آفتاب

شرایط و نحوه ثبت نام لاتاری امسال چیه؟لاتاری یک فرصت بزرگ برای اخذ اقامت دائم آمریکا است و بخش بزرگی از برنده شدن در آن به نحوه ثبت نام لاتاری بستگی دارد. برندگان لاتاری پس از گذر از مراحل اخذ گرین کارت، می توانند آزادانه در خاک آمریکا به کار و تحصیل بپردازند.

دولت ایالات متحده هر ساله از طریق قرعه کشی لاتاری به ۵۵۰۰۰ نفر از سرتا سر جهان گرین کارت می دهد. ساکنین کسورهای مختلف جهان شانس این را دارند که در قرعه کشی لاتاری شرکت و از این شانس ویژه برای دریافت گرین کارت استفاده کنند. لاتاری یک فرصت بزرگ برای اخذ اقامت دائم آمریکا است و بخش بزرگی از برنده شدن در آن به نحوه ثبت نام لاتاری بستگی دارد. برندگان لاتاری پس از گذر از مراحل اخذ گرین کارت، می توانند آزادانه در خاک آمریکا به کار و تحصیل بپردازند.

مدارک مورد نیاز برای ثبت نام لاتاری

اگر قصد شرکت در لاتاری ۲۰۲۳ را دارید بهتر است در ابتدا با شرایط ثبت نام لاتاری آشنا شوید. متقاضیان ثبت نام لاتاری امسال باید حداقل دو شرطی که در ادامه به آن اشاره می کنیم را داشته باشند. برای ثبت نام لاتاری باید ۱۸ سال به بالا باشید. مدرک تحصیلی از دیگر شرایط ثبت نام می باشد. متقاصیان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ باید دارای حداقل مدرک دیپلم ۱۲ ساله و یا بالاتر باشند. اگر مدرک تحصیلی شما زیردیپلم است می بایست دو سال سابقه کار قابل اثبات در پنج سال گذشته داشته باشید. هم چنین، تخصص شما باید براساس شرایط اداره کار آمریکا باشد. یکی از شرایط شرکت در لاتاری گرین کارت امسال این است که شما جزو اتباع کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری باشید. لیست کشورهای مجاز و غیرمجاز هر ساله توسط اداره مهاجرت ایالات متحده منتشر می شود. کشور ما ایران هر ساله جزو کشورهای مجاز برای ثبت نام لاتاری بوده است.


 ثبت نام لاتاری


با این اوصاف بهتر است افراد پیش از رسیدن به زمان ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ که امسال انجام می شود، شرایط لازم را برای خود فراهم کنند و مدارک مورد نیاز را جمع آوری نمایند. تنها در این صورت است که می توانند از موفقیت آمیز بودن ثبت نام خود مطمئن شوند. بر خلاف باور بسیاری از افراد، برای شرکت ثبت نام لاتاری گرین کارت نیازی به مدرک زبان انگلیسی نخواهید داشت. بدیهی است که برندگان لاتاری پس از دریافت ویزا و برای زندگی در آمریکا به دانش زبان انگلیسی نسبی نیاز خواهند داشت و برای آن نیز فرصت کافی دارند. فرایند اخذ ویزا پس از برنده شدن حدودا دو سال زمان می برد و برندگان می توانند در این مدت نسبت به دریافت مدرک زبان انگلیسی خود اقدام کنند. اما چرا در سال ۲۰۲۱ باید برای لاتاری ۲۰۲۳ ثبت نام کنیم؟

ثبت نام لاتاری برای علاقه‌مندان مهاجرت به آمریکا

پروسه ثبت نام و اخذ ویزای گرین کارت یک فرایند دو ساله است. این فرایند از زمان ثبت نام لاتاری تا اعلام نتایج و به دنبال آن مصاحبه سفارت و در نهایت اخذ گرین کارت دو سال طول می کشد. افرادی که امسال در لاتاری ثبت نام می کنند، پس از برنده شدن در سال ۲۰۲۳ گرین کارتشان را دریافت خواهند کرد. به همین دلیل ثبت نام لاتاری ۲۰۲۳ دو سال زودتر انجام می شود.


