آفتاب

راهنمای خرید بهترین مدل های سیم خارداراستفاده از سیم خاردار از دهه ها قبل در بین مردم جوامع مختلف رایج بوده است. علت این امر نیاز و علاقه‌ی همیشگی بشر به حفظ محیط شخصی و اموال خود از دسترس دیگران بوده و هست.

سیم خاردار

استفاده از سیم خاردار از دهه ها قبل در بین مردم جوامع مختلف رایج بوده است. علت این امر نیاز و علاقه‌ی همیشگی بشر به حفظ محیط شخصی و اموال خود از دسترس دیگران بوده و هست.

انواع مختلف سیم خاردار

سیم های خاردار را به صورت کلی می‌توان به دو دسته‌ی سیم های خاردار حلقوی و سیم های خاردار خطی تقسیم بندی نمود.

گونه های مختلف سیم خاردار تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند که همین امر سبب می‌شود تا هر کدام از این مدل ها برای کاربرد خاصی مناسب باشند.

سیم خاردار خطی

سیم های خاردار خطی قدیمی ترین نوع سیم خاردار محسوب می‌شوند. این مدل سیم خاردار به دو دسته تقسیم بندی می‌شود:

  • سیم خاردار خطی سوزنی
  • سیم خاردار خطی تیغی (تبری)

سیم خاردار خطی سوزنی

این سیم خاردار دارای دو مدل زیر است:

  • سیم خاردار خطی سوزنی تک رشته (تک لا)
  • سیم خاردار خطی سوزنی دو رشته (دو لا)

نوع دو رشته و یا اصطلاحا سیم خاردار خطی تک لا از یک رشته سیم مفتول مرکزی تولید می‌شود. قطر مفتول این مدل سیم خاردار معمولا بین 5/2 الی 3 میلی متر انتخاب می‌شود. خارهای آن نیز از مفتول های 5/2 میلی متری تولید می‌گردد.

سیم خاردار تک رشته ای همان سیم خاردار حلقوی سوزنی است که به صورت خطی و بدون بست تولید می‌شود.

هر یک کیلوگرم سیم خاردار خطی سوزنی تک رشته ای تقریبا طولی حدود 12 متر را حصارکشی می‌کند که متراژ قابل توجهی است.

سیم خاردار خطی سوزنی معمولی دو لا از دو رشته سیم مفتول تشکیل شده است. قطر هر مفتول بین 5/2 تا 3 میلی متر بوده و خارهای آن نیز از مفتول های 5/2 میلی متری تشکیل شده است.

سیم خاردار خطی سوزنی دو رشته ای بسیار مستحکم و بادوام بوده و هر یک کلیوگرم از آن طولی در حدود 9 متر را پوشش می‌دهد.

سیم خاردار آریا حصار

سیم خاردار خطی تیغی (تبری)

این مدل سیم خاردار با نام های متعددی از جمله سیم خاردار خطی تیغی، تبری، لیزری، پروانه‌ای و یا ژیلتی نیز در بازار شناخته می‌شود.

سیم خاردار خطی تیغی نوعی جدیدتر و مدرن‌تر از سیم خاردار خطی سوزنی محسوب می‌شود.

سیم خاردار خطی تیغی از یک رشته مفتول مرکزی که معمولا دارای قطر 3 میلی متر است تشکیل می‌شود. تیغ های تبری شکل این نوع سیم خاردار از ورق های گالوانیزه تولید شده و بر روی مفتول مرکزی پرس می‌شود.

سیم خاردار خطی تیغی از لحاظ زیبایی از سیم خاردار خطی شرایط مطلوب تری دارد. با این حال به دلیل ظرافت های سیم خاردار تیغی، دوام آن کمتر از نوع سوزنی خواهد بود.

شما عزیزان می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویژگی های انواع مختلف سیم خاردار و خرید آن، به وبسایت تخصصی آریا حصار مراجعه نمایید.

سیم خاردار حلقوی

سیم خاردار حلقوی چندین سال پس از سیم خاردار خطی تولید شد و سبک نوین تری از مدل خطی محسوب می‌شود.

سیم خاردار حلقوی دارای سطح ایمنی بالاتری بوده و از تکنولوژی پیشرفته تری بهره می‌برد. همچنین سیم خاردار حلقوی موارد استفاده و کاربرد بیشتری نسبت به نوع خطی آن دارد.

