آفتاب

راهنمای خرید بهترین نهال گردو در گیلاناستان گیلان یکی از استان های زیبا و سرسبز کشور عزیزمان ایران است. این استان در در شمالی ترین نقطه و منطقه در نقشه ایران قرار دارد و همسایه دریای زیبای خزر می باشد که بخش عمده ای از زمین های کشاوری این استان به پرورش بهترین نهال گردو در گیلان، اختصاص یافته است.

 استان گیلان با کشور های آذربایجان مرزر مشترک دارد و جزء شهر های مرزی به حساب می آید. همچنین این استان یکی از کوچکترین  استان های کشور از نظر مساحت است که 14 هزار کیلومتر است.
مرکز استان گیلان شهر بزرگ و سرسبز رشت است. این استان از طریق بندر انزلی و آستارا، تبادلات بسیاری با کشورهای همسایه و جهان دارد و شاهراه صادراتی ایران با دنیا محسوب می شود.
در این مطلب علاوه بر معرفی خصوصیات و ویژگی های اقلیمی آبی و پوشش گیاهی این استان، بهترین نهال گردو در گیلان را معرفی خواهیم کرد، پس تا انتها مثل همیشه همراه ما باشید.

4  رقم از بهترین نهال گردو در گیلان

درختان گردو به گرما و رطوبت شدید حساس هستند و فقط تعداد کمی از درخت گردو وجود دارد که می تواند این رطوبت بسیار زیاد را تحمل کند.
درختان گردویی که می توانند در شرایط و آب وهوای استان گیلان پروش و تولید محصول داشته باشند شامل:
•    درخت گردو چندلر،
•    درخت گردو فرنور،
•    درخت گردو ژنوتیپ آریا نهال
•    و درخت گردو کانادایی است.
خرید نهال گردو چندلر: یکی از بهترین درختان گردو برای کشت در شمال کشور و به ویژه استان گیلان است. این درخت گردو جزء قدمی ترین و شناخته شده ترین درختان گردو است که زادگاه آن کشور آمریکا می باشد.
وزن خالص مغز گردو چندلر با پوست 14 گرم است و رنگ مغز آن سفید روشن است. کاشت درخت گردو چندلر در ارتفاعات می تواند رشد و تولید محصول در این درخت گردو را افزایش دهد. این درخت بسیار دیرگل می باشد و مقاومت مناسبی در برابر سرما دارد.
نهال گردو فرنور: یکی دیگر از بهترین نهال گردو در گیلان محسوب می شود. این درخت گردو که زادگاه و ریشه آن متعلق به فرانسه است، در برابر بیماری ها و آفات مقاومت بالایی دارد و گزومورفی خوبی دارد.
جهت مطالعه ی بیشتر بهترین درخت گردو در گیلان می توانید به لینک زیر:
https://ariyanahal.ir/walnut-seedlings-gilan/
مراجعه نمایید تا نسبت خرید بهترین نهال گردو در گیلان از آریا نهال اقدام نمایید.
ارتفاع درختان گردوی فرنور حداکثر به 8 متر می رسد. وزن مغز این رقم درخت گردو 13 گرم است و رنگ مغز روشنی دارد. همچنین به گردو پوست کاغذی نیز معروف است و دلیا آن ضخامت کم پوسته چوبی آن است.


 


نهال گردو ژنوتیپ: یک درخت گردو اصلاح نژاد شده و بومی کشور ایران می باشد. این درخت بسیار با شرایط جغرافیایی و آب وهوایی ایران سازگار است و می تواند در شرایط مختلف رشد و تولید محصول داشته باشد.
مقاومت در برابر بیماری ها و آفات و همچنین وجود گزومورفی بالا در درخت گردو ژنوتیپ سبب شده است تا کشاورزان از این درخت گردو در زمین های کشاورزی سراسر کشور زیاد استفاده کنند. پایه بذری می باشد و از لحاظ قیمت، یکی از بهترین نهال های گردو در گیلان محسوب می شود.
و در نهایت بهترین درخت گردو در گیلان و به ویژه ارتفاعات استان، درخت گردو کانادایی است. این درخت گردو جزء مناسب ترین ترین درختان گردو و بهترین ارقام آن است که میتواند در هر دوره تولید محصول بیش از 7تن محصول تولید کند. ارتفاع نسبتا زیادی دارد و از ارقامی قدیمی و کهن باغات ایران می باشد.

چه درختان دیگری در استان گیلان کشت می شوند:

استان گیلان به دلیل آب و هوای معتدل و همچنین وجود رودخانه های زیاد و بارش فراوان، توانسته بیشترین پوشش گیاهی و درختی را در خود جای دهد. در این استان انواع بهترین نهال میوه و مرکبات یافت می شود.
درختان میوه ی معروف در این استان عبارتنداز: درخت کیوی، انواع نارنگی، پرتقال، بلوط، گوجه سبز، ازگیل، تمشک، فندوق و درخت گردو است. همچنین درختان خودرو و جنگلی همانند درخت صنوبر و افرا نیز در این استان یافت می شود.
کاشت بهترین نهال گردو در گیلان با توجه به آب و هوای آن امکان پذیر است؟
مهمترین نکته در آب و هوای استان گیلان میزان بارش زیاد باران در این استان است که سالانه تا 1800 میلی لیتر را ثبت کرده است. این استان درای آب و هوای معتدل خزری است که در اصطلاح به آن آب وهوای هیرکانی می گویند.
مناطقی مثل منجیل و در کل شمال غرب استان گیلان دارای ارتفاعات بسیاری است و این ارتفاع تا 2000 متر از سطح دریا نیز می رسد. بخیر آب و نزدیکی به دریای خزر سبب شده است این استان از رطوبت بسیار زیاد برخوردار باشد.

جمع بندی نهایی در رابطه با خرید بهترین نهال گردو در گیلان:

اطلاع از شرایط آب وهوایی و آبی و همچنین پوشش گیاهی هر استان از موارد مهم و تاثیر گذار صنعت کشاورزی می باشد و برای کشاورزان و فعالان این صنعت بسیار مهم است.
در این مطلب از سایت آریا نهال؛ سعی کردیم تا مطالب مهم و تاثیر گذار برای کشت و پرورش درخت گردو را برای شما عزیزان شرح دهیم و شما را با بهترین درختان گردو مناسب برای کشت و پرورش در استان گیلان آشنا سازیم. شما عزیزان علاقه مند به پرورش نهال گردو در گیلان می توانید با مراجعه به وب سایت آریا نهال نسبت به خرید نهال گردو به طور مستقیم اقدام نمایید و یا با شماره تماس های: 09194089232 -  09143336024 ارتباط بر قرار نمایید.
برگرفته شده از وب سایت: نهالستان آریا نهال (ariyanahal.ir)