 ثبت نام لاتاری


لازم به ذکر است که ثبت نام اصولی و دقیق به همراه ارائه مدارک معتبر از قبیل پاسپورت و عکس مخصوص لاتاری شانس شما را برای شرکت در قرعه کشی افزایش می دهد. اگر متاهل باشید می توانید از دو شانس برای ثبت نام استفاده کنید. توجه داشته باشید، افرادی که به صورت مستقل یا نفر اصلی ثبت نام میکنند، باید شرایطی که در بالا ذکر شده را داشته باشند و مدارک لازم را فراهم کنند. هم چنین، افراد زیر مجموعه برای ثبت نام لاتاری تنها باید مشخصات فردی و عکس استاندارد ارائه دهند. بهتر است قبل از شروع ثبت نام لاتاری گرین کارت اطلاعات لازم را از کارشناسان مربوطه دریافت کنید. مشاوران لاتاری راه مهاجرت به ایالات متحده را برای شما هموار می سازند.

تاریخ دقیق ثبت نام لاتاری

ثبت نام لاتاری امسال همانند سال های گذشته از اواسط مهر ماه شروع می شود و به مدت یک ماه تا اواسط آبان ادامه خواهد داشت. متقاضیان شرکت در لاتاری ۲۰۲۳ می توانند پیش از شروع دوره جدید لاتاری نسبت به رزروثبت نام خود اقدام کنند. متقاضیان هر سال در یک بازه زمانی مشخص در این قرعه کشی شرکت می کنند. بهتر است ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنید، چرا که ترافیک سایت اصلی لاتاری در آن زمان زیاد است و ممکن است مشکلاتی در روند ثبت نام ایجاد شود. درنظر داشته باشید که معمولا ثبت نام تمدید نمی شود و در یک دوره یک ماهه انجام می شود. هرچه ثبت نام لاتاری زودتر انجام شود، مطمئن تر خواهد بود. اگر امسال پیش ثبت نام لاتاری را انجام دهید، هنگام آغاز قرعه کشی در اولویت ثبت نام قرار خواهید گرفت. به علاوه، اگر مدارک شما نقص داشت و یا کامل نبود فرصت دارید تا آن ها تکمیل و اصلاح نمایید. نتایج لاتاری در اواسط اردیبهشت اعلام می شود و برندگان جهت دریافت گرین کارت آمریکا اقدامات لازم را انجام می دهند.


 ثبت نام لاتاری


بطور کلی، برای شرکت در قرعه کشی لاتاری گرین کارت باید واجد شرایط باشید، در غیر این صورت به راحتی از روند قرعه کشی حذف می شوید. دولت آمریکا به منظور حفظ تنوع نژادی در این کشور این قرعه کشی را هر سال برگزار می کند و از میان کشور هایی که مهاجران کمتری به آمریکا دارند به صورت تصادفی افرادی را انتخاب می کند. برندگان پس از مصاحبه و ارائه مدارک مورد نیاز گرین کارت دریافت می کنند و مزایای شهروندی این کشور بهره مند می شوند. هر سال افراد بسیاری به دلیل وارد کردن اطلاعات اشتباه از روند قرعه کشی حذف می شوند. برای جلوگیری از این قبیل اشتباهات قبل از ثبت نام از مشاوره های متخصصان باتجربه در زمینه ویزای لاتاری گرین کارت استفاده کنید تا این مرحله را به خوبی پشت سر بگذارید و از درست بودن ثبت نام خود مطمئن شوید. با ثبت نام درست و دقیق لاتاری نصف را دریافت گرین کارت را طی می کنید.
منبع: کارت سبز - cartesabz.net/diversity-visa-requirements