آفتاب

جراحی گوش و کاشت حلزون با بهترین جراح گوش در تهرانتا به امروز پیشرفت های بسیاری در زمینه جراحی گوش صورت گرفته است اما هنوز هم باید نقش تکنیک جراح را پر رنگ بدانیم، چرا که عوارض این جراحی می تواند از یک غفلت ساده پدید آید.

جراحی گوش از جمله جراحی هایی است که نیاز به پزشک متبحر و متخصص دارد که در غیر این صورت می تواند عوارضی را برای بیمار به همراه داشته باشد. كانديداي اين عمل افرادي هستند که از کم شنوایی رنج می برند. دکتر مريم یعقوبی یکی از بهترین جراحان گوش در تهران هستند که سابقه ای بسیار درخشان در انجام عمل های موفق داشته اند.

جراحی گوش

تا به امروز پیشرفت های بسیاری در زمینه جراحی گوش صورت گرفته است  اما هنوز هم باید نقش تکنیک جراح را پر رنگ بدانیم، چرا که عوارض این جراحی می تواند از یک غفلت ساده پدید آید.

عوارض جراحی گوش چیست؟

همانطور كه اشاره شد، کاشت حلزون گوش یکی از روش هایی است که از آن برای بهبود شنوایی افراد کم شنوا استفاده میشود و   تا كنون بسیاری از این افراد با اين روش درمان شده اند. سمعک ها تنها می توانند صدا را تقویت کنند، اما در این روش، برای بهبود شنوایی افراد، سیگنال صوتی برای رسیدن به عصب شنوایی، مسیر دیگری را به غیر از قسمت های آسیب دیده گوش، می پیمایند. حلزونی که برای این افراد استفاده می شود، نوعی دستگاه الکترونیکی کوچک است که می تواند تا حد زیادی شنوایی را به کم شنوایان باز گرداند.
 
 عدم مراجعه به بهترین جراح گوش، که تخصص و تکنیک لازم را دارد، می تواند عوارضی را برای بیمار به همراه داشته باشد:
-یکی از مهم ترین عوارضی که پس از این عمل می تواند برای بیمار رخ دهد، تحریک شدن عصب صورت است که در این حالت فرد به تیک های عصبی گرفتار خواهد شد. البته برای برطرف کردن این مشکل راه حل هایی مانند برنامه ریزی دوباره بر الکترودهای قرار گرفته در بدن پیشنهاد می شود، اما این روش تنها علائم را کاهش می دهد. پس توصيه ميشود تا با مراجعه به پزشک حاذق، از اين مشكلات پيشگيري كنيد.
-یکی ديگر  از عارضه های قابل حل در این جراحی، به وجود آمدن مشکل در الکترودها است. در این حالت الکترودهای قرار گرفته شده، دچار نقص های فنی خواهند شد.
-عفونت پس از هر جراحی ممکن است رخ دهد. رعایت بهداشت و مراقبت های لازم می تواند از به وجود آمدن عفونت جلوگیری کند. اما در صورت مواجهه با عفونت، لازم است تا در سریع ترین زمان ممکن، به پزشک خود مراجعه نمایید.
-احساس زنگ زدن در گوش را هم می توان از جمله عوارض این جراحی ناميدکه البته اگر تمامی تکنیک های لازم توسط پزشک به کار گرفته شود، این علائم به حداقل خود خواهند رسید.

چه کسانی می توانند از این روش استفاده کنند؟

برای استفاده از جراحی کاشت حلزون، این افراد می توانند واجد شرایط باشند:
افرادی که از کم شنوایی عمیق یا شدید رنج ببرند به گونه ای که در ارتباطات کلامی آن ها، اختلال ایجاد شود.
شرایط پزشکی که به خطرات این عمل دامن بزند.
داشتن انگیزه ای بالا برای انجام عمل جراحی گوش و همچنین جلسات توانمندی
داشتن اطلاعات لازم از میزان بهبودی پس از این عمل جراحی
 

پس از جراحی

با مراجعه به بهترین جراح گوش، از جمله دكتر مريم يعقوبي متخصص گوش حلق و بيني در تهران، می توان عوارض این جراحی را به حداقل ممکن رساند. اما پس از انجام این عمل، فرد ممکن است در گوش خود احساس فشار و یا کمی ناراحتی داشته باشد. همچنین گیجی و حالت تهوع نیز از واكنشهايي است که برای او پس از عمل، رخ می دهد.
در صورت حال عمومی مناسب در افراد، پس از یک یا دو روز بعد انجام این جراحي از بیمارستان مرخص خواهند شد. همچنین لازم به ذکر است که پس از یک هفته، بخیه ها کشیده می شود.