آفتاب

آیا کسب و کار شما به سرور نیاز دارد؟قبل از هرچیزی یک تعریف کوچک از سرور داشته باشیم تا هیچگونه ابهامی باقی نماند : سرور یک سیستم دائما روشن است. همیشه آماده‌ی پشتیبانی از اطلاعات کاربران است و درخواست‌هایشان را مدیریت می‌کند. حالا به سوال اصلی برمی‌گردیم. آیا کسب و کار شما به سرور نیاز دارد؟

برای دانستن پاسخ این سوال باید از خودتان بپرسید که " هدف و مقصود کسب و کار من چیست؟" و سپس این نشانه‌ها را در نظر بگیرید.

در حال افزایش تعداد کارمند هستید:

در ابتدای کار، در حالی که دو یا سه کارمند دارید، مدیریت سیستم‌های کامپیوتری و IT تان کار ساده‌ایست. وقتی نیاز به آپدیت نرم افزار یا تعویض آنتی ویروس دارید، خیلی راحت می‌توانید همه‌ی اعضای تیم را دور هم جمع کنید و به همین آسانی کارها را پیش ببرید. همچنین انتقال فایل و به اشتراک گذاشتن‌شان نیز مشکل خاصی نخواهد بود. اما مشکل زمانی ایجاد می‌شود که این سه نفر به پنج نفر و سپس به ده نفر یا بیشتر تبدیل شوند. آن موقع انجام این کارهای کوچک فقط کمی سخت‌تر نمی‌شود بلکه بسیار سخت‌تر می‌شود و از لحاظ آماری وقت بسیار بیشتری می‌گیرد.
یک سرور مناسب بسیاری از این مشکلات را حل می‌کند و مسائل را ساده تر می‌کند. چندین کامپیوتر را به طور همزمان مدیریت می‌کند، برای مثال دیگر نیازی به آپدیت تک تک کامپیوترها نیست، بلکه آپدیت به صورت اتوماتیک وقتی که کاربر (کارمند شما) کامپیوتر شخصی‌اش را روشن کند اعمال می‌شود.
دیگر روزهای استفاده از فلش و انتقال اطلاعات به روش‌های سخت به پایان می‌رسد. حالا سرور شما انبار مرکزی همه‌ی اطلاعات رد و بدل ‌شده است.

کارمندان شما نیاز به امنیت و فضای مشخص دارند:

استفاده از فضاهای ابری، مزیت‌های خودشان را دارند اما فراموش نکنید که مهم نیست چه تامین کننده‌ای برای فضای ابری‌تان انتخاب می‌کنید، اطلاعات شما در هیچ صورت تحت کنترل مستقیم شما نمی‌باشند. حال که این روزها داستان‌هایی در مورد مشکلات امنیتی شرکت‌ها، حتی شرکت‌های بزرگی مانند فیسبوک را می‌شنویم، عاقلانه است که از خودتان بپرسید آیا مشکلی ندارید که محتوای شرکت‌تان در سرورهایی ذخیره می‌شوند که شما کنترلی روی آن ها ندارید؟
البته فقط هم مسئله امنیت نیست، بلکه همانطور که تعداد کارمندان‌تان بیشتر می‌شود، به فضای ابری بیشتری نیاز پیدا خواهید کرد. شاید استفاده از فضای ابری در ابتدای امر منطقی به نظر می‌آمد اما با پیشرفت کسب و کار شما به یک خرج ماهیانه‌ی غیرمفید تبدیل شد.
برخی کسب و کارها به عنوان فروشنده برای کسب و کارهای دیگر مشغول به کار هستند، در این مواقع شرکت کارفرما، در مورد فضایی که اطلاعات‌شان در آن ذخیره می‌شود سختگیرانه برخورد می‌کند. اگر یک سرور مناسب برای کارهای شرکت‌تان داشته باشید، اطلاعات آن را به شرکت کارفرما اعلام می‌کنید و اینگونه خیال طرف مقابل را راحت می‌کنید.
اگر یک سرور مناسب انتخاب کنید، هزینه‌های ماهانه‌ی آن بسیار پایین خواهد بود. در ابتدای امر هزینه‌ی سخت افزارها و راه‌اندازی نرم افزارها وجود دارد اما همانطور که فروشنده‌های سرور می‌گویند : " حضور یک سرور در محل کسب و کار شما در عرض چند ماه همه‌ی هزینه‌هایی که برای آن صرف کردید را جبران خواهد کرد "

