آفتاب

بهترین فیلم های جذاب ایرانی ۹۹فیلم خورشید را مجید مجیدی بوجود آورده. کارگردانی، تهیه کنندگی و نویسندگی این فیلم بعهده مجید مجیدی بوده هرچند که در امر تهیه کنندگی و نویسندگی نیز تنها نبوده.

فیلم شنای پروانه 9امین تجربه کارگردانی محمد کارت ميباشد اگرچه از نظر منتقدان و صاحب نظران بعنوان بهترين انتخاب نشد ولی جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران را دریافت کرد و علاوه بر آن موفق به دریافت جوایز بهترین بازیگر های نقش مکمل مرد و زن نیز شد، که در مجموع موفق شد 6 جایزه ببرد و با دست پر از سی و هشتمین جشنواره فجر برگردد.
این فیلم از دسته فیلم هایی هست که داستانش را یک فرد ایرانی درک میکند ولی نحوه بیان آن از نوع هالیوودی است. نویسنده یک آسیب اجتماعی هولناک را با فضای قهرمانی، ضد قهرمانی بیان میکند و اکثرا قبول دارند که بازیگران از اصلی فیلم یکی از بهترین کار های بازیگری خود را در این فیلم اجرا کرده‌اند
 
فیلم سینمایی روز صفر با نویسندگی سعید ملکان و بهرام توکلی و با کارگردانی خود سعید ملکان با تجربه که سابقه که بیشتر جوایز وی در زمینه چهره پردازی است که توانست با کارگردانی و تهیه کنندگانی همین فیلم به جایزه بهترین فیلم ملی نیز در جشنواره فجر دسته پیدا کند.
روز صفر را نمیشود فقط فیلم فارسی زبان دانست چون در آن زبان های اردو و پشتو و آلمانی نیز بکار برده شده است.این فیلم که برخی حواشی داشت با بازی امیر جدیدی و ساعد سهیلی یکی از فیلم های معمایی و پرهیجان سینمای ایران است که رنگ و بوی جنگی نیز به خود گرفته است. فیلم داستان دستگیری عبدالمالک ریگی را روایت میکند. شاید تایید کامل این فیلم توسط مسعود فراستی یکی از نکات جالب روز صفرباشد، وی ساخته سعید ملکان را اولین فیلم اکشن ملی ضد امنیتی ایران خواند و تعریفات ویژه‌ای درمورد این فیلم کرد
 
دیگر فیلم جشنواره فجر برنده بهترین جایزه جشنواره فجر سال 98 شد و لقب بهترین فیلم این لیست را به خود اختصاص میدهد، خورشید نام دارد.
فیلم خورشید را مجید مجیدی بوجود آورده. کارگردانی، تهیه کنندگی و نویسندگی این فیلم بعهده مجید مجیدی بوده هرچند که در امر تهیه کنندگی و نویسندگی نیز تنها نبوده.
این فیلم یکی دیگر از فیلم های جواد عزتی است که در جشنواره فجر 98 شرکت داشت. محور اصلی داستان درمورد کودکان کار است و زندگی آنها را روایت میکند و چون موضوع مربوط به نوجوانان است بهترین فرد برای ساخت این فیلم شاید مجید مجیدی باشد.
درست است که فیلم قاطی حواشی همیشگی سینمای ایران یعنی مواد مخدر و دزدی میشود ولی با اینهمه باز هم انقدرخوب ساخته شده است که لایق بهترین فیلم جشنواره فجر باشد
 
وبگردی