آفتاب

پکینگ تفلون آرامیدپکینگ تفلون آرامید، محصول مفید و کارآمدی است که در صنایع مختلف استفاده ‌شده و به آن‌ها تفلون یا نخ گرافیک کولار نیز می‌گویند.

پکینگ تفلون آرامید ، دسته‌ای از انواع و پکینگ نسوز است که در بازار مورد استقبال بسیاری از مردم قرار گرفته است و از آن‌ها می‌توان برای عایق ‌بندی محصولات مختلف استفاده کرد. نخی که در این پکینگها استفاده‌ شده است از نخ نسوز تفلون بوده که برای دوخت های صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد و درصورتی‌که در ابعاد بزرگ‌تر ساخته شود به آن‌ها طناب نسوز تفلون نیز می‌گوید‌.
 این محصولات کاملاً مفید، کارآمد بوده و جایگزین مناسبی برای محصولات آزبستی می‌باشد. زیرا همان‌طور که می‌دانید آزبست از الیاف معدنی نسوز است که در صورت استفاده مکرر باعث بروز مشکلاتی در سلامتی بدن انسان مانند بیماری‌های ریوی می‌شود. به همین دلیل استفاده از آن طبق یک توافق جهانی در بعضی از مناطق محدود و در بعضی از مناطق محروم گشته ‌است. استفاده از پکینگ های تفلون در دراز مدت هیچ‌گونه مشکلی نداشته و می‌توان آن‌ها را برای دوخت انواع لباس‌های ضد حریق و استفاده در صنایع مختلف استفاده کرد.

ویژگی‌های بارز پکینگ تفلون آرامید

همان‌طور که در پاراگراف قبل بیان شد پکینگ تفلون آرامید، محصول مفید و کارآمدی است که در صنایع مختلف استفاده ‌شده و به آن‌ها تفلون یا نخ گرافیک کولار نیز می‌گویند. این پکینگ ها از نخ‌های مخصوص گرافیک و تفلون ساخته‌ شده که کارایی محصول افزایش داده ‌است. این محصول دارای مقاومت حرارتی و شیمیایی بسیار بالا و همچنین قابلیت هدایت حرارتی بسیار کم است. به‌همین دلیل می‌توان از آن‌ها در بسیاری از صنایع مانند عایق‌کاری و دوخت لباس‌های ایمن استفاده کرد. این نخ‌ها باعث روان کنندگی محصولات نسوز شده و برای آب‌بندی بهتر از نخ‌های تفلون در ساخت پکینگ‌ها استفاده می‌کند.
 برای آنکه تحمل حرارتی و استحکام آن‌ها افزایش پیدا کند آن‌ها را در برابر سایش و زدگی و مقاومت مکانیکی قرار داده و گاهی ممکن است ترکیبی از الیاف پایپ گراس و سیمای ضد حریق را در آن استفاده کنند. تحمل حرارتی پکینگ تفلون آرامید دویست و شصت درجه سانتی‌گراد است و کاملاً در مقابل ساییدگی و زدگی مقاوم بوده و قابلیت حرارت گرفتن بسیار کمی دارد. این پکینگ‌ها می‌تواند تحمل فشاری تا ۲۰۰ استاتیک را نیز تحمل کند. این پکینگ ها با دوام , با مقاومت مکانیکی و فرسایشی بسیار بالا هستند و الیاف خالص تفلون نسوز و یا الیاف تفلون آغشته به روغن سیلیکون که در کناره ها با الیاف آرامید (کولار) تقویت یافته، تشکیل شده است. با توجه به ساختار تولید، دارای ضریب اصطکاک بالا و قابلیت انعطاف پذیری خوبی می باشد.

با توجه به ترکیبات خاص این پکینگ نسوز ، جهت آب بندی پمپ های پیستونی و با فشار بالا و همچنین در کلیه محیط های دارای دما و فشار بالا مورد استفاده قرار می گیرد. پکینگ تفلون آرامید بافته شده از نخ PTFE خالص، تقویت شده با نخ های آرامید آغشته به PTFE پراکندگی روانکاری با روغن سیلیکون پکینگ نسوز تفلون آرامید هستند و تفلون کولار، متشکل از الیاف خالص تفلون نسوز و یا الیاف تفلون آغشته به روغن سیلیکون که در کناره ها بوسیله الیاف آرامید (کولار) تقویت شده و با توجه به ساختار تولید دارای ضریب اصطکاک بالا و قابلیت انعطاف پذیری خوبی می باشد .

کاربرد پکینگ تفلون آرامید

 از این پکینگ تفلون آرامید برای درز بندی شیرآلات صنعتی و پالایشگاه‌های نفتی گاز و صنایع پتروشیمی استفاده زیادی دارد. همچنین برای آب‌بندی پمپ‌های پیستونی و شیرآلات با فشارهای بالا و مخازن صنعتی می‌توان از آن استفاده کرد.  از دیگر کاربردهای این پگینگ تفلون آرامید نیز می‌توان استفاده در آب‌های گرم و محلول‌های اسیدی و قلیایی و انواع گریس و روغن‌های فاضلاب و آب‌های خوراکی اشاره داشت. در صنایع غذایی و نیروگاهی مختلف نیز می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

نتیجه گیری

همان‌طور که در پاراگراف‌های قبلی بیان شد این پکینگ ها، کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف دارد. به ‌همین دلیل میزان تقاضای آن در بازار تولید بسیار زیاد است و به ‌همین دلیل باعث شده تا تولیدکنندگان این محصول در ابعاد و اندازه‌های مختلف تولید کنند. به ‌سبب گستردگی استفاده این محصول باعث شده تا ابعاد و اندازه‌های این محصول متنوع شود تا در انتخاب آن دشواری زیادی به وجود نیاید. افرادی که خواهان خرید پکینگ تفلون ارامید هستند، نسبت ‌به بررسی ابعاد و اندازه مدل خود باید اطلاعات دقیق‌تری بدست آورد تا به تنوع در هنگام خرید دچار مشکل نشود. معمولاً در ابعاد این پگینگ ها دو فاکتور مهم مد نظر است که اولین فاکتور سایز است به که میلی‌متر یا اینچ حساب می‌شود و دومین فاکتور وزن پکینگ است که باید طبق گرم اندازه‌گیری شود.
برای خرید و یا کسب اطلاعات بیشتر میتوانید به سایت آگرین نسوز مراجعه فرمایید.
و یا اگر سریعا قصد خرید ،  مشاوره و راهنمایی دارید با ما تماس حاصل فرمایید .
36059765-36056800
بهروز فرج زاده : 09021025124
آدرس ما : میدان امام خمینی – خیابان امیرکبیر – نرسیده به سعدی جنوبی – نبش ناظم الاطبا جنوبی- پلاک 546