اگر به مودم‌تان اعتماد می‌کنید که امنیت را حفظ کند:

اگر به مودم‌تان اعتماد می‌کنید که خود و نرم‌افزارهایتان را از حمله‌های سایبری حفظ می‌کند باید به اطلاع تان برسانیم که ریسک بسیار بزرگی می‌کنید.
این دستگاه‌ها برای دسترسی سریع و امن به اینترنت طراحی شده اند، قرار نیست بتوانند سطح امنیت بالا و مورد نیاز برای یک کسب و کار را به شما ارائه دهند. در واقع حدود 83 درصد مودم‌های فروخته شده در مقابل هک شدن ضعیف هستند.
با نصب فایروال، سرور شما به عنوان اولین خط دفاعی شبکه‌تان عمل می‌کند. یک فایروال که به درستی نصب شده باشد مانند یک دروازه است که اطلاعات ورودی و خروجی را از لحاظ امنیت کنترل می‌کند و فعالیت‌های مخرب را بلاک می‌کند. هرگونه اتفاقی را که تا حدی ناامن تلقی شود متوقف می‌کند و حتی می‌تواند حملات DOS را نیز متوقف کند.

دائما نیاز به بک‌آپ دارید:

اگر کارمندان شما به طور مداوم و همیشگی از اطلاعات لپ‌تاپ‌ها یا دسکتاپ‌هایشان بک‌آپ نگیرند با خطر از دست دادن اطلاعات ارزشمند رو‌به‌رو خواهید بود. مهم نیست که چقدر به امر ذخیره‌سازی در فضای ابری تاکید داشته باشید، گاهی ممکن است این کار فراموش بشود. اگر یک سرور مناسب داشته باشید، اطلاعات به طور خودکار در آن‌ها ذخیره خواهد شد و حتی برای اطمینان خاطر بیشتر می‌توانید اطلاعات سرورتان را نیز جای دیگری ذخیره کنید.
حال اگر قانع شدید که سرور را به عنوان دستیار کسب و کارتان انتخاب کنید، لیست سرورهای پیشنهادی ما به شرح زیر است :
•    سرور HP DL380 G10
•    سرور HP DL360 G10
•    سرور HP ML350 G10

سرور HP DL380 G10

اولین پیشنهاد ما این سرور بی‌نظیر است. این سرور، امنیت، سرعت و انعطاف پذیری‌اش شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد، قیمت سرور HP DL380 G10  در مقابل مشخصاتش بسیار مناسب است.
 سرور

مشخصات کلی این سرور :

خانواده پردازشگر :

Intel Xeon Scalable series

تعداد پردازشگر :

2

هسته ( Core) پردازشگر :

تا 56

حداکثر حافظه :

نهایتاً1.5 TB  از نوع رمهای RDIMM

مدل حافظه :

HPE DDR4 SmartMemory

سرور HP DL360 G10

سرور پیشنهادی بعدی ما سرور HP DL360 G10 است. اگر کسب و کار کوچکی دارید قطعا قیمت سرور برای شما یک گزینه‌ی تعیین کننده است. سرور HP DL360 G10 با قیمت مناسب و ویژگی‌های منحصر به فرد یک گزینه‌ی عالی برای شماست.
 سرور

مشخصات کلی این سرور :

اسلات های DIMM :

