن این حفاظ ممکن است در بعضی موارد خطرناک نیز باشد. به‌عنوان‌مثال ممکن است حفاظ را باز کنید و دستتان به گلدان خورده و به پایین پرتاب شود؛ بنابراین در استفاده از آن دقت کنید.

کلام آخر
 یکی از گزینه‌های زیبا کردن منزل یا محل کار شما است که در کنار تضمین امنیت، می‌تواند به امر زیبا سازی فضای اتاق و نمای بیرونی ساختمان نیز کمک شایانی کند. به شما پیشنهاد می‌کنیم که استفاده از آن را حتماً مد نظر خود قرار دهید.
حفاظ های ساختمان خود را به صنایع فلزی آریا سفارش دهید
با تلفن زیر در همه مناطق تهران
0912621595709122111190