آفتاب

خرید نهال گردو و نهال بادام برای چه مناطقی پرسود می باشد؟اگر شما هم به تازگی به دنبال احداث باغ نهال گردو یا نهال بادام بوده باشید، ممکن است با چالشی مواجه شده باشید که بهترین آب و هوای مناسب پرورش نهال های گردو و بادام چه می باشد.

ما در این مقاله به بررسی کامل بیوگرافی هر دو نهال و جغرافیای مناسب کاشت نهال می پردازیم، پس لطفا تا انتهای این مقاله همراه ما و نهالستان دکتر نهال باشید.

ویژگی های عمومی نهال گردو:

درخت گردو؛ گونه‌های مختلفی دارد. از جمله گونه‌های نهال گردو، می‌توان به گردوی پیوندی و نهال گردو بذری اشاره داشت که در سال های گذشته نوع پیوندی آن به علت باردهی و مقاومت بسیار زیاد، فروش زیادی را با خود همراه کرده است.


با خرید نهال گردو، پول یک کیلو گردو را می دهید اما صدها کیلو گردو برداشت میکنید ! از همین جهت اهمیت خرید نهال گردو از نهالستان دکتر نهال بیش از پیش نمایان می شود.
مزایای خرید نهال گردو علاوه بر میوه، برای مصارف دیگری نیز سودآور می‌شود؛ برای مثال از چوب این درخت در صنعت مبلمان و فضای داخلی اتومبیل‌ها استفاده می‌شود.
 نهال گردو ایرانی؛ به علت تنومند بودن تنه ی آن و ارتفاع آن، باردهی پراکنده و نسبتا کمی دارد و بیشتر در صنعت چوب سازی مفید می باشد.
همچنین از مغز گردوی ایرانی برای تولید روغن گردو نیز استفاده می‌شود که قابل خوردن است.
حال آنکه نهال گردو خارجی؛ که اغلب پیوندی می باشند، از رقم های پایه کوتاه و با باردهی بسیار زیاد به صورت خوشه ای می باشند که از آن برای فروش مغزهای گردو استفاده می شود.

شرایط آب و هوایی لازم برای کشت و پرورش درخت گردو:

نهال گردو در مناطق مختلفی از جهان کشت می‌شود و کشور ایران یکی از مهمترین مناطق پرورش درخت گردو، در سطح جهان است. نهال گردو؛ (Walnut seedlings) در فصل بهار کاشته می‌شود و اگر در این فصل با یخبندان مواجه شود، آسیب می‌بیند. به طور کلی درخت گردو، نمی‌تواند دمای بسیار پایین و بسیار بالا و همچنین بادهای بسیار شدید را تحمل کند.
دمای بالای تابستان باعث آسیب به میوه می‌گردد و ممکن است باعث کوچک شدن میوه گردو شود. با این حال، در میان انواع مختلف، تفاوت قابل توجهی از نظر تحمل آن‌ها در برابر درجه حرارت بالا وجود دارد. بیشتر گونه‌ های درخت گردو به دمای بسیار پایین زمستان نیز حساس هستند. در حالت خواب، آن‌ها می‌توانند دمای متوسط را تا 14 درجه فارنهایت  (منفی 10 درجه سانتیگراد) تحمل کنند؛ بدون اینکه آسیب جدی ببینند.
گونه های مختلف نهال گردو، برای شکوفه‌ زدن نیاز به میزان سرمای خاصی دارند. اگر نیاز درخت گردو به سرما تامین نشود، جوانه‌ها دیر رشد می‌کنند و میزان محصول تولید شده کاهش پیدا خواهد کرد.
 تست

معرفی بیوگرافی نهال بادام:

نهال بادام؛ از درختان برگریز است و جزو گونه های گیاهی بومی منطقه خاورمیانه محسوب می‌شود. ارتفاع متوسط درخت بادام، 7 متر است و متعلق به خانواده "Rosaceae" محسوب می‌شود. نهال بادام؛ (Almond seedlings) به طور متوسط از 8 سالگی وارد دوره بلوغ می‌شود و طول عمر این درخت 30 سال برآورد شده است.
با خرید نهال بادام باغتان را به بهشتی از نعمت ها تبدیل کنید، پس خرید نهالی مناسب می تواند در سودهی شما موثر واقع شود. اگر تمایل به مشاهده لیست قیمت نهال بادام دارید (https://drnahal.ir/خرید-نهال-بادام) مراجعه تا خرید نهال بادام مطمئنی را تجربه نمایید.

