آفتاب

گچبری و ابزار آنیکی از آیتم ها و ایده هایی که از آن برای زیبا تر کردن محیط و فضای داخلی سازه ها استفاده می شود، گچ بری سقف است.

گچبری سقف


تا چندی پیش خانه ها و سایر فضا ها تنها مکانی برای سکنی گزیدن و کار کردن بودند اما با توجه به پیشرفت هایی که در علم های مختلف حاصل شد و همین طور با افزایش شناخت در خصوص انواع مواد اولیه و مواد مصنوعی، تلاش بیشتری برای زیبایی و هماهنگی بیشتر ظاهر محیط با فعالیت انجام شده درون آن، به کار گرفته شد. امروزه تلاش می شود تا با استفاده از انواع رنگ ها، طرح ها و آیتم های جانبی، زیبایی و کارآمدی محیط را افزایش داد.  علاوه بر این ها امروزه متخصصانی به شکل آکادمیک در مورد هماهنگی رنگ ها، جلوه ها و تاثیر آیتم ها بر روی نمای سازه و همین طور انرژی و حسی که از چیدمان و طراحی منتقل می شود، تحقیق و تحصیل می کنند.

کمک گرفتن از این متخصصان باعث می شود تا شما بتوانید در مدت زمانی بسیار کوتاه و به آسانی هرچه تمام تر، محیطی متناسب با سلیقه خود و همچنین کاربری آن طراحی کنید. با پی گرفتن چنین روشی شما خواهید توانست با آیتم ها و تجهیزات به روز و همین طور جدید ترین صلاحدید ها برای هماهنگی محیط بهره مند شوید بدون اینکه زحمت مطالعه و جست و جو را به خود بدهید.  یکی از آیتم ها و ایده هایی که از آن برای زیبا تر کردن محیط و فضای داخلی سازه ها استفاده می شود، گچ بری سقف است.


 گچبری

گچبری پیش ساخته


درست از زمانی که بشر اولیه به این نتیجه رسید که می تواند برای خود یک خانه دائم و یک مکان اسکان برای بازه زمانی طولانی مدت فراهم کند، با تجهیز کردن و همین طور زیبا کردن و دیزاین محیط خود نیز روی آورد. استفاده از انواع رنگ های طبیعی برای کشیدن نقاشی های و فار نگاره ها از مجموعا تلاش های انسان های اولیه برای زیباسازی محیط زندگی و محل اسکان خود است.
با توجه به پیشرفت دنیا و روی کار آمدن انواع مکاتب و رشته های مختلف و همین طور مها ت های جدید و آشنایی با ویژگی ها و قابلیت های نهفته شده درون مواد و عناصر گوناگون، ایده های جدید و آیتم های به روز و متنوعی برای زیبا ساختن و افزایش جذابیت های محیط روی کار آمد و این پیشرفت تا جایی ادامه پیدا کرده است که افراد می توانند با هر سلیقه ای و از همه مهم تر با توجه به کاربری فضا و انرژی که بایستی از آن دریافت شود، دست به انتخاب از میان ایده های موجود بزنند و به کمک افراد متخصص و حرفه ای، زیبایی و جلوه ای را شاهد باشند که به خوبی می تواند رضایت آن ها را به خود جلب کند. امروزه تلاش می شود با هر ماده و یا عنصری که در اطراف افراد یافت می شود، به نوعی زیبایی و کاربری در دکور را ایجاد نمود.
استفاده از سنگ ها، گچ، خاک، انواع مواد شیمایی و پلاستیکی و به طور خلاصه هر جنسی که در اطراف خود مشاهده می نمایید، در صورتی که با هوشمندی همراه باشند، می توانند بسیار زیبا و جذاب جلوه کنند و شکل بگیرند. گچ یکی از مواد اولیه ای است که در ساخت خانه ها و ساختمان ها بسیار کاربرد دارد و هنر گچبری نیز با توجه به زیبایی که ایجاد می کند، بسیار پرطرفدار است. با توجه به محبوبیت این هنر و نتیجه نهایی آن ایده ها و تنوع بسیاری در آن وجود دارد از نمونه های آن می توان به گچبری پیش ساخته اشاره نمود. در ادامه این متن بیشتر درخصوص این آیتم و جذابیت ها و ویژگی های آن صحبت خواهیم نمود. امید است که مورد استفاده شما واقع شود.


گچبری

پلی استایرن چیست

ابزار پلی استایرن :مردم در گذشته برای تزیینات داخلی و جلوه دادن ساختمان های مختلف از ابزار گچ استفاده‌های فراوانی می‌کردند و همانطور که می دانید کار با ابزار های گچی تا حدودی دشوار است. به طور مثال این ابزار ها بسیار شکننده بوده و با ضربه کوچک ممکن است دچار ترک خوردگی شوند و یا این که مقاومت بسیار کمی در برابر رطوبت دارند. همین موارد باعث شد متخصصان این امر به فکر طراحی و ساخت ابزار هایی مقاوم تر و پر کاربرد تر بیافتند و بالاخره با توسعه و پیشرفت‌های این صنعت محصولات جدیدی وارد بازار شدند که می توان به ابزار های پلی استایرن اشاره نمود.
ابزار پلی استایرن شامل : گچبری فوم پلی استایرن، گچبری های بدون رابیتس و میلگرد می‌باشند. این محصولات جدید و به روز در مقایسه با گچ دارای مزایا و کاربردهای فراوانی هستند که در ادامه مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت.

ابزار پلی استایرن چیست؟

ابزار پلی استایرن در اصل نوعی گچ بری جدید به سبک امروزی می‌باشد که با پیشرفت‌های این حوزه جایگزین شکل قدیم استفاده از گچ می‌باشد. نام دیگر پلی استایرن یونولیت می‌باشد که از استایرن تولید می‌شود. پلی استایرن ماده پتروشیمی می‌باشد که دارای نوع معمولی، مقاوم، انبساطی است. این ماده در ساخت قرنیز، دیوار پوش و دیوار کوب کاربرد دارد به طور کلی می توان پلی استایرن را یک پلاستیک همه کاره دانست.


 گچبری