آفتاب

مسافرت‌های خارجی چه زمانی از سر گرفته خواهد شد؟از سر گرفتن مسافرت‌های خارجی نیز به سرعت رفع محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا از سوی کشورهای مختلف بستگی دارد.

همان‌طور که می‌دانید طی چند ماه گذشته کشورهای بسیار زیادی به دلیل شیوع ویروس کرونا مرزهای هوایی، دریایی و زمینی خود را به روی یکدیگر بستند و چندین هزار پرواز نیز در این مدت زمین‌گیر شدند. به علاوه مسافرت‌ها و تورهای خارجی نیز با همه‌گیری ویروس کرونا لغو شدند و به دلیل قدرت انتشار بسیار بالای این ویروس شهروندان نیز با رعایت کامل اصول بهداشتی مدت زمان زیادی را در قرنطینه خانگی به سر می‌بردند. اما هم‌اکنون پس از گذشت تقریبا حدود 8 ماه از شیوع این بیماری مذاکرات کشورهای مختلف با یکدیگر آغاز شده است که در این میان برخی از کشورها با اجرای قوانین و پروتکل‌های بهداشتی سختگیرانه مرزهای خودشان را به منظور پذیرش مسافران و گردشگران به صورت تدریجی باز خواهند کرد. از این رو از سر گرفتن مسافرت‌های خارجی نیز به سرعت رفع محدودیت‌های ناشی از شیوع ویروس کرونا از سوی کشورهای مختلف بستگی دارد. در ادامه با ما همراه باشید تا وضعیت‌ برخی از تورهای خارجی نظیر تور کوش آداسی، تور تایلند، تور سریلانکا و تور باکو را در دوران شیوع ویروس کرونا مورد بررسی قرار دهیم.

تور کوش آداسی


کوش آداسی یکی از زیباترین و پرطرفدارترین شهرهای ساحلی ترکیه به شمار می‌رود که سالانه گردشگران بسیار زیادی با شرکت در تور کوش آداسی به این شهر سفر می‌کنند و لحظه‌های هیجان‌انگیزی را برای خود به ارمغان می‌آورند. اما با شیوع ویروس کرونا ترکیه نیز همانند سایر کشورها ورود مسافران و گردشگران را ممنوع اعلام کرد که در حال حاضر پس از گذشت چند ماه رفت و آمد به این کشور فقط از طریق پرواز قطر امکان‌پذیر است. لازم است بدانید که تاکنون نیز ترکیه چندین بار برنامه پروازی به ایران را اعلام کرده است اما به دلیل ویروس کرونا برنامه‌های اعلام شده کنسل شده است. طبق آخرین خبر منتشر شده درباره‌ی سفر ایرانیان به این کشور از تاریخ 10 مهر ماه 99 به بعد ممکن است پروازها به مقصد ترکیه از سرگرفته شوند که در این صورت امکان برگزاری تور کوش آداسی نیز وجود خواهد داشت. از این رو با شروع مجدد پروازها مسافران با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و انجام تست‌های اولیه و در صورت نیاز تست PCR می‌توانند در کشور ترکیه حضور پیدا کنند.

تور تایلند

 
تایلند از جمله محبوب‌ترین و زیباترین مقاصد گردشگری جهان می‌باشد که همانند سایر کشورها به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مرزهای خود را به روی گردشگران خارجی بست که در پی این عمل آسیب زیادی به صنعت گردشگری این کشور وارد شد. لازم به ذکر است که تایلند در حال حاضر به گردشگران داخلی متکی شده است که به همین دلیل موزه‌ها، فروشگاه‌ها و برخی دیگر از مکان‌های گردشگری این کشور شروع به فعالیت کرده‌اند. طبق خبرهای منتشر شده مقامات کشور تایلند اعلام کرده‌اند که در صورت بازگشایی مرزهای این کشور برای پذیرش مسافران محدودیت‌هایی را اعمال خواهند کرد و فقط شهروندان کشورهای مشخصی می‌توانند با رعایت کامل نکات بهداشتی به تایلند سفر کنند. بدیهی است که این کشور مرزهای خود را به روی کشورهایی با آمار بالای ابتلا به ویروس کرونا باز نخواهد کرد. اما انتظار می‌رود که بلافاصله پس از بهتر شدن اوضاع مسافرت‌های خارجی از سر گرفته شود تا با برگزاری تور تایلند صنعت گردشگری این کشور نیز دوباره رونق پیدا کند.

تور سریلانکا

 
در طی چند سال اخیر کشور سریلانکا به یک مقصد محبوب و زیبا برای گردشگران تبدیل شده بود که با شیوع ویروس کرونا این کشور نیز سیاست سایر کشورها را به کار گرفت و رفت و آمدهای خود را با دیگر کشورها محدود کرد و هم‌چنین مرزهای خود را به روی کشورهایی با آمار بالای ابتلا به کرونا نظیر چین بست. لازم است بدانید که صنعت گردشگری یکی از منابع ارزی بسیار مهم سریلانکا به حساب می‌آید که با شیوع ویروس کرونا ضررهای زیادی را متحمل شده است. از این رو دولت سریلانکا اعلام کرده است که به منظور جبران ضررهای وارد شده به صنعت گردشگری هزینه اقامت گردشگران در این کشور به طور قابل توجهی افزایش خواهد یافت. به علاوه طبق آخرین خبرهای منتشر شده ورود گردشگران به سریلانکا پس از بهبود این وضعیت با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی و همراه با انجام آزمایش‌های پزشکی نظیر تست PCR صورت خواهد گرفت که در این صورت تور سریلانکا نیز برگزار خواهد شد.

تور باکو


جاذبه‌های گردشگری بسیار زیبای باکو این شهر را به یکی از پررفت و آمدترین مقاصد گردشگری اروپا و آسیا تبدیل کرده است که گردشگران با شرکت در تور باکو به این شهر سفر می‌کنند و تجربه‌های متفاوت و دل‌پذیری را در کنار همسفرانشان برای خود رقم می‌زنند. اما با شیوع ویروس کرونا باکو و تعدادی دیگر از شهرهای جمهوری آذربایجان در پی اعلام مقررات به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا از هرگونه رفت و آمد منع شدند و خیابان‌های شهرهای این کشور آرام‌ترین روزهای خود را سپری می‌کنند. لازم است بدانید که دولت کشور آذربایجان تاکنون خبر دقیقی از بازگشایی مرزهای خود اعلام نکرده است و کسانی که قصد بازدید از باکو را دارند باید منتظر بمانند تا در این مورد خبر مثبتی منتشر شود.
سخن پایانی
در این مقاله اطلاعاتی در مورد تور کوش آداسی، تور تایلند، تور سریلانکا و تور باکو را در اختیارتان قرار دادیم. شما می‌توانید پس از باز شدن مرزها با هر کدام از این تورهای خارجی که مایل بودید، سفر کنید و لحظه‌های متفاوت و هیجان‌انگیزی را برای خود به ارمغان آورید و نهایت لذت را ببرید. در صورتی که در مورد تورهای معرفی شده به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، می‌توانید وارد سایت آژانس هواپیمایی کایت به نشانی https://kite.ir/ شوید و یا با شماره 02175097700 تماس بگیرید تا کارشناسان کایت اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.
وبگردی