24-DIMM slots (12 can be used for NVDIMMs)

Smart Array:

Embedded SW RAID (S100i) with 14 SATA ports
Optional: Choice of HPE modular Smart Array and PCIe plug-in controller

PCIe :

2 PCIe slots (1 x16 FH / 1 x8 LP)
Optional: 1 x16 FH or LP

درایو :

8 SFF - SAS/SATA Optional: up to 2 NVMe or 2 Dual uFF (4x M.2 cartridges)

کارت شبکه :

Embedded 4x 1GbE with optional HPE FlexibleLOM and/or standup cards

فن‌ها :

1 CPU – 5 Standard Fans
2 CPU – 7 Standard Fans
Optional: High Performance Fans

مدیریت :

HPE iLO with Intelligent Provisioning (standard)
Optional: iLO Advance and OneView

یو اس بی :

Front: 1 USB 3.0 + iLO service port
Rear: 2 USB 3.0
Internal: 2 USB 3.0
Optional: 1 USB 2.0 (lose iLO serv. Port)

سرور HP ML350 G10

سرور HP ML350 G10 از خانواده سرورهای ایستاده است. این سرور با بقیه‌ی گزینه هایی که معرفی کردیم علاوه بر تفاوت مشخصات داخلی، تفاوت ظاهری نیز دارد. همچنان قیمت سرور HP ML350 G10 بسیار مناسب و به صرفه است اما تصمیم گیری نهایی با شماست.
 سرور

مشخصات کلی :

پردازنده :

Intel® Xeon® Scalable processors, 1 or 2, depending on model SKU

خانواده پردازنده :

•    Intel® Xeon® Scalable 8100 series
•    Intel® Xeon® Scalable 6100 series
•    Intel® Xeon® Scalable 5100 series
•    Intel® Xeon® Scalable 4100 series
•    Intel® Xeon® Scalable 3100 series
•    Intel® Xeon® Scalable 8200 series
•    Intel® Xeon® Scalable 6200 series
•    Intel® Xeon® Scalable 5200 series
•    Intel® Xeon® Scalable 4200 series
•    Intel® Xeon® Scalable 3200 series

هسته ( Core ) در دسترس بر اساس مدل SKU :

28 or 26 or 24 or 22 or 20 or 18 or 16 or 14 or 12 or 10 or 6 or 8 or 4

ذخیره پردازشگر بر اساس مدل SKU :

38.50 MB L3 - 8 . 25 MB L3

سرعت پردازشگر بر اساس مدل SKU :

3.6 GHz, maximum

مدل تامین کننده ی نیرو بر اساس مدل SKU :

HPE Flexible Slot Redundant Power Supply modules 500W / 800W / 1600w,or
HPE Standard 500W Non-Hot-Plug/non-
RPS Power Supply

حداکثر حافظه :

3.0 TB with 128 GB DDR4 DIMM

استاندارد حافظه :

16 GB (1 x 16GB) RDIMM
یا بر اساس مدل SKU

مدل کارت حافظه :

HPE DDR4 SmartMemory
ابزار محافظت از کارت حافظه :
Advanced ECC Memory Online Spare Mode Memory Lock Step Mode

فن ها :

Standard 2 fans, none-hot-plug Optional 4 additional fans, hot-plug and N+1 redundancy

کارت شبکه :

HPE Ethernet 1Gb 4-port 369i Adapter

Smart Array:

1 HPE Smart Array S100i and/or 1 HPE Smart Array P408i-a and/or 1 HPE Smart Array E208i-a

هر یک از این مدل‌ها می‌تواند یک دستیار عالی برای شما باشد. کیفیت و کارآمد بودن این سرورها در سطح جهانی به اثبات رسیده و محبوب‌ترین سرورها در ایران می‌باشند. برای تهیه آنها می‌توانید از خدمات فروش سرور شرکت رسام سرور استفاده فرمایید.