آفتاب

کتاب آناتومی تمرینات قدرتی انتشارات حتمی منتشر شدامروزه پیشرفت‌های زیادی در روش‌های علمی تمرینات بدن‌سازی و پرورش اندام ایجاد شده است، با این وجود هنوز هم ورزشکاران در درک صحیح استفاده از این روش‌ها با مشکلاتی مواجه هستند. یکی از راه‌های درک بهتر روش‌های علمی و احساس بهتر نسبت به تاثیر روش‌های تمرینی استفاده شده، شناخت بهتر عضلات درگیر در هنگام تمرین است.

کتاب آناتومی تمرینات قدرتی ، ترجمه یکی از معروف‌ترین کتاب‌ها در این زمینه در سال‌های اخیر است که با طراحی‌های ماهرانه به شکل کاملا مصور، عضلات درگیر در تمرینات بدنسازی را مشخص کرده، چگونگی عملکرد عضلات اصلی درگیر در هر تمرین را به شکل مصور و تشریحی توضیح داده و در نهایت مراحل هر تمرین را به اختصار شرح داده است.

این کتاب یکی از پرفروش ترین کتب در زمینه تمرینات قدرتی و بدنسازی در جهان تبدیل شده به طوری‌که بیش از یک میلیون نسخه از ویرایش دوم آن در سراسر جهان به فروش رسیده است .
کتاب آناتومی تمرینات قدرتی با بیش از یک و نیم ملیون نسخه فروش شامل تمرینات جدید و حرکات کششی است که فردریک دلاویر آن را تألیف کرده است. شما با مطالعه این کتاب، شیوه عملکرد عضلات در اجرای تمرینات قدرتی و توصیه های علمی در این زمینه را مطالعه می کنید. کتابهای زیادی به تشریح آناتومیکی عضلات پرداخته اند؛ اما این کتاب علاوه بر آن، عضلات دخیل در تمرینات قد رتی و بدنسازی را نیز کامل تشریح کرده است. در این کتاب با بیش از 600 حرکت با عضله اصلی و عضلات کمکی به صورت تمام رنگی آمده است و علاوه بر این، لیگامان ها و مفاصل نیز به تصویر کشیده شده است. مانند تصویربرداری x=Ray لایه های مختلف عضلات هنگام اجرای حرکات، همچنین تمرینات قدرتی که باعث بروز آسیب دیدگی می شوند نیز مشخص شده است تا شما با احتیاط بیشتری حرکات را انجام دهید.

کتاب آناتومی تمرینات قدرتی انتشارات حتمی منتشر شد

در ویرایش سوم ، با اضافه کردن بخش‌هایی در مورد آسیب‌های تمرینات قدرتی و همچنین تمرینات کششی مورد نیاز برای هر دسته از عضلات است ، کتاب غنی تر شده است.
 بخش مربوط به آسیب‌های تمرینات قدرتی، به خوبی تاثیر تکنیک‌های غلط اجرای تمرینات که منجر به آسیب دیدگی می شود را تشریح کرده و در ادامه راه‌های پیشگیری از آسیب‌ها و همچنین حالت‌های تمرینی متناسب با ویژگی‌های ریخت شناسی ویژه افراد را نیز توضیح داده است که آن را علاوه بر ورزشکاران، به منبعی بسیار غنی برای مربیان، متخصصان آسیب شناسی ورزشی و پزشکیاران ورزشی تبدیل کرده است.

کتاب آناتومی تمرینات قدرتی می‌تواند منبعی بسیار غنی و سودمند در زمینه آشنایی با آناتومی بدن انسان و تجزیه و تحلیل حرکات (حرکت شناسی) برای دانشجویان تربیت بدنی و علوم ورزشی و سایر علوم مرتبط باشد چراکه به زیبایی و از طریق تصاویر تمام رنگی، تمامی عضلات و استخوان‌ها، تاندون‌ها، لیگامنت‌ها و سایر بافت‌های پیوندی درگیر در هر تمرین قدرتی و عملکرد اختصاصی هر یک را را به خوبی نمایش و توضیح داده است. 
مربیان بدنسازی و تمامی ورزشکاران ، می‌توانند به آسانی و با استفاده از تصاویر این کتاب، ‌با عضلات اصلی هر تمرین و همچنین تکنیک صحیح اجرای آن آشنا شده و با توجه به توضیحات ارائه شده در کتاب، به تنظیم صحیح و علمی برنامه‌های هفتگی و ماهانه تمرینات قدرتی خود پرداخته‌، عضلات مورد نظر جهت تقویت و توسعه را بهتر شناخته و از تمرینات خاص آنها جهت بهبود عملکرد ورزشی خود استفاده نمایند.
این کتاب به نحوی طراحی شده است که ضمن دقت در محتوی و کیفیت، سادگی و جذابیت آن حفظ شده است، به نحوی که اغلب ورزشکاران می توانند از آن بهره ببرند؛ چه اینکه از حرکات پیشنهاد شده برای تقویت عمده هر بخش از بدن استفاده نمایند، یا اینکه بر روی عضلات خاص هر تمرین در حرکات خود تمرکز داشته و از توصیه‌های آسیب شناسی و حرکات کششی مورد نیاز سود ببرند.

       کتاب آناتومی تمرینات قدرتی چطور تهیه کنیم ؟

انتشارات حتمی ، که نزد بسیاری از ورزشکاران و دانشجویان رشته های مختلف علوم ورزشی آشنا است ، بطور تخصصی به انتشار کتاب های علوم ورزشی می پردازد .  علاوه بر کتاب فوق ، کتاب آناتومی و فيزيولوژی انسان هولز  که در 2 جلد منتشر گردیده ، از کتابهای مورد توجه دانشجویان رشته تربیت بدنی است . 
برای خرید کتاب های انتشارات حتمی ، می توانید آن را در سایت انتشارات حتمی ، سفارش داده و درب منزل تحویل بگیرید .

تلفن: ۶۶۴۰۳۱۶۲

www.hatmipg.com