آفتاب

برگزاری مجمع آنلاین سهامداران بانک صادراتجشن سودآوری بانک صادرات ایران در مجمع سالیانه که به صورت آنلاین برگزار گردید

مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به ٢٩ اسفندماه سال ١٣٩٨ بانک صادرات ایران با حضور اکثریت سهامداران، صبح سه‌شنبه٣١ تیر ماه ۹٩ به صورت آنلاین و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بستری که سامانه روکا (www.roka-co.com)، از شرکت رایان نیک تجهیز فراهم آورده بود، برگزار شد و صورت‌های مالی بانک به اتفاق آرا مورد تصویب قرار گرفت.

به گزارش روابط ‌عمومی بانک صادرات ایران، همزمان با برگزاری این مجمع آنلاین که با حضور نمایندگان دولت، سازمان بورس و اوراق بهادار تهران، حسابرس و بازرس قانونی، مدیرعامل، اعضای هیئت‌مدیره، معاونان، مدیران و سهامداران در محل برج غدیر بانک صادرات ایران به صورت آنلاین (برخط) برگزار شد، صورت‌های مالی سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه سال ١٣٩٨ شرکت بانک صادرات ایران (سهامی عام)، پس از استماع گزارش هیئت‌مدیره، حسابرس و بازرس قانونی، مورد تصویب سهامداران قرار گرفت.
سهامداران بانک صادرات ایران به دلیل شیوع بیماری کرونا، از طریق اینترنت و با استفاده از لینک  live.bsi.ir در مجمع حضور یافتند.
شرکت رایان نیک تجهیز، با ارائه سامانه روکا، به عنوان برگزارکننده این مجمع بزرگ انتخاب گردید.
با بستری که سامانه روکا (پهنای باند بالا و زیرساخت های قوی) فراهم آورده بود، توانست مجمع بانک صادرات را با تعداد سهامداران و کاربران آنلاین همزمان بسیار بالا به خوبی برگزار کرده و سهامداران توانستند در جریان تصمیمات اتخاذ شده در مجمع قرار بگیرند. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر از برگزار کننده مجمع می توانید از سایت www.roka-co.com دیدن فرمایید.  
شرکت رایان نیک تجهیز، سامانه روکا را جهت برگزاری جلسات سازمانی، کلاس های آنلاین و سرویس های پخش زنده (پخش زنده مجمع) طراحی کرده است. صفحه لاگینی که متعلق به برگزاری مجمع بانک صادرات ایران بود، توسط تیم گرافیک رایان نیک تجهیز، متناسب با سلیقه این بانک طراحی گردید. سهامداران پس از کلیک بر روی لینک live.bsi.ir وارد صفحه لاگین شده و با وارد کردن اطلاعاتی نظیر: کد بورسی، کد ملی و شماره تلفن همراه خود وارد مجمع آنلاین بانک صادرات ایران شدند.
 
همچنین لازم به ذکر است که 57 درصد سهامداران در مجمع آنلاین و بزرگ بانک صادرات ایران شرکت کردند.
براساس صورت‌های مالی حسابرسی شده منتهی به پایان سال ١٣٩٨ سود هر سهم بانک صادرات ایران با افزایش ١٠٩ درصدی به ١٤ ریال رسید. در پایان این سال سود خالص بانک نیز با همین میزان افزایش به دو هزار و ٥٠٠ میلیارد ریال افزایش یافت.
بر این اساس، مجموع کل سپرده‌های بانک صادرات ایران در پایان سال ۱۳۹۸ با بیش از ۳۶ درصد افزایش، از ۲۳۲۰ هزار میلیارد ریال فراتر رفت. همچنین مانده تسهیلات اعطایی بانک در این سال با بیش از ۳۰ درصد رشد، از ۱۵۵۳ هزار میلیارد ریال عبور کرد.
بهبود نرخ موثر تسهیلات از ۱۵.۸۲ درصد سال ۱۳۹۷ به ۱۶.۷۳ درصد در پایان سال مالی ۱۳۹۸ و همچنین کاهش بهای تمام‌شده پول از ۱۷.۳۴ درصد سال ۱۳۹۷ به ۱۵.۶۱ درصد در پایان سال مالی ۱۳۹۸ از دیگر دستاوردهای اعلامی بانک صادرات بوده است.
طبق اعلام این بانک، کاهش منابع گران‌قیمت و در مقابل افزایش منابع ارزان‌قیمت، تغییر سیاست‌های اعتباری و مدیریت بهینه مصارف، تغییر رویکرد از منابع محوری به سودآوری، تبدیل شدن به سوپرمارکت خدمات فرابانکی، افزایش درآمدهای غیرمشاع، توسعه بانکداری الکترونیک، طراحی محصولات نوین بانکی مرتبط با مدیریت ثروت، شناسایی و تمرکز بر مشتریان سودآور، چابک‌سازی و حرفه‌ای‌سازی اداره شرکت‌ها، توانمندسازی صف و ستاد و ... از جمله اقدامات راهبردی برای ورود به منطقه سودآوری و تثبیت سود پایدار بوده و این روند در کنار افزایش سرمایه و بهبود کفایت سرمایه بانک، مسیر پایداری درآمدهای غیرمشاع و کارمزدی در سال‌های آتی را هموارتر خواهد کرد.
 
 با توجه به اینکه بنا بود سرمایه بانک صادرات ایران با صرف سهام و سلب حق تقدم سهامداران افزایش یابد، پس از اخذ موافقت اولیه و تشویق‌های وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی، انتشار گزارش حسابرس، نظر موافق وی، همچنین صدور مجوز از سوی بانک مرکزی و استقبال بازار سرمایه، از آنجایی که فرآیند صدور مجوز سازمان‌های خصوصی‌سازی و بورس اوراق بهادار با توجه به محدودیت زمانی تکمیل نشده بود، مقرر شد مجمع عمومی فوق‌العاده با موضوع افزایش سرمایه به زودی و در تاریخی دیگر برگزار شود.

ویژگی های سامانه آنلاین مجامع روکا (برگزاری جلسات بصورت غیر حضوری)

1.    امکان احراز هویت کاربران در صورت نیاز
2.    امکان تغییر تصاویر پشت سخنران در صورت نیاز
3.    قابلیت رکورد مجامع برگزار شده
4.    امکان انتخاب چند سخنران برای مجمع (با وجود فواصل جغرافیایی)
5.    امکان برگزاری نظرسنجی
6.    سامانه ثبت درخواست و تیکتینگ جهت ارتباط با اپراتور و ادمین
7.     امکان چت عمومی برای کاربران
8.     امکان اشتراک گذاری فایل
9.     اشتراک گذاری صفحه نمایش
10.    امکان ورود اطلاعات سخنران و موضوع سخنرانی در سامانه
وب کنفرانس روکا (ما همه نیازهای ارتباطات سازمانی شما را تامین می کنیم)
وبسایت: roka-co.com
شماره تماس: 021-88209219