آفتاب

سوالات تعمیراتی خود را از کاردون بپرسید!یکی از سوالاتی که در فروم های مختلف پرسیده می شود و می توان گفت ذهن کاربران تلویزیون ال جی را مشغول کرده است امکان تعمیر پنل تلویزیون ال جی می باشد ؟!

یکی از کاربران تلویزیون ال جی برای ما نوشته بود چند سال پیش با خرید ال سی دی، ال جی به این باور رسیده بودم که سال ها از خرید تلویزیون در امان مانده ام اما با جابه جایی های زیاد و اسباب کشی پنل تلویزیون آسیب دید و دچار شکستگی شد متاسفانه هیچ راه حلی برای تعمیر آن وجود نداشت به جز تعویض ال سی دی و یا خرید مجدد تلویزیون ! ایمدوارم از تجربیات این دوست عزیز متوجه شده باشید که در صورت شکستن پنل اس سی دی امکان تعمیر آن از بین می رود و تنها شانس شما برای بازیابی تلویزیون تعویض پنل آن است. لازم است بدانید در صورت شکستن پنل ال سی دی تلویزیون دست از کنجکاوی بردارید و به سرعت محل را پاکسازی نمایید زیرا درون ال سی دی ها از کریستال مایع استفاده می شود که بسیار سمی و خطرناک است و در صورت تماس با دهان و یا چشم می تواند آسیب های جدی به شما وارد نماید.

آیا تعمیر تلویزیون ال جی منطقی است ؟

آیا خرابی تمام مدل های تلویزیون ال جی یکسان است ؟ نحوه تعمیر سری ها و مدل های تلویزیون ال جی با هم تفوت دارند؟ پاسخ این سوالات بسیار واضح می باشد هیچ یک از مدل ها به یک صورت خراب نخواهند شد و نحوه تعمیر آن ها نیز یکسان نمی باشد بنابراین دلیل کمک گرفتن از یک تعمیرکار باتجربه و کارآزموده مشخص می شود اگر تلویزیون شما به هر دلیلی نیاز به تعمیر دارد از تعمیرکار با تجربه و آموزش دیده کمک بخواهید زیرا حساسیت این دستگاه بسیار بالا می باشد و در صورت خرابی یکی از قطعات هزینه های بالای تعمیرات برایتان دردسر ساز خواهد شد.
یکی از نکات مهم که باید هنگام تعمیر تلویزیون در نظر گرفته شود انتخاب تعمیرکار متخصص و آموزش دیده می باشد زیرا بیشتر افراد برای راحتی کار بدون حصول اطمینان از قابلیت تعمیر قطعه اقدام به تعویض آن می کنند که این کار می تواند مشمول هزینه های بالاتری برای شما باشد. البته ناگفته نماند تعمیر تلویزیون LCD و LED ال جی با هم تفاوت دارند بنابراین تعمیر هر یک از مدل ها نیاز به تخصص و آموزش ویژه ای دارد. توصیه می کنیم در انتخاب تعمیرکار تلویزیون دقت نمایید تا در نهایت از نتیجه کار راضی باشید.

برای تعمیر تلویزیون با کاردون همراه شوید

یکی از مشکلات رایج در تعمیر تلویزیون ال جی مشکل آب خوردگی می باشد که بیشتر کاربران به طور کاملا غیر عمدی با آن برخورد کرده اند و همیشه باعث ایجاد نگرانی در آن ها شده است. یکی از توصیه های کاردون برای کسانی که با این مشکل مواجه می شوند خاموش کردن تلویزیون و جدا کردن دستگاه از برق است. به محض آنکه متوجه تغییر در تصویر تلویزیون و یا کار کردن نادرست تلویزیون شدید این کار را انجام دهید. اگر در جایی که تلویزیون هست آب وجود دارد تلویزیون را به یک مکان خشک منتقل کنید از قرار دادن تلویزیون بر روی سطح سنگ یا سرامیک خودداری نمایید. با یک دستمال تلویزیون را خشک نمایید. دقت کنید برای تعمیر تلویزیون آب خورده باید صبور باشید و به محض تغییر مکان فیزیک و از بین بردن آثار خیسی اقدام به روشن کردن تلویزیون نکنید زیرا در این صورت با یک تلویزیون سوخته مواجه خواهید شد و دیگر نمی توانید آن را تعمیر نمایید. بهتر است چند روز از تلویزیون آب خورده خود استفاده نکنید تا آثار خیسی به طور کامل از بین برود همین طور بهتر است از تعمیرکار تلویزیون کمک بخواهید تا برای باز کردن تلویزیون و خشک کردن قطعات داخلی شما را راهنمایی کنند.

وبگردی