جغرافیای مناسب پرورش نهال بادام:

محصول درختان بادام یک میوه ی سنگی است که از سه لایه بیرونی تشکیل شده است. قسمت قابل خوردن میوه، دانه است که می‌تواند شیرین، و یا تلخ مزه باشد. بادام جزو مواد غذایی ارزشمند و پرکالری محسوب می‌گردد و به عنوان منبع خوبی از پروتئین شناخته می‌شود. مصرف بادام باعث کاهش کلسترول، کاهش خطر حمله قلبی، افزایش انرژی و تأثیر مثبت بر رفع مشکلات باروری می شود.
مغز بادام شیرین می‌تواند به صورت ساده مصرف شود یا به عنوان ماده ای در دسرها و شیرینی پزی‌ها استفاده گردد.

شرایط آب و هوایی لازم برای کشت و پرورش درخت بادام:

درخت بادام؛ در آب و هوای مدیترانه‌ ای، یعنی دارای تابستان‌ های گرم و زمستان‌های معتدل و مرطوب بهتر رشد می‌کند. دمای ایده‌آل برای رشد درخت بادام 30 تا 45 درجه سانتیگراد است.
در طول دوره گلدهی نهال های بادام، درجه سرمای هوای اگر منفی 4 درجه برسد می‌تواند گل های درختان بادام را از بین ببرد که از همین جهت خرید نهال بادام دیرگل توصیه می گردد.
نیازهای نهال بادام بر خلاف نهال گردو در سرما اندک است؛ به منظور از بین بردن خواب جوانه‌ها این درخت باید در حدود 400 ساعت در معرض دمای کمتر از 10 درجه سانتی گراد قرار بگیرد. به همین دلیل است که درخت بادام، زودتر از اکثر درختان میوه شکوفه می دهد و در مناطقی با زمستان‌های معتدل رشد می‌کند. فصل رشد طولانی و گرم، به نفع رسیدن میوه است.

جمع  بندی و نتیجه گیری در رابطه با پرورش نهال گردو  و نهال بادام:

با توجه به اهمیت نهال بادام و نهال گردو، در صنایع مختلف و به ویژه در صنایع غذایی و خواص بیشمار این محصولات، خرید نهال گردو و خرید نهال بادام گزینه مناسبی برای کسانی است که می-خواهند از این درختان به منظور مصارف شخصی و یا پرورش آن‌ها به منظور فروش محصول استفاده کنند.
از آنجایی که کشور ایران یکی از مهمترین پایگاه های کشت و پرورش درختان بادام و گردو است و آب و هوای مناسبی برای این کار دارد، تقاضای زیادی برای خرید نهال گردو و نهال بادام در ایران وجود دارد. چنانچه به پروش این دو محصول علاقه مند هستید و به دنبال نهال مناسب برای کشت می‌گردید، با رجوع به سایت نهالستان دکتر نهال می توانید نهال مناسب را انتخاب و خریداری نمایید.
شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با استعلام جدیدترین قیمت نهال و یا خرید نهال به سایت نهالستان دکتر نهال (drnahal.ir) مراجعه نمایید و یا با شماره تماس زیر ارتباط بر قرار نمایید.
شماره تماس: 09143336027
 ایمیل: [email protected]
 نشانی: آذربایجان غربی ، میاندوآب ، خیابان ولیعصر
وبگردی