آفتاب

مدیرعامل عصر دیجیتال چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟دانش دیجیتال نقش بسیاری در مشاغل امروزی ایفا می‌کند و بدون آن بقای سازمان‌‌ها زیر سوال می‌رود. فناوری دیجیتال دیگر یک دپارتمان یا بخشی از سازمان‌ها نیست بلکه مفهومی است که باید با توجه به آن برنامه‌ریزی و استراتژی‌ها را بر اساس آن تنظیم کرد.

امروزه مشاغل بیش از هر زمان دیگری وابستگی‌شان را به مکان فیزیکی از دست داده‌اند. گذشته از آن، به‌روز بودن دیگر مزیت شما در کار محسوب نمی‌شود و به یک اجبار تبدیل شده است. باید دائم در حال یادگیری باشید تا از دنیای کسب و کار عقب نمانید.
 
دانش دیجیتال نقش بسیاری در مشاغل امروزی ایفا می‌کند و بدون آن بقای سازمان‌‌ها زیر سوال می‌رود. فناوری دیجیتال دیگر یک دپارتمان یا بخشی از سازمان‌ها نیست بلکه مفهومی است که باید با توجه به آن برنامه‌ریزی و استراتژی‌ها را بر اساس آن تنظیم کرد.
هیچ صنعت و بازاری نیست که بتوانیم آن را از این قاعده مستثنا و آن را به دور از تغییرات عصر دیجیتال فرض کنیم. چون زندگی انسان امروزی بر اساس این تغییرات شکل گرفته و مناسبات پیشین دیگر در آن جایی ندارد.
همه تخصص‌ها از جمله مهارت‌های مدیرعاملی از تغییرات عصر دیجیتال تأثیر گرفته‌اند.
زندگی افراد دیگر آن روال‌های سابق را ندارد و به تبع آن، سازمان‌ها و مدیریت و اداره آن‌ها هم دستخوش تغییر شده است.
روش‌های ارتباط با مشتریان، کارکنان، شرکای تجاری و... دائم در حال تغییر و تحول است. بنابراین برای اداره سازمان و احاطه به امور، مدیران نیاز دارند دانش خود را به‌روز نگه دارند و به شیوه‌های ارتباطی جدید مسلط شوند.
آشنایی و تسلط به ابزارهای آنلاین جزئی از مدیریت نوین است. دور ماندن از این فضا باعث دور ماندن شما از فضای کسب و کار و فناوری ارتباطات است.
مهارت‌های دیجیتال برای هر فرد فعالی در جوامع امروزی لازم است بخصوص اگر مسئولیت خطیری مثل اداره یک سازمان بر عهده شما باشد.
اکنون باید در سازمان خود برای این دنیای جدید و در حال تحول راهبردی داشته باشید. بدون دانش دیجیتال توان قضاوت و تصمیم‌گیری درباره راهبرد درست را نخواهید داشت.
هیئت مدیره شما تنها متکی به تجربه‌های گذشته است و به روش‌های قدیمی اکتفا می‌کند، یا به اوضاع امروز و فردای بازار هم نگاه می‌کند؟ امروز از وظایف مدیرعامل این است که بتواند تغییرات لازم را در ترکیب هیئت مدیره خود بر اساس این معیارها انجام دهد.
اگر به عنوان مدیرعامل با این پرسش‌ها و چالش‌ها دست به گریبانید، ما برایتان پیشنهادی داریم.
آیا با کارمندانی دورکار روبه‌رو هستید و باید به صورت آنلاین آن‌ها را هدایت کنید اما راهکاری کامل و جامع برای این کار نمی‌شناسید؟
آیا با هیئت مدیره‌ای در سازمان خود مواجه هستید که به روش‌های قدیمی که در گذشته همیشه آن‌ها را به نتیجه می‌رسانده، چسبیده‌اند و راهکارهای آن‌ها پاسخگوی نیازهای امروز نیست؟
 آیا سازمان و هیئت مدیره آن چشم‌انداز درستی مبتنی بر تغییر و تحولات بیرونی برای آینده سازمان ندارند؟
آیا به یکباره خود را در فضایی دیده‌اید که کانال‌های سنتی فروش از رونق افتاده و همه روش‌های فروش دیجیتالی شده؟
آیا با ابزارها و روش های مدیریت آنلاین سازمان آشنایی لازم و کافی ندارید؟
یک دوره آموزشی کوتاه مدت به اضافه عزم جدی برای تغییر، می‌تواند برای شما راهکار تازه‌ای باشد که با این چالش‌ها دست و پنجه نرم کنید.
دوره جامع مدیرعامل عصر دیجیتال در وبسایت wetrainceo.com در دسترس شماست.
ما هستیم تا شما مدیران عامل، لحظه‌هایی که در آن بالا تنها هستید، یک راهنمای قابل اعتماد داشته باشید.