آفتاب

درباره ی اصول طراحی داخلی منزل مسکونیاز اصول طراحی داخلی منزل مسکونی مبلمان فضای داخلی، پوشش کف و دیوار، چیدمان استاندارد و ... می باشد. نورپردازی استاندارد از اصول طراحی داخلی منزل مسکونی محسوب می شود.

با رعایت اصول طراحی داخلی منزل مسکونی می توان به بهبود کارکرد فیزیکی این ساختمان ها کمک نمود. از اصول طراحی داخلی منزل مسکونی توجه به چیدمان و مبلمان فضای داخلی ساختمان، نورپردازی استاندارد، پوشش مناسب سقف و کف و ... می باشد. از دیگر نکات مهم در طراحی منزل مسکونی می توان به طراحی خارجی منزل مسکونی اشاره کرد که شامل طراحی باغچه منزل مسکونی و فضای سبز، نصب آلاچیق و ... می شود.

دکوراسیون و طراحی منزل مسکونی

طراحی و دکوراسیون از جمله راهکار های موثر در بهبود کارکرد فیزیکی یک مکان و زیبا سازی آن می باشد. از این رو برای بهبود کارکرد منزل مسکونی از روش های دکوراسیون و طراحی منزل مسکونی مدرن بهره گرفته می شود. طراحی و دکوراسیون یک منزل مسکونی تلفیقی از طراحی داخلی منزل مسکونی، توجه به نمای ساختمان و محوطه سازی منزل مسکونی می باشد. با طراحی داخلی منزل مسکونی شمال می توان این مکان را به محل بهتری برای استراحت و تفریح تبدیل کرد.

اصول طراحی داخلی منزل مسکونی

اگر اصول طراحی و دکوراسیون یک منزل مسکونی به دقت مورد توجه قرار گیرد منجر به افزایش کارکرد منزل مسکونی می گردد. در ادامه به برخی از اصول و نکات مهم در طراحی و دکوراسیون داخلی منزل مسکونی اشاره می شود.

مبلمان و چیدمان

یکی از مهم ترین فاکتور ها در اصول طراحی داخلی منزل مسکونی توجه به نوع چیدمان فضای داخلی می باشد. هر بخش از فضای داخلی یک منزل مسکونی تجهیزات مختلفی را شامل می شود که چیدمان و طراحی استاندارد آن اهمیت زیادی دارد. استفاده از مبلمان شیک و در عین حال استاندارد در قسمت حال و پذیرایی و اتاق ها، بهره گیری از وسایل تزئینی شیک و هماهنگ با فضای مورد نظر، چیدمان استاندارد وسایل و ... از جمله نکات مهم در طراحی داخلی ساختمان است.

نورپردازی

از دیگر فاکتور های مهم در زیبا سازی و طراحی داخلی یک منزل مسکونی توجه به نورپردازی آن می باشد. نورپردازی یک منزل مسکونی شامل نورپردازی دکوراتیو، مخفی، تاکیدی و پس زمینه می شود. از تاثیرات نورپردازی در طراحی منزل مسکونی دوبلکس می توان به نمایش دادن یک فضا به شکل وسیع یا کوچک اشاره نمود. از طرف دیگر طراحی و دکوراسیون نور بخش های مختلف منزل مسکونی با هم تفاوت دارد. از نکات مهم در نورپردازی داخلی منزل مسکونی استفاده از تجهیزات استاندارد و توجه به کاهش مصرف انرژی می باشد.

پوشش دیوار و کف

از بین اصول طراحی داخلی منزل مسکونی می توان بهره گیری از بهترین پوشش جهت دیوار و کف فضای داخلی منزل مسکونی اشاره کرد. از بهترین عناصر جهت پوشش دیوار فضای داخلی منزل مسکونی رنگ آمیزی، استفاده از دیوارپوش های مناسب کاغذ دیواری، دیوار کوب و ... می باشد. یا انواع سنگ ساختمانی و سایر مصالح می توان به بهترین شکل کف سازی منزل مسکونی را انجام داد.

نکات مهم در طراحی محوطه منزل مسکونی

پس از طراحی داخلی منزل مسکونی باید به طراحی نمای منزل مسکونی توجه نمود که تاثیر زیادی در نمای کلی منزل مسکونی دارد. از نکات مهم در بخش خارجی طراحی منزل مسکونی معماری نما با بهترین تجهیزات و طرح های زیبا و چشم نوار می باشد. در کنار این عوامل باید به طراحی خارجی یا طراحی حیاط منزل مسکونی  نیز توجه نمود که خود المان های مختلفی را در بر می گیرد. از آن جمله می توان به طراحی باغچه منزل مسکونی با بهره گیری از گل ها و گیاهان زیبا، ایجاد فضا های استراحت مانند آلاچیق، آبنما، استخر و ... اشاره کرد. ایجاد فضای سبز، باربیکیو، پارکینگ و ... از دیگر اصول مهم در طراحی محوطه منزل مسکونی محسوب می شود.