سیم خاردار حلقوی دارای سه قطر 60 سانتی متری، 90 سانتی متری و 120 سانتی متری است که نوع 120 سانتی متری آن به صورت سفارشی تولید می‌شود. معمولا برای مصارف معمولی نوع 90 سانتی متری سیم خاردار حلقوی، که از سطح ایمنی مطلوبی نیز برخوردار است، توصیه می‌شود.

سیم خاردار حلقوی را نیز همچون سیم خاردار خطی می‌توان به دو مدل ذیل تقسیم بندی نمود:

  • سیم خاردار حلقوی سوزنی
  • سیم خاردار حلقوی تیغی (تبری)

سیم خاردار حلقوی سوزنی

خصوصیات این نوع سیم خاردار دقیقا مشابه با سیم خاردار خطی سوزنی تک رشته ای است. با این تفاوت که این مدل با زدن بست هایی بر روی مفتول مرکزی، به صورت حلقوی تولید می‌شود.

از سیم خاردار حلقوی سوزنی در محیط های فراوانی استفاده می‌شود، با این حال بیشترین کاربرد آن در پادگان های نظامی است.

سیم خاردار حلقوی تیغی

این سبک سیم خاردار نیز خصوصیاتی مشابه با سیم خاردار خطی تیغی دارد، اما به صورت حلقوی تولید می‌شود.

سیم خاردارهای حلقوی تیغی به دلیل زیبایی خیره کننده، معمولا در مناطق لوکس‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

مقایسه‌‌ی سیم خاردار تیغی و سوزنی

سیم خاردار خطی تیغی از لحاظ زیبایی از سیم خاردار خطی شرایط مطلوب تری دارد. با این حال به دلیل ظرافت های سیم خاردار تیغی، دوام آن کمتر از نوع سوزنی خواهد بود.

بهترین مدل های سیم خاردار

قیمت سیم خاردار

سیم های خاردار تیغی به علت ظرافت و زیبایی بالاتر و البته تیغ های برنده، گران‌تر از سیم خاردارهای سوزنی هستند. به علاوه معمولا نوع حلقوی سیم خاردار از مدل خطی آن گران‌تر است.

قیمت سیم خاردار خطی آریا حصار نیز به عنوان یکی از پرمصرف ترین انواع سیم خاردار جهت استفاده به عنوان سیم خاردار برای دور باغ، حصارکشی زمین های کشاورزی و بالای دیوارها، نسبت به سایر انواع سیم خاردار مناسب تر است. لازم به ذکر است که قیمت سیم خاردار خطی تک رشته نسبتا کمتر از نوع دو رشته ای آن است.

مفتول های سیم خاردار

در تولید سیم خاردار معمولا از مفتول های گالوانیزه استفاده می‌شود. این مفتول ها با داشتن یک لایه فلز روی بر سطح خود، خصوصیات بسیار مطلوبی دارند.

سیم های خاردار تولید شده توسط مفتول گالوانیزه از طول عمر بیشتر و کیفیت بالاتری برخوردار هستند. استفاده از مفتول گالوانیزه در تولید سیم خاردار سبب می‌شود تا استحکام محصول بالاتر رفته و همچنین از زیبایی و درخشندگی بیشتری برخوردار باشد.

مفتول های باکیفیت پرکربن

گاهی اوقات در تولید انواع سیم خاردار، مفتول گالوانیزه‌ی پرکربن مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مفتول پرکربن که با نام تجاری فنر نیز شناخته می‌شود، از مفتول های معمولی گالوانیزه مقاومت بالاتر و طول عمر بیشتری دارد.

مفتول پرکربن درصد کربن بیشتری نسبت به مفتول های عادی دارد که این امر سبب می‌شود تا سیم خاردار تولید شده با آن از ویژگی های مطلوب تری برخوردار باشد.

تمامی محصولات آریا حصار با استفاده از باکیفیت ترین مواد اولیه و مفتول های مستحکم تولید شده اند.

باعث افتخار ماست که ساخت قطعات باکیفیت باعث کسب رضایت مصرف کنندگان محترم شده است. به طوری که آریا حصار پس از سال ها همچنان به عنوان برندی خوشنام در صنعت ساخت محصولات حافظتی به شمار می‌رود.

منبع : آریا حصار