آفتاب

لیوان سفارشیماگ یا لیوان سرامیکی نوعی لیوان از جنس سفال یا شیشه می باشد که روکش آن از جنس سرامیک بوده و مقاومت بالایی در برابر حرارت و گرما دارد.

اگر بخواهیم تعریف درستی از ماگ و کاربردهای آن داشته باشیم باید بگوییم که این لیوان ها از جنس سرامیک بوده و بیشتر برای نوشیدنی های گرم مانند قهوه و چای و… استفاده می شود . طرح این لیوان های برای مردم بسیار جذاب و هم چنین کاربردی است. ماگ ها به دو دسته تقسیم می شوند. برخی از انها در اندازه بزرگ تری نسبت به لیوان های معمولی بوده تا نوشیدن را برای ما اسان تر کنند. لیوان هایی که از جنس سرامیک است سایز های متفاوتی داشته اما بیشتر این لیوان ها 350 میلی لیتر حجم دارند که در مقایسه با لیوان های چایی خوری و سایر لیوان های مشابه دو برابر انها هستند . از این لیوان ها برای تزئین و دکور نیز استفاده می شود. این لیوان سفارشی کاربرد های زیادی دارد اما بیشتر کاربرد انها برای نوشیدنی های گرم در طول زندگی روزمره است .لیوان سفارشی برای نوشیدنی های سرد مناسب است . ولی لیوان کاپ و ماگ برای نوشیدنی های گرم مورد استفاده است و این موضوع وجه اشتراک بین این دو لیوان محسوب می شود.

جنس لیوان ماگ و کاپ سرامیک و سفال است ولی حجم این دو لیوان با هم فرق دارد. در قدیم هم از لیوان های ماگ استفاده می شد ولی از نظر ظاهری با لیوان های امروزی تفاوت دارد . ماگ های قدیم از چوب و استخوان و گل ساخته می شد و مردم از انها استفاده میکردند .در قدیم استفاده از ماگ ها به فراوانی امروزه نبوده و فقط برای جشن ها استفاده می کردند . در گذشته توجه زیادی به این لیوان ها نمی شد ولی امروزه مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است مخصوصا در شرایطی که چاپ عکس روی ماگ نیز بسیار متداول شده است.ماگ هایی که از جنس سفال تولید شده اند در گذشته به وسیله دست ساخته میشدند ولی امروزه با پیشرفت صنعت با استفاده از چرخ سفالگری ساخته میشوند .تکنیک های چاپ روی ماگ عبارتند از چاپ سیلک، چاپ حرارتی، چاپ یخی کوره ای، عکس برگدان، تامپو. این تکنیک های طراحی باعث امکان پیاده سازی انواع طرح جذاب و دلخواه مشتریان روی این نوع لیوان ها مثل تصاویر ، لوگو ، نوشته ها ، عروسک و... می شوند. ماگ ها دارای دسته ها و اندازه های بزرگتری نسبت لیوان های معمولی مورد استفاده هستند. از این لیوان سفارشی با طرح دلخواه می توان هم در زندگی روزمره برای نوشیدن چای و آب استفاده کرد و هم به عنوان یک کادوی خاص و جذاب آن را به عزیزانمان دهیم. اینکه می توان عکسی از خاطرات مشترک را روی این لیوان سفارشی چاپ کرد خودش می تواند ویژگی متمایز کننده ای نسبت به سایر لیوان ها باشد.وبگردی