آفتاب

چطور بهترین مرکز سونوگرافی در تهران را پیدا کنیم؟به دلایل مختلفی ممکن است نیاز به مراجعه به یک مرکز سونوگرافی در تهران داشته باشید. برخی از این دلایل به بیماری های گوناگون و يا بارداري مربوط ميباشد. به هر ترتیب در هر شرایطی، لازم است که با پیدا کردن بهترین و مطمئن ترین مرکز سونوگرافی، جوابی قابل اعتماد به دست آورده و به پزشک معالج خود تحویل دهید.

 مرکز سونوگرافي راديولوژي دکتر وهاب آقایی

اين مركز يكي از بهترین سونوگرافی تهران است که در آن انواع روش ها و تصویربرداری های تشخیصی از جمله سونوگرافی، ماموگرافی، نمونه برداری و رادیولوژی انجام می شود.

سونوگرافی دکتر وهاب آقایی

در روش تشخیصی سونوگرافی از امواج صوتی با فرکانس بالا استفاده می شود و باید این شيوه  را یکی از بی خطرترین روش های تشخیصی بیماری های مختلف دانست. در بين انواع مختلف سونوگرافي، سونوگرافی رحم رواج زیادی دارد.
 

ماموگرافی دکتر وهاب آقایی

ماموگرافی یکی از روش های مطمئن برای تشخیص سرطان پستان است که غالبا برای بانوان از سن 40 سالگی به بعد توصیه می شود. در این روش تشخیصی از اشعه ایکس به میزان کم استفاده شده و به هیچ وجه برخلاف شایعات، برای سلامت فرد مضر نیست. به واقع آثار تشخیصی زودهنگامی که این روش دارد، در قیاس با میزان محدودی از اشعه ایکس که طی آن بر سینه فرد تابانده می شود، به هیچ وجه قابل مقایسه نیست. با انجام سالیانه ماموگرافی، تشخیص به موقع توده های سرطانی، میسر شده و طول عمر و بازگرداندن سلامت بیمار، به میزان زیادی با افزایش امید همراه خواهد بود.

نمونه برداری دکتر وهاب آقایی

نمونه برداری از پستان که به آن بیوپسی نیز گفته می شود، یک روش تشخیصی مدرن است که در آن از تکنیک های CNB یا FNA استفاده می شود. بسته به نوع کیست یا تومور سینه و محل قرارگیری آن، هر یک از این روش ها انتخاب خواهد شد. در روش CNB، با بي حس کردن محل پستان، از توده و تومور، نمونه برداری می شود.  نمونه برداری، توسط سوزن مخصوص بیوپسی صورت ميپذيرد. در روش FNA از سرنگ های معمولی برای بیرون کشیدن مقداری از مایع کیست، کمک گرفته مي شود.
 

رادیولوژی دکتر وهاب آقایی

در بهترین مرکز رادیولوژی تهران، با استفاده از اشعه ایکس، بخش های مختلفی از استخوان ها و غضروف های بدن، تحت تصویربرداری قرار می گیرند. انجام رادیولوژی، به تجویز و درخواست پزشک معالج نیاز دارد. لازم است که بیمار در صورت باردار بودن، حتما این موضوع را به پذیرش رادیولوژی اطلاع دهد.
کلینیک رادیولوژی و سونوگرافی دکتر وهاب آقایی، با  40 سال سابقه فعالیت تخصصی در این زمینه،  در راستاي تشخیص به موقع سرطان پستان و ارتقا سلامت بانوان ایرانی مبتلا به این بیماری، تلاش مي كند.
در مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر وهاب آقایی، از جدیدترین و به روزترین دستگاه های سونوگرافی و تصویربرداری استفاده شده و همواره سلامت و ایمنی بیمار، مهم ترین اصل به شمار آمده است.

در تاریخچه رادیولوژی دکتر وهاب آقایی می خوانیم:
" رادیولوژی و سونوگرافی دکتر وهاب آقایی توسط دکتر حسن وهاب آقایی در سال 1359 پایه گذاری و شروع به فعالیت نمود .
دکتر حسن وهاب آقایی فارغ التحصیل رشته پزشکی و دوره تخصصی رادیولوژی از کشور آلمان بوده اند.
ايشان پس از بازگشت به ایران در سال 1356 به سمت مدیر امور مالی و اداری دانشگاه تهران  منسوب و  پس از آن ریاست بخش رادیولوژی بیمارستان زنان ( میرزا کوچک خان ) تهران را بر عهده داشتند.
دکتر حسن وهاب آقایی یکی از بهترین اساتید رشته تخصصی رادیولوژی در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی تهران بشمار مي ايند.
ايشان برای اولین بار در ایران علاوه بر فعاليت تخصصي در زمینه پستان، ماموگرافی را پایه گذاری و تدریس نمودند.
اولین اطلس ماموگرافی ایران با همکاری وی و آقای دکتر مصطفی هاشمی استاد رشته جراحی دانشکده پزشکی دانشگاه تهران تالیف شد.
در طی سالها این مرکز جزو برترین مراکز تشخیصی بیماریهای پستان بوده است . پس از فوت ایشان، این مرکز همچنان به فعالیت خود ادامه داده و سعی داشته آرمانها و اهداف بنیان گذارش را که تشخیص به موقع و دقیق بیماری های پستان و نیز احترام و ارزش گذاشتن به بیماران بوده است را همچنان دنبال کند."
کلام آخر
توصيه مي شود با انجام  دوره های معاینه سالیانه، تا حد امکان ریسک بیماری را در خود کاهش دهید. این موضوع باعث می شود تا در صورت وجود هر گونه زمینه بیماری، به موقع از پیشرفت آن جلوگيري شده و از آسیب های جدی تر پيشگيري به عمل آید.