آفتاب

جرم گیری دندان چیست؟جرمگیری دندان در واقع از بین بردن جرم ها و رسوباتی است که بر اثر خوردن غذا روی دندان ها و اطراف لثه ها دیده می شود.

 در این روش جرم از روی دندان برداشته می شود. مثلاً افرادی که در مصرف چای زیاده روی می کنند و یا سیگار می کشند پس از مدتی رنگدانه های دندانشان زیاد است و جرمگیری دندان سبب می شود تا بتوانند تفاوت چشمگیری بر روی ظاهر دندان ها داشته باشند. در انجام جرم گیری رنگ خود دندان تغییری نمی کند و روشنتر نمی شود و فقط رنگدانه های اضافی که روی دندان ایجاد شده اند برداشته می شوند و به نوعی رنگ نهاییت دندان نمایان می شود.
جرم گیری دندان

مزایای جرم گیری دندان

شاید فکر کنید که جرم گیری دندان تنها باعث زیبایی آن می شود اما موضوع اصلی آن جلوگیری از پوسیدگی دندان است و مهمترین مزیت محسوب می شود. جرم ها و پلاک های یک دندان، روی دندان های مجاور نیز تاثیر می گذارند و از سوی دیگر به بافت لثه ای نیز وارد می شوند. مشخص است که جرم ها و پلاک ها دارای سبک های مختلفی هستند که هر یک نیاز به تخریب مخصوص دارند. در جرم گیری عمر دندان ها بیشتر می شود.
جنبه دیگر زیبایی دندان ها است که سبب لبخندی دلنشین می شود.
همینطور وجود جرم ها و رسوبات بر روی دندان ها سبب ایجاد میکروب ها می شود و میکروب ها در دهان رشد می کنند و این موضوع سبب بوی بدن دهان شده و دستگاه گوارش را تحت تاثیر قرار می دهد.

درمان عفونت دندان

برای درمان عفونت دندان به طور کلی دو روش درمانی خانگی و کلینیکی وجود دارد. در روش کلینیکی پزشک برای بیمار آنتی بیوتیک تجویز می کند و در صورتی که وضعیت عفونت گسترده باشد به او آنتی بیوتیک وریدی تزریق می شود. به هر حال نیاز است که دوره مشخص طی شود تا عفونت طی شود و مصرف آنتی بیوتیک باید دقیقاً سر وقت صورت بگیرد در غیر این صورت مشکلات زیادی ایجاد می کند و شخص باید تا آخر استفاده از آنتی بیوتیک را ادامه دهد.
 جرم گیری دندان

علائم عفونت دندان

دندان در حالی که آبسه کند و دچار ورم شده باشد معمولاً با درد همراه است و فرد می گوید که دندانش عفونت دارد. از دیگر علائمی که مربوط به عفونت دندان است، طعم بد دهان است یعنی هنوز عفونت به حدی نرسیده که به صورت ظاهری مشخص باشد و اما دهان همیشه طعم بدی دارد. مورد دیگر از عفونت دندان مربوط به تب است یعنی دمای بدن بسیار بالا می رود و بدن شخص داغ می شود و احساس تب ایجاد می شود.
گاه عفونت دندان ها حالت نهفته دارند به طوری که فرد مدام از درد گوش شکایت می کند به این ترتیب فکر می کند که باید به گوش پزشک مراجعه نماید. از سوی دیگر نیز دیده می شود که دندان ها سبب بروز سردرد می شوند به طوری که شخص از نظر درد سر دچار مشکل است. اما در اصل دندان ها عفونتی شده اند.
از دیگر علائم مربوط به دردهای دندانی حساسیت شدید به غذاها و نوشیدنی های سرد یا داغ است. همینطور فرد احساس ناخوشایند کلی دارد و یا دهان خود را به سختی باز می کند و بلع او سخت می شود و یا دچار بی خوابی می شود. درد نشانه اصلی عفونت دندان است که به صورت ضربانی و تپنده است و ناگهانی آغاز می شود و رفته رفته شدیدتر می شود و در نهایت به استخوان های فک و گردن هم انتقال می یابد.

