آفتاب

چطور قیمت دریچه منهول را مشخص می کنند؟اهل فن و متخصصان شهرسازی و مهندسان عمران حتما با منهول ها و هندهول ها آشنایی دارند. از آنجایی که همواره یکی از چالش های تولیدکنندگان و خریداران این محصولات قیمت است، اینبار به صورت جزئی تر درباره ویژگی ها و قیمت دریچه منهول توضیح می دهیم و به معرفی برترین تولیدکننده این محصولات می پردازیم.

اهل فن و متخصصان شهرسازی و مهندسان عمران حتما با منهول ها و هندهول ها آشنایی دارند. از آنجایی که همواره یکی از چالش های تولیدکنندگان و خریداران این محصولات قیمت است، اینبار به صورت جزئی تر درباره ویژگی ها و قیمت دریچه منهول توضیح می دهیم و به معرفی برترین تولیدکننده این محصولات می پردازیم.

تفاوت منهول و هندهول در چیست؟

منهول Manhole یک واژه انگلیسی است در فارسی نیز به همین گونه استفاده می کنند اما واژه هایی مثل آدم رو و چاهک بازدید را برای معادل سازی این واژه در نظر گرفته اند. منهول ها نوعی اتصالات به شمار می روند که کار آنها اتصال چند شبکه به یکدیگر است؛ این شبکه ها می توانند سیستم فاضلاب باشند یا برق و...
کاربری هندهول ها نیز مانند منهول ها است با این تفاوت که منهول ها مکان مناسب برای جایگیری یک انسان را دارند و هندهول ها کوچکتر هستند و برای جایگیری یک دست در آن تهیه می شوند. در شهرسازی و سیستم های فاضلاب و برق و گاز و... از این دو اتصالات استفاده می کنند تا دسترسی به شبکه ها آسان تر شود، فرض کنید که اگر بخشی از این سیستم ها با مشکل روبه رو شود، بدون وجود هندهول و منهول باید تمامی سطح را تخریب کنند تا دلیل به وجود آمدن مشکلات را متوجه شوند اما این اتصالات امکانی فراهم می آورند که متخصصان به راحتی اشکالات را برطرف نمایند.
امروزه پیشنهاد می شود که از منهول کامپوزیت و هندهول کامپوزیت استفاده شود که نگاه کوتاهی به این موضوع خواهیم داشت.


چرا دریچه منهول کامپوزیتی بهتر است؟

در حال حاضر منهول ها و هندهول ها در جنس های مختلفی به فروش می رسند و استفاده می شوند اما در چند سال اخیر توصیه می شود که از محصولات کامپوزیتی استفاده شود زیرا مزایای زیادی به نسبت رقبا دارند. هر یک از اتصالاتی که در بالا با آنها آشنا شدیم دارای یک دریچه هستند برای مثال هم دریچه منهول کامپوزیت داریم و هم دریچه هندهول کامپوزیت که حالا برترین سازندگان در ایران از آنها استفاده می کنند. مزایایی که دریچه منهول کامپوزیتی ایجاد می کنند از این قبیل هستند:
مقاومت بسیار خوب در برابر نور خورشید و خوردگی
تحمل بار معادل 50 تن به صورت کاملا عمودی
بی نیاز به بتن ریزی در اطراف منهول
وزن بسیار مناسب و حمل آسان
قیمت بسیار مناسب (در برخی مناطق ایران این قیمت نصف همتای بتی است)
امکان انشعاب گیری در تمامی بخش ها (به دلیل مسطح بودن همه دیواره های منهول)
امکان نصب لوله به دیواره با پیچ مناسب
به دلیل استفاده زیاد از دریچه های منهول اگر این قطعه کامپوزیتی باشد در طولانی مدت هم از نظر هزینه و زمان به صرفه خواهد بود زیرا عمری طولانی دارد و مانند مشابهان پیشین نیازی به تعویض و تعمیر مکرر نخواهد داشت.


راهنماي انتخاب دریچه هاي منهول کامپوزیت

قیمت دریچه های کامپوزیت هندهول و منهول و اتصالات هندهول کامپوزیت و منهول کامپوزیت بستگی زیادی به انتخاب شما دارد. تعداد، ابعاد و شرکتی که از آن خرید انجام می دهید، تاثیری مستقیم بر قیمت دریچه منهول کامپوزیت و سایر اتصالات مشابهی که از آنها صحبت شد دارد.
ما به شما شرکت آب صنعت تهران را معرفی می کنیم که از قدیمی ترین و با تجربه ترین تولیدکنندگان و فروشندگان این نوع قطعات هستند. شرکت آب صنعت تهران محصولات دیگری از قبیل سایتهول کامپوزیت، اتاق شیر و تاسیسات کامپوزیت، آچار دریچه کامپوزیت و ده ها محصول دیگر را هم ارائه می دهد که برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید از وبسایت این مجموعه www.absanatco.com دیدن کنید.
برای این که مطمئن شوید دریچه های منهول کامپوزیت را با قیمت مناسبی خریداری می کنید ما توصیه می کنیم که در هنگام خرید این موارد را چک کنید تا مرغوبیت و کاربری مناسب آنها مطمئن باشید: سایز دریچه هاي آدم رو، مواد اولیه کامپوزیت، روش تولید کامپوزیت، نحوه باز کردن درپوشها و چگونگی مکان یابی دریچه های مدفون.
در آخر حین خرید مطمئن شوید که درپوش ها در برابر سرخوردن و لغزش مقاوم هستند و قفل و پیچ روی اتصالات درست جایگزین می شود. خرید از شرکت های معتبر این اطمینان را به شما می دهد که تمامی آزمون های استاندارد روی کالاها انجام شده و برای پایین آوردن قیمت از آزمون ها چشم پوشی نشده است. تمامی مواردی که یاد شد در مشخص کردن قیمت دریچه های منهول تاثیر دارد.وبگردی