آفتاب

بگ فیلتر چیست و چه کاربردی دارد؟امروزه برای نگهداری از سیستم ها و دستگاه های صنعتی در صنایع مختلف از انواع مختلف سیستم های فیلتراسیون استفاده می کنند، بگ فیلتر نیز از جمله سیستم ها و دستگاه های فیلتراسیون می باشد که امروزه در اغلب صنایع از آن برای کاهش آلودگی هوای ورودی به دستگاه های صنعتی بهره می برند.

شرکت کاویان جم مفتخر در طراحی و ساخت انواع فیلتر در صنایع سیمان - گچ - و انواع پودر های میکرونیزه معدنی با آخرین استاندارد های زیست محیطی می باشد.

بگ فیلتر

غبارگیر خشک ( Bag Filter ) :
این دستگاه در صنایع مختلف معدنی نظیر کاشی ، چینی، پودرهای میکرونیزه، صنایع سیمان ، فولاد و ...کاربرد دارد.

شیر دوار

در این دستگاه غبار ایجاد شده از دستگاه های مختلف توسط هود ها و کانالها از منافذ غبارخیز جمع آوری و به صورت شناور در بستر سیال عامل به سمت دستگاه غبارگیر انتقال داده می شوند که این انتقال توسط یک دستگاه فن با ایجاد فشار منفی در داخل شبکه و دستگاه ها انجام می گیرد . سرعت انتقال درداخل کانالها تابع از خواص فیزیکی ذرات غبار می باشد ولی محدوده مجاز طراحی بین 10 – 20 متر بر ثانیه در نظر گرفته می شود . غبار به همراه هوا وارد محفظه اصلی دستگاه ( اتاق کثیف ) می گردند و پس از عبور از کیسه ها که از جنس الیاف با خواص و دانسیته متفاوت ساخته شده اند عبور و غبار راه جای می گذارند و هوای تصفیه

فن سانترفیوژ

شده پس از عبور از محفظه تمیز وارد فن و از اگزوز خارج می گردد . کیسه ها پس از مدت زمان خاصی توسط غبار پوشیده خواهند شد و در این زمان سنسور اختلاف فشار که اختلاف فشار هوا قبل و بعد از کیسه را کنترل می نماید، فرمان تمیز کاری را صادر می کند . سیستم تمیز کاری شامل یک دستگاه میکروکنترلر منبع هوای فشرده ، شیرهای برقی جهت عبور هوای تمیزکاری ، شبکه لوله های هوای فشرده و ونتوری های مربوطه می باشد . به این ترتیب وقتی که میزان افت فشار قبل و بعد از کیسه ها به مقدار مشخصی برسد میکروکنترلر فرمان بازشدن به شیر برقی را صادر می نماید و شیر برقی در زمانی حدود 100 تا 250 هزارم ثانیه باز و هوای فشرده با فشار 6 بار از طریق لو له ها به دهنه کیسه که ونتوری می باشد، هدایت می گردد که باعث ایجاد یک موج ضربه روی کیسه ها و تخلیه غبار کیسه ها می گردد.
برای کسب اطلاعات بیشتر به وب سایت www.kavianjam.ir مراجعه فرمایید  
بگ فیلتر  
بگ فیلتر
بگ فیلتر  
بگ فیلتر
بگ فیلتر  
بگ فیلتر
وبگردی