آفتاب

پرده زبراپرده زبرا به تنهایی قابلیت های پرده‌های کرکره ای، پرده‌های توری و پرده‌های شید رولی را دارد. این نوع پرده از تنوع رنگی و شکلی زیادی نیز برخوردار است و در دکوراسیون منزل نقش برجسته‌ای ایفا می کند.

اهمیت پرده زبرا

پرده زبرا به تنهایی قابلیت های پرده‌های کرکره ای، پرده‌های توری و پرده‌های شید رولی را دارد. این نوع پرده از تنوع رنگی و شکلی زیادی نیز برخوردار است و در دکوراسیون منزل نقش برجسته‌ای ایفا می کند. شما می‌توانید از طریق بالا و پایین کردن پرده با استفاده از نوارهایی که بر روی آن قرار دارد،میزان نور ورودی را تنظیم کنید. کارایی بالا به همراه نمای خارق‌العاده پرده زبرا باعث شده طرفداران زیادی پیدا کند. کنترل این پرده به دو روش انجام می‌گیرد.
روش دستی: که با استفاده از یک زنجیر که در کناره پرده نصب‌شده می‌توانید میزان نور ورودی را خودتان تنظیم کنید.
روش اتوماتیک: در این روش با استفاده از ریموت کنترل می‌توانید میزان نور ورودی را تنظیم کنید. ریموت کنترل آن مجهز به یک موتور الکترونیکی بسیار کوچک است که با استفاده از آن می‌توانید از راه دور پرده را باز و بسته کرده و عمل سایه و روشن را به صورت خودکار انجام دهید.
 

زبرا، محبوب ترین مدل پرده

دلایل محبوبیت پرده زبرا زیاد است. از دلایل این محبوبیت می‌توان به موارد زبر اشاره کرد:
مدرن بودن:از آنجایی که پرده زبرا یک نمونه از پرده‌های مدرن است می تواند برای هر نوع دکوراسیونی به کار رود. هم در دکوراسیون های مدرن کارایی دارد و هم برای دکوراسیون های کلاسیک مناسب است.
تنوع رنگی: شاید بپرسید که تمامی انواع پرده‌ها از رنگ‌بندی های متنوع برخوردار هستند، اما در مورد پرده زبرا باید گفت که رنگ‌بندی آن بسیار گسترده‌تر و خاص تر است، به طوری که شما می توانید باهر رنگ دکوراسیونی آن را ست کنید.
استحکام و عمر زیاد: استحکام و دوام پرده زبرا به نسبت پرده‌های دیگر بسیار بالاست و شما می‌توانید سال های متمادی بدون نگرانی از پوسیدگی و لکه‌گیری آن را استفاده کنید. در واقع اگر هم پرده لکه‌دار شود به دلیل راحتی شست و شوی آن نگرانی از این بابت نخواهید داشت.
قابلیت هماهنگی با همه فضاها: یکی از دغدغه‌های عمده بانوان، استفاده از پرده‌هایی است که با تم کلی دکوراسیون منزل آن‌ها همخوانی داشته باشد. اما پرده زبرا به دلیل رنگ‌بندی و طراحی خاصش این دغدغه را از میان برده. شما می‌توانید این پرده را با آسودگی خاطر برای هر شکلی از دکوراسیون استفاده کنید.