رشته دندانپزشکی

وظیفه اصلی که برای یک دندانپزشک تعریف می شود تشخیص و همینطور درمان بیماری های دهان و دندان است. دندانسازی بخش جداگانه ای از دندانپزشکی محسوب می شود. دندانپزشکی یک علم تخصصی محسوب می شود که وظیفه دارد به سلامت دهان و دندان کمک نماید و همینطور جلوگیری پیشرفت بیماری های مربوط به دهان و دندان را بیگرد.
رشته دندانپزشکی شامل دو دوره جداگانه است که مشهور به دوره های دو ساله و چهار ساله است. در دو سال اول دانشجو یک سری واحدهای مربوط به علوم پایه را پشت سر می گذارد مثلاً دروس بیوشیمی، بافت شناسی، ژنتیک، میکروب شناسی و پاتولوژی و ایمنی شناسی. پس از دو سال در انحان سراسری علوم پایه قبول می شود و وارد دوره تخصص دندانپزشکی می شود‌.
موضوعی که برای رشته دندانپزشکی مطرح است داشتن دستانی قوی و ماهر است و این کار به طور کلی عملی و تکنیکی محسوب می شود.
 جرم گیری دندان

دوره تخصصی دندانپزشکی

می دانیم که در رشته دندانپزشکی و البته بسیاری از رشته های دیگر، بخش عملی مهمتر از تئوری است. برخی دوره های تخصصی وجود دارد تا دندانپزشک بتواند به مباحث تئوری که یاد گرفته است تسلط کافی پیدا نماید. در این دوره ها ابزارهای دندانپزشکی به طور دقیق بررسی شود. کارایی دستیار بیشتر می شود. خطاهای احتمالی دندانپزشک به حداقل می رسد. ریسک های پزشکی محدود می شود. روند درمان برای پزشک سریعتر می شود. این دوره ها به صورتی است که افرادی که در زمینه عملی در دانشگاه به نتیجه نرسیده اند بتوانند وارد پروسه اشتغال زایی شوند. در این دوره ها مباحثی در زمینه کنترل درد و اضطراب و عفونت پوشش داده می شود. دوره تخصصی دندانپزشکی به صورتی است که افراد می توانند در فضایی کاملاً شبیه سازی شده مثل مطب اقدامات عملی مربوط به مشکلات دندانی را آزمون و خطا کنند. نکته پایانی دنیای دندانپزشکی هم شیرین است و هم حساس و هم بازو و مچ قوی می خواهد!

کلینیک دندانپزشکی یاس، مفتخر است به عنوان مجهزترین کلینیک دندانپزشکی در شمال تهران، با بهره گیری از برترین متخصصین دندانپزشکی و همچنین تکنولوژی های روز دنیا در محیطی آرام و دلنشین به ارائه خدمات با بالاترین استانداردهای جهانی اقدام نموده است.
خدمات کلینیک کریستال شامل طیف وسیعی از درمان ها و بخش های تخصصی ازجمله ایمپلنت دندانی، ارتودنسی، پروتز ثابت و متحرک، جراحی، دندانپزشکی زیبایی و دندانپزشکی کودکان می باشد. حضور برترین متخصصین با تجربه و استادین دانشگاه در این مرکز، ما را قادر ساخته که کلیه این خدمات را در بالاترین سطح کیفیت ارائه دهیم.
همکاران ما در این مرکز، با تلاش شبانه روزی، سعی در جلب رضایت خاطر شما عزیزان را داشته و پیوسته آماده اند که به نظرات شما عزیزان گوش جان بسپارند.


کلینیک ما

تهران
خیابان وليعصر زعفرانيه خیابان پسيان جنوبي پلاک ١٤ برج الماس طبقه نهم واحد ٩٢
اطلاعات تماس
